Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na stopie u dziecka


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego 16 miesięcznego syna na stopie pojawił się guz.Na początku był wielkości groszku,jednak po miesiącu urósł i w czasie wizyty u lekarza był już wielkości orzecha włoskiego.ponieważ obecnie mieszkam w Szkocji na wizyty czeka się dosyć długo.Po badaniu USG lekarz w szpitalu ortopedycznym stwierdził że to jest kawałek mięsa czy tłuszczu i nie zagraża to życiu dziecka dlatego nie będą tego operować do czasu aż dziecku ukształtuje się całkowicie stopa.Jestem tym trochę zaniepokojona,ponieważ mój syn chodzi na boku stopy,podkula paluszki,podnosi nóżkę do góry i ogólnie widzę że mu to przeszkadza,ale nie boli.Czasami wieczorem ten guzek jest powiększony,a skóra zaczerwieniona i napięta.Martwi mnie również to że ta stópka się deformuje,jest już teraz szersza od tej zdrowej.Panie Doktorze proszę mi powiedzieć czy lekarz miał rację odmawiając usunięcia tego guzka.Niestety jakoś trudno mi zrozumieć że zostawiono to na pól roku bez żadnej kontroli. Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lekarze wykonali rtg stopy? Czy tylko usg? Zabieg usunięcia zmian zlokalizowanych na stronie podeszwowej nie należy do łatwych. Wiąże się to z tym, że cały ciężar ciała kieruje się na stopy i powoduje ból. Proszę udać się do innego lekarza ortopedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miał innych badań tylko usg,i tylko takie informacje otrzymałam,szczerze mówiąc to nawet lekarz nie chciał obejrzec tej nogi wręcz go zmusiłam do tego ale i tak stwierdził że dopiero zapól roku zobaczą co się będzie działo. Dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×