Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra


Gość mati

Rekomendowane odpowiedzi

Odczówam ból jądra prawego lewe jadro stracilem 2 lata temu zaniklo. Wczoraj gralem w pile i sie nadwyręrzyłem mocno. Juz kiedys mi sie tak satlo bylem dwa razy u urologa z tym problemem ale powiedzial ze on tam nic nie widzie i ze jest wszystko ok. czym moga byc spowodowane bole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, około pół roku temu wyczułem maleńkiego guzka na prawym i lewym jądrze, lekarz stwierdził, że to zwykłe przyczepki czy coś takiego. Od tego czasu codziennie macam jądra, sprawdzm czy wszystko jest dobrze. Rodzice podejrzewają nawet hipohondrię( mam 17 lat). Cały czas wydaje mi się, że oś jest nie tak, że czuje ból. Niedawno wyczułem grubą żyłę(podejrzewałem, że to żylak), więc kilka dni temu poszedłem do chirurga, przebadał całe jądra, stwierdził, że są w porządku. Wczoraj wieczorem, gdy sprawdzałem jądra coś przez przypadek za mocno ścisnąłem, poczułem mocny ból. Gdy otykałem jądra ból sie nasilał. W nocy rownież czułem ból, ale tylko gdy dotykałem jądro. Dzisiaj ból powoli mija, moge już w miare lekko dotykać jądro. Moje pytania to: -Co mogło wywołać ból? -I czy jądra moge badać codziennie? (bo jak to chirurg powiedział *daj spokój tym jajkom*).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam: Prawdodobnie chyba ten przyczepej jakoś źle ścisnąłem, ponieważ to od niego chyba idzie ból na całe jądro. Kiedyś, już miałem podobną sytuacje. Zawsze przy przeglądaniu macam ten przyczepek i nic nie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mam 27 lat. Od około tygodnia odczuwam lekki, tlący ból jądra prawego. Ból pojawił się, podczas dużego podniecenia i samo jądro nie bolało w dotyku. Ból się zmniejszył po orgazmie, ale nadal go odczuwam. Samo jądro nie boli w dotyku. Bardziej bolą nasieniowód czy najądrze. Jądro jest normalnych rozmiarów. NIe mam gorączki. Nic mnie nie boli jak leżę oraz w nocy. Ból pojawia się po jakimś czasie jak wstanę z łóżka. Od ubiegłego tygodnia wiele razy sprawdzałem rękami moszne i jądra. Może to być zapalenie jąder lub najądrzy? Jeśli tak to czy mogą być zmiany w morfologii krwi? Jeśli tak to jakie, ponieważ wczoraj byłem na badaniach krwi. Może to być rak najądrza lub samego jądra?? Pozdrawiam Miłosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry panie doktorze. Od około 3 tygodni borykam się z bólem prawego jądra. Przynajmniej tak mi sie wydaje, ponieważ jak dotykam jądro to zazwyczaj nie boli. Bardzo rzadko się zdarza, że boli mnie przy dotyku, ale tylko podczas pierwszego dotykania. Oba jądra są jednakowej wielkości. Najądrza jak leżę są jednakowe. Jedynie jak stoję to prawe najądrze i ta część powrózka co się łączy z najądrzem moim zdaniem jest większe. Tak samo prawy powrózek nasienny. Dodam, że mam 29 lat. Kiedyś miałem orgazm prawie codziennie, a nawet kilka razy na dzień. Wtedy nic mnie nie bolało. Bóle zaczęły się pojawiać jak zmniejszyła się ilość orgazmów - przynajmniej tak mi się wydaję.Teraz mam orgazm 2-3 x w tygodniu, a czasem raz na 1,5 tygodnia. Wczoraj już doskwierały mi bardziej jądra. Wczoraj miałem orgazm. Podczas orgazmu nic mnie nie bolało. Sperma była taka jak zawsze. Najądrza się zmniejszyły i nie były wyczuwalne. Powrózek nasienny też się zmniejszył. Jądra nie bolały. Pierwszy ból zaczął się pojawiać dopiero po kilku godzinach. Jest to raczej dyskomfort. Nadmienię też, że często sprawdzam jądra palcami. Poniżej zamieszcza kilka pytań: 1. Czy mogę mieć raka jąder? 2. Czy to, że teraz mam mniej orgazmów moze powodować, że zrobiły mi się żylaki? 3. Dlaczego ból się zmniejsza po orgazmie i wielkość najądrzy - może to być rak? W tym roku w styczniu miałem USG jąder - jądra bez zmian,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś lekko zabolało mnie jądra ( podbrzusze ). Naczytałem się o skręcie jądra, i teraz się boję, objawów skrętu raczej nie mam jądro jest w tej samej pozycji, obrzęku nie ma, bólu też nie odczuwam. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam 19 lat i od jakiegoś tygodnia bolą mnie jądra. Z początku bolało mnie prawe, ale problem przeniósł się i teraz bardziej boli na lewym. Nie jest to ból nie do zniesienia, ale powoduje dyskomfort. Jak leczyć to domowymi sposobami, bo do lekarza wolałbym nie iść, bo mieszkam jeszcze z rodzicami i to trochę krępująca sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafikk77

Witam. Od ponad trzech miesięcy boli mnie lewe jądro i pachwina , najpierw byłem u lekarza i stwierdził zapalenie jądra bez usg ,dostałem antybiotyk na 14 dni i nie przeszło . Potem dostałem skierowanie na usg i wyszło że lewe jądro jest ok a na prawym jest niewielki wodniak. Po powrocie do gabinetu do pani doktor znowu dostałem antybiotyk na14 dni ale to nie pomaga. Moje pytanie jest takie co ja mam zrobić i gdzie szukać pomocy bo codzienne życie z tą dolegliwością nie jest łatwe a może ktoś miał podobną dolegliwość i jakoś z tego się wyleczył. Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 20 lat i lekko boli mnie lewe jadro nie jest spuchnięte ani nie wygląda na dziwne ale jest stanowczo niżej niż te prawe co chwile macam je ale nie wyczuwam w nim nic dziwnego nawet gdy siedzę to lekko pobolewa nie wiem co jest wcześniej tak nie miałem . Czy ten ból mógł wystąpić przez masturbacje ? Czuje się z tym dziwnie bo nie wiem już czy jadro mnie boli czy najądrze czy coś innego ale to taki lekki ból ale to strasznie denerwuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli mnievprawe jadro i pod nim miedzy jadrami i odbytem czasami kuje zaczelo sie to 2 miesiace temu po wytrysku bylem u chirurga i mialem usg i mam malego torbiela niemowilem ze to po wytrysku sie zaczelo mialo to.jakies znaczenie czy to moze byc zwiazane z dojrzewaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Takie dolegliwości raczej związane są z okresem dojrzewania skoro urolog nie znalazł żadnej patologii (mała torbiel na pewno nie powoduje dolegliwości). Wytrysk nie ma na pewno nic z tym wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jezy1670

Od poniedaiałku boli mnie prawe jadro raz mocniej raz słąbiej czasami wcale nie boli ale nie jest to wielki ból taki ,,tępy** jak dotykam jądra to przestaje boleć oraz jak chodzę to mniej boli co to moze byc mam 16 lat nie mam problemu z oddawaniem moczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trudno mi określić co może być powodem tych dolegliwości bez bezpośredniego badania. Takie objawy mogą świadczyć o stanie zapalnym jądra. Radzę o tym problemie poinformować rodziców i najlepiej bezpośrednio udać się na badanie do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli mnie od poniedziałku jak dotykam to przestaje gdy sie kąpałem to tez nie bolało wcale ale za jakieś pół godziny znowu zaczeło chodzi o prawe co to moze byc nie che isc do doktora czy moge wziac uro furaginum mam 17 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Myślę, że urofuraginum w tym przypadku nie pomoże. To mogą być objawy jakiegoś stanu zapalnego w zakresie jądra. Radzę przez 2-3 dni wziąć jakieś tabletki przeciwzapalne i przeciwbólowe dostępne bez recepty (np. paracetamol, ibuprofen), a jeśli dolegliwości nie ustąpią mimo ich stosowania radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×