Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki pod kolanami, wyglądają jak twarde wystające kości


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Od dobrych 5 lat mam pod kolanami guzy wyglądające na wystające kości. Są dosyć spore i widoczne okazale jak noga jest zgięta w kolanie. Mam 24 lata i kiedyś ktoś powiedział, że mogę mieć problemy z kolanami jeśli nie przestane grać w piłke więc przestałem. Teraz pracuje i przez 8 godzin dziennie jestem na nogach. Ostatnio pojawia się z dnia na dzień większe pobolewanie w okolicach tych guzków. Proszę o pomoc i informajce co to mogłoby ewentualnie być. Dziękuje. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pilkarz z bolem

Tez mam ten problem, mam 15 lat, jak nawet lekko sie uderze w te kosci , to kurde boli tak jakbym zlamal noge :/, ja to mam na gorze kolana , nie pod spodem tam gdzie sie zgina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 32 i zgrubienie pod prawym kolanem od dziecka. Lekarz powiedział, że to jakiś zespół (niestety nazwy nie pamiętam) w każdym razie chodzi o to, że pod kolanem zaczepiony jest mięsień czworogłowy uda, który przy zbyt dużym wysiłku może się zerwać, lub naderwać. Jeśli się naderwie, to wtedy obrasta kością. W moim przypadku nic groźnego. Polecam wizytę u ortopedy, moja rada ma charakter wyłącznie poglądowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo ale u mnie powiedział ORtopeda ze to martwica kości... zakaz biegania i jakiegokolwiek większego wysiłku (oczywiście nie posłuchałam xD ), obecnie żyje *P ale przy większym wysiłku odzywa się i boli - przysiady, kucanie czy inne czynności obciążające kolana odpadają... :/ ale jak po 10 latach poszłam do Ortopedy z kręgosłupem to kazał mi się ruszać i najlepiej taniec więc nie wiem czy można mu wierzyć :/ bo raz zero ruchu a potem chce mnie zapisać na taniec 5x w tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to od 3lat, ortopeda wsadzil mi noge w gips i kazal przestsc trenować na rok. Na drugi dzień poszedlem zdjąć gips, dziś mam to nadal jednak już jestem przyzwyczajony oczywiście jak sie w to mocniej uderzy to boli a czasami jak lekko dotknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 14 lat i też mam to pod kolanem to może też być narośl którą też da sie wyciąć operacyjnie lekarz dal mi opaskę uściskowa na to kolano ale wątpię żeby to coś pomoglo i do tego powiedział ze przez 2.tyg mam nie grać w piłkę i wogle żadnego fizycznego wysiłku zero i na kontrolę mam iść za 2 tyg i się okarze co dalej Mam nadzieję ze dalej bede mógł grać i biegać swobodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Emilia

Witam. Mam to samo mój brat ma to samo. To ma dziwną nazwę nie pamiętam jej ale mianowicie jest to spowodowane prawdo podobnie od skakania po betonie tak mi powiedział lekarz jakieś 5 lat temu. Można to leczyć jakimiś laserami ja się nie załapałam "bo mam zbyt małe tenarosile" ale brat sie załapał, nie zeszło mu to ale może uderzyć w to np. młotkiem a nie czuje bulu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×