Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny pachwinowej z użyciem siatki


Gość pacjent

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mieć operowaną przepuklinę pachwinową z użyciem siatki, czy jest to metoda skuteczna? Słyszałem, że mogą być komplikacje przy tej metodzie operacji proszę napisać jakie? Czy istnieje ryzyko, że po operacji tą metodą nie będę mógł współżyć seksualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie siatki w czasie zabiegu w przypadku przepukliny pachwinowej jest najskuteczniejszą formą leczenia operacyjnego. Powikłania występują jak po każdym sposobie leczenia operacyjnego przepukliny pachwinowej. Jedynie w niewielkim stopniu zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia zropienia rany pooperacyjnej, „odrzucenie” siatki przez organizm (znikoma liczba przypadków) oraz przedłużenia dolegliwości bólowym (większe prawdopodobieństwo ucisku siatki na nerwy –chociaż niektóre badania wykazują, że wręcz przeciwnie). Stosowanie siatek w plastyce przepuklin pachwinowych w obecnych czasach jest już standardem. Nie ma takiego ryzyka i nie przewiduje się powikłań w stylu niemożności po zabiegu odbywania stosunków seksualnych. Oczywiście przez miesiąc po zabiegu radziłbym uprawiać seks z dużą ostrożnością i delikatnie (najlepiej przez pierwsze dwa tygodnie wcale). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu przeszedłem operacje przepukliny prawostronnej pachwinowej. Po operacji nastąpił obrzęk prawego jądra, jest duże i twarde oraz zaczerwienione. Do dnia dzisiejszego nie nastąpiła żadna poprawa. Czy powinienem zgłosić się do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokojony Informatyk, ~ To ci sie udalo .:) ja jestem drugi dzien po operacji i bardzo bolalo mnie to z operowane miejsce po dniu operacji jak pojechalem juz do domu i sie wyspalem * jak wszystko mni9e puscilo cala narkoza*? to myslalem ze sie zes... w gacie taki mocny bol:( dzisiaj juz mi lepiej ale zobaczylem cos nie pokojacego. Dlaczego moje jajko jest sine ze strony operacji przepuchliny???? widze po komentarzach ze duzo osob tak juz mialo ale dlaczego to sie robi? czy to wina lekarza? czy to mi zejdzie samo? nie wiem co mam robic? prosze mi pomoc......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam p. Doktorze Mam pytanie dot. przepukliny pachwinowej, lekarz który mnie operował mówił że użył siatki zabezpieczającej-na wypisie jest operatio radicalis m/o lichtenstein, natomiast na komisji ZUS w Łodzi w dniu 16.03.2012r. 3 lekarzy orzeczników stwierdziło że nie było takiej potrzeby wszywania siatki i dlatego mi jej nie wszyli.(oczywiście przyznali 0%uszczerbku na zdrowiu). Kto ma rację i na jakiej podstawie lekarze stwierdzili brak siatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przepukline pepkowa, ale boje sie siatki, gdyz jak sie slyszy to wiele jest po siatce niepotrzebnych powiiklan. Rowniez czytam, ze te zabiegi nie sa czasami doskonale i moga byc powiklania..Jesli sie zdecyduje na operacje przepukliny pepkowej to oczywiscie bez zadnej siatki..Co na to powie lekarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak to jest po zabiegu, nie bezpośrednio ale później np po 6mca lub 1 roku: 1) Czy tą siatkę wyczuwa się pod palcami? 2) Czy czuć ją przy ruchach kończyną? 3) Czy czuć ją przy poruszaniu się (np. w trakcie uprawiania ćwiczeń fizycznych)? 4) Czy okolica w która była operowana ma po jakimś czasie nadal zaburzone czucie, czy generalnie przez tą siatkę, czucie tej okolicy jest w jakiś sposób zaburzone? 5) Czy małą przepuklinę można operować bez użycia siatki? Czy efekty odległe (szczególnie możliwy nawrót) jest większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... 28-05-2013 miałem operacje przepukliny ze wszczepieniem siatki , poza tym ,że trochę boli to wszystko jest dobrze co ważniejsze to bolą tylko mięśnie brzucha poza tym i nic mi nie sinieje .Więc jeżeli chodzi o operacje i szpital to polecam klinikę jednego dnia ATIS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 24/05/2013 miałem operacje przepukliny. Na godzine 13tą byłem umówiony do szpitala. Godzina 14ta zabrali mnie na sale operacyjna Operacja trwała jakieś 45min. Godzina 16ta obudziłem się. Godzina 17ta-natura upomniała się o toalete-byłem pewny, że dostane sprzęt typu *kaczka*-troszke zdziwiłem się, że do toalety mam sobie iść. Woda do picia, herbata, ciasteczka, ziemniaczki, surówka i o 19tej do domu.. 6 godzin w szpitalu. 3tygodnie zwolnienia lekarskiego. Zapisany Tramadol-przeciwbólowy. Regularnie co 6h zażywałem przez tydzień. Zero bólu. Najgorszy był dzień kiedy przestałem brać tabletki przeciwbólowe-organizm *domagał* się tabletek.. Ból głowy, rozdrażnienie itp. przez 2dni w moim przypadku. Dziś minęły już 2tyg. i za tydzień do pracy. Oczywiście o dzwiganiu jeszcze nawet nie myśle. P.S. Bałem się strasznie tej operacji szybciej, ale mogę powiedzieć, że niepotrzebnie. Dodam, że mam 33 lata. W wieku 6lat miałem operacje po której leżałem w szpitalu 2tygodnie i kolejne 3mce w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nic w tym dziwnego że po 6 h wypuścili Cię do domu,ja miałam operacje w 29.07 o 14.00 a o 17.00 wychodziłam już do domu,w Anglii to norma i widze że nareszcie i w Polsce weszli na ten sposób.Nie ma potrzeby trzymać pacjentów dłużej jeśli jest wszystko ok..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temy miałem operację przepukliny pachwinowej. Rano w czwartek przybyłem do planowanej operacji, cały dzień badania, wieczorem rozmowa i ankieta z lek. anestologiem od srody wieczorem zero posiłków tylko woda, od 22 giej nic. W piatek około13 ( jest kolejka )wyjazd na blok operacyjny. O 15 powrót , zastrzyki ketanolu, w sobotę rano zupa mleczna. Wyjście ze szpitala trzecia doba po operacji i tak w mojej ocenie ma być. Szptal był prywatny. W Angli jak pisze Andzia z sali operacyjnej Taxi i do domu ale tu jest inny kraj. Ja mam tam rodzinę od 1944 roku i tam wcale nie jest rózowo jak sądza inni , mój wójek zmarł ( na *śmieszna *chorobę), bo tam też są różni lekarze jak wszędzie. Andzia ma dużą wiedzę medyczną bo sadzie *że nie ma potrzeby trzymać pacjentów ...) więc sama sonie może w domu zronić zabieg *-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem operacje we wtorek 11.12.2013r dzien przed operacjom badania i czyszczenie organizmu przez picie jakiegos plynu mialem 4litry tgo do wypicia pozniej przeswietlenie brzucha co najgorsze czyszczenie przez odbyt pozostalosci co zostalo w srodku za pomocom werza z kamerom ten worz wyciogal wszystko co zostalo to bylo najgorsze operacja trwala 3 godz pozni 0,5god na sali pooperacyjnej no i na odzial,na sali nasali polerzalem 1 dzien i do domu cala operacja to otwarcie pepka gdzie wkladali siatke i 2 otwory z lewej i prawej strony pepka co mialo morzliwosc rozlorzenia siatki to byl caly zabieg nawet nic nie czulem i teraz po operacji nie mam zadnych bolow super robota zrobiona a operacje mialem w Austrii personel super mysle ze nie bedzie pozniej zadnych komplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik

Witam miałem operacje na przepuklinę pachwinową lewo stroną z użyciem siatki około 3 lat temu ostatnio zaczęło mnie pobolewać i wydaje mi się że lewa strona mi się znowu powiększa, czy jest możliwe odnowienie się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem operacje przepukliny pachwinowej lewo stronie z użyciem siatki 2 tyg temu operacja trwala niecałą godzinę pierwszy dzień koszmar drugi niewiele lepiej ból tak naprawdę po 4 dniach ból ustal bynajmniej był do zniesienia bez tabletek tramadolu po siedmiu dniach zdjolem sobie szwy sam bo się spóźniłem do przychodni a był piątek i kazano mi przyjść w poniedziałek dopiero wtedy poczułem znaczna poprawę po 14 dniach nie odczuwam juz żadnych nie dogodnosci sex zacząłem uprawiać po równych 14 dniach i jest spoko nie boli a co do spuchnietych jajek to zaraz po operacji lekarz powiedział mi żebym trzymał je w górze to nie spuchna i tak było żadnych dolegliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Klaudia

Witam. Miałam operacje przepukliny pachwinowej 5 czerwca 2017 roku. Dziś 5 zerwca minął rok jak jestem juz po, miewam straszne bóle i opuchniecia prawej strony  (strona operowana). Moje pytanie brzmi: CO MOŻE BYĆ POWODEM TAKICH POLECI I OPUCHNIĘCIA OFEROWANEGO MIEJSCA? CO NALEŻY ZROBIĆ BY POZBYĆ SIĘ BÓLU.  W trakcie miesiączki bol jest nie do wytrzymania.  Proszę o jakieś przydatne porady do mojego przypadku. Porady osób w podobnej sytuacji proszę o  szczególną pomoc, każda wasza rada jest na wagę złota. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2018 o 14:07, Gość Gość Klaudia napisał:

Witam. Miałam operacje przepukliny pachwinowej 5 czerwca 2017 roku. Dziś 5 zerwca minął rok jak jestem juz po, miewam straszne bóle i opuchniecia prawej strony  (strona operowana). Moje pytanie brzmi: CO MOŻE BYĆ POWODEM TAKICH POLECI I OPUCHNIĘCIA OFEROWANEGO MIEJSCA? CO NALEŻY ZROBIĆ BY POZBYĆ SIĘ BÓLU.  W trakcie miesiączki bol jest nie do wytrzymania.  Proszę o jakieś przydatne porady do mojego przypadku. Porady osób w podobnej sytuacji proszę o  szczególną pomoc, każda wasza rada jest na wagę złota. Pozdrawiam. 

Masz siatke czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×