Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeczulica pooperacyjna w całej okolicy operowanej i przedramienia


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mija właśnie 11 miesięcy od przeprowadzonej operacji (artroskopowe obniżenie przyczepów prostowników nadgarstka i palców) po przewlekłym zapaleniu nadkłykcia kości ramiennej.Rękę oceniam na 70 procent sprawną po przebytych rehabilitacjach i wielomiesięcznych zmaganiach, aby doszła do sprawności. Ciekawostką jednak jest to, iż po operacji wystąpiła tzw.przeczulica całej okolicy operowanej i przedramienia , objawy to mrowienia, reakcja silna na dotyk delikatny ,opieranie na łokciu to bolesna i nieprzyjemna sprawa ,trudno z tym żyć i zaakceptować .Odczucie jest takie jakby całe przedramię miało nerw na zewnątrz jak się dotknie. Propozycja lekarza jest taka; usunąć bliznę pooperacyjną, która jest nieciekawa tzn.bardzo duże zgrubienie i następnie usunąć niepotrzebne gałązki nerwów, które przyrosły do blizny od wew. Po konsultacji tak to zrozumiałem, lecz możliwe że źle użyłem terminów medycznych. Chce się poddać temu zabiegowi ponieważ przeszkadza mi ta przeczulica bardzo w życiu codziennym, proszę jednak o przybliżenie mi wiedzy czy taki zabieg jest ryzykowny, co może mi grozić, czego mogę się spodziewać i czy nie naruszy to przyczepów operowanych i czy te unerwienia nie zagrożą mi np;w ruszaniu palcami. Lekarz powiedział, że jedynym minusem tego zabiegu może być martwa skóra po usunięciu tej blizny. Czy w ogóle jest inny sposób aby pozbyć się tego, czy tylko operacyjnie? Na koniec też ważne pytanie? Jak długo po takim zabiegu trwa okres gojenia i czy też potrzebna będzie rehabilitacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny objaw po zszyciu ścięgna i nerwu pośrodkowego kciuka została mi przeczulica na całej wewnętrznej części palca jest to okropne .ból i niewygoda własciwie nic nie moge robic .rehabilitacja powoduje ból każdy dotyk ,nawet muśnięcie przyslowiowym piórkiem.czy to kiedyś minie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam po operacji odc.szyjnego,mam całą wewnętrzną rękę przeczuloną,to jest okropne,nawet pościel w nocy mnie drażni nie wspomnę już o rękawach od ubrań.Lekarz operujący mówi że to może minąć po 4 tyg,4 miesiąch lub...pozostać tak na zawsze i mam obawy że ta ostatnia wersja jest prawdopodobna bo jestem już 7 miesięcy po operacji a to cholerstwo ciągle mnie gnębi.Jestem pewna że to wynik żle przeprowadzonej operacji,jakiegoś błędu ale jak to udowodnić lekarzowi?są ponoć jakieś leki na to ale lekarz neurolog mi ich nie zaproponował,wkońcu to nie jego boli no nie?Pozdrawiam wszystkich ,,przeczulonych**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po operacji brodawczaka mózgu mam przeczulice bolesna całej lewej strony*** coś okropnego**.a to już czwarty rok jak po operacji. Powiedzieli ze to minie, ale pytanie kiedy mało tego nic nie mogę robić.Ja biorę lek o nazwie Gabapentin 2700jednostek to jest bardzo dużo i plastry przeciw bólowe Transtek70 i nic.mało tego zabrali mi świadczeni rentowe niech mi również zabiorą ten ból POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ŻEBY MINĄŁ NAM BÓL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×