Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Klujący ból podczas ucisku jelita


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od okolo 3 miesiecy mam dolegliwosci jelitowe. Zaczelo sie od 2 dniowej biegunki i od tego czasu cos z jelitami jest nie tak. tzn stolce sa takie jakby papkowate. Mam takie pytanie. Lekarz zgiagnozował u mnie IBS, ja sie boję ze to jednak rak... wyniki badan krwi lacznie z crp i ob wszystko w normie.... oddaje 2-3 papkowate stolce na dzien. Piewszy zaraz po przebudzeniu. (ten pierwszy jest w miare uformowany i jest go wiecej, nastepne sa juz znikome i jakby bardziej przewezone, dodam ze pierwsza czesc rannego stolca jest koloru ciemniejszeo i jest twardsza, druga czesc jest luzniejsza i jasniejsza) Stolce sa koloru jasno zóltego , dzis byl bardzo jasno blado żółty az sie zdziwilem. ( dodam ze mam podwyzszony alat - 90) . mialem raz robione usg i wszystko w porzadku. Za tydzien ide na badnie z wlewem doodbytniczym.(prywatnie, dla swojego spokoju). Najbardziej martwi mnie to, ze boli mnie brzuch z lewej strony( podbrzusze) gdy uciskam mocniej to miesce reka.( tak kluje na odcinku okolo 10 cm w pionie.) bez uciskania zadnych bolow nie mam. Ale jak za kazdym razem ucisne czy l;ekarz mi ucisnie to czuje to klucie. czy moze to byc objaw ibs? moze to rak. Dodam ze mam 27 lat i nikt u mnie w rodzinie nie chorowal na raka. Dodam tez ze wciagu ostatnich 2 miesiecy przytylem 8 kg i waze teraz 109 kg). wiem ze w ibs bole sa bardziej kolkowe a ja mam taki klujacy i kiedy bym nie ucisnal to kluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piatek mam badnie z podwojnym kontrastem... ciekawe czego sie moge po nim spodziewac? oby nie najgorszego.. niby rak jelita w moim wieku to rzadkosc ale jednak czasami sie zdarza.... co do badania na krew utajona... to robilem je 4 raz w przeciagu 2 miesiecy... oddawalem probke kalu i na drugi dzien przychodzilem po wynik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Mówimy że histeryzujesz. Moja siostra miewa coś takiego czasem, kiedyś trwało pół roku. Już kolega wyżej napisał istotną sprawę o złej florze jelitowej. Niestety jesteśmy skazani na gówniane żarcie wypchane taką chemią że się w głowie nie mieści (antybiotyki w mięsie, sterydy, cuda na kiju). Jakbyś miał raka człowieku to byś po tylu miesiącach o tym wiedział i wyniki badań by to potwierdziły. Odżywiaj się w miarę zdrowo (choć nie zgłębiaj za bardzo *tajników zdrowej diety* z internetu bo to brednie), nie stresuj się tak. Bardziej sobie to wszystko wkręcasz wertując internet dniami i nocami. Microsoft (albo Google) zrobił kiedyś badania i doszedł do wyników, że 37% ludzi się diagnozuje przez neta. Problem w tym że prawie wszyscy sobie po prostu wkręcają choroby. Nie panikuj. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż mam podobne objawy z jelitem grubym. Niby kolanoskopia nic nie wykazała poza kątnicą jelita gdzie zalega mi kał i nie dardy tego oczyścić, nawet podczas zabiegu endoskopowego lekarz miał problem i zignorował to. A tu mi się ciągle to odzywa kluje mnie jakby mi ktoś kol kolcem w kichę i na dodatek jak przyciskam palcem bok szczególnie prawy to boli mnie w tym miejscu. Pewnie to jakieś zapalenie tego zakrętu-kątnicy. Na myśl mi przychodzi tylko antybiotyk. Dodam jeszcze ze mam zawroty głowy i problemy żołądkowo-jelitowe widać tez maja coś wspólnego. Także niewiadomo czy uda mi się wykryc przez co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam 28 lat i mam podobny problem. Przy naciśnięciu brzucha w prawym dolnym rogu również odczuwam kujący ból. Niestety również przy współżyciu z mężem. Inne moje objawy to problem z wypróżnianiem, cienkie stolce, nie wypróżnianie się do końca a czasem jednocześnie ból odbytu i dołu brzucha że ledwo co chodzę. dodam jeszcze że też się trochę martwię ponieważ mój tata rok temu zmarł na raka jelita grubego. ale nie chcę panikować bo może to tylko hemoroidy. Poradźcie mi proszę, czy mam się czym martwić zwłaszcza że jeszcze jestem młoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek - i mnie kluje *) krzysiek - fajnie napisane *) tu michal - i mnie kluje dosc mocno - cos w jelicie, ale mam nadzieje ze zwiazane jest z zepolem eagle*a ktory mam. Swoja droga powinni chyba lekarze zwrocic na to uwage, bo nerw bledny, ktory jest najdluzszym nerwem wychodzacym z czaszki ma spory wplyw na perystaltyke i prace przewodu pokarmowego. u mnie tez zdwiagnozowali ibs, ostatnio esica tak mnie kluje ze se wkrecam polipy, guzy (kolonoskopi jeszcze nie mialem, ale robie) a tu wszystko raczej przez ten przerosniety wyrostek rylcowaty. pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dokladnie chyba to samo , uciska mnie pod brzuchem z lewej strony zaraz na wyjsciu jelita grubego juz utrzymuje mi sie to 2 miesiace kuło mnie tylko w tedy kiedy miałem nerwy tak mnie troche uciska najczesciej na dole a nie raz troche wyzej , robione miałem USG , krew ,kał i nic nie wykryło wyniki dobre , i obawiam sie ze to moze byc jakis guz :( , dodam ze w dzien kiedy mam duzo ruchu to nawet tego nie czuje , uciska mnie w godzinach porannych i wieczornych ,lekarz powiedzial ze mam nad wrazliwe jelito i przepisal jakies leki i mialem po 2 tygodniach przyjsc jak sie nic nie zmieni , no ale nie jestem za granica i mineło juz 2 miechy od badan i troche mnie mnie to cisnie ale np jak zjem cos smazone to na przełuku czuje tak nie dobrze , mam 20 lat :( i mam mega nerwy czy to nie guz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×