Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Grudka na penisie


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i od pewnego czasu, nie jest to dość długi okres, mniej więcej tydzień, zauważyłem że na penisie ok. 1 cm od żołędzia jest jakaś grudka, a nad ta grudką prawie że niewidoczna jasnobrązowa plamka. Jeżeli poruszę skórą to grudka jest w tum samym miejscu a plamka się przemieszcza. Sama grudka jak się przyjrzeć nie ma żadnego koloru W stanie normalnym trudno wyczuć, trzeba nacisnąć palcem mocniej a w czasie wzwodu lepiej ja wyczuć. Nie boli, nic się nie dzieje, tylko jak mocniej nacisnę tak jak bym chciał wyciskać to lekko boli. Czytałem inne tematy ale żaden nie odzwierciedla dokładnie tego problemu dokładnie. Proszę o szybką odpopwiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to prosak czyli zaczopowany gruczoł łojowy bardzo często występujący w tej lokalizacji. Odpowiednia, rzetelna higiena tego miejsca może spowodować ustąpienie tego zgrubienia. Jeśli do tego nie dojdzie można w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek (spencer)

Witam mam ponowie ten sam problem, pisalem o tym jakies 2 miesiace temu. otoz na skorze penisa powstal guzek ( taki sam jak ostatnio) stosuje Maxibiotic (jak bylem ostatnio u lekarza to powiedzial ze nie jest wymagana co do ttego obserwacja) ale powstal on 2 dni temu po sylwestrze. Wyskoczylo mi takze obfite zimno na gornej wardze i w zwiazku z tym mam pytanie do ekspertow: czy moze byc to wywolane jakims przeziebieniem czy czyms w tym stylu? moze wyziebienie organizmu? prosze o odpowiedz dodam jeszcze ze guz w srodku jest w wiekszosci bialy wa na zewnatrz czerwony obrzek. moze by to wycisnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne zropiały prosak. Powinien samoistnie ustąpić jeśli będzie się utrzymywało należytą higienę tej okolicy. Takie prosaki nie powstają na skutek przeziębienia (za to opryszczka wargi tak), lecz miejscowego zakażenia bakteryjnego gruczołów łojowych. Można jeszcze w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakłopotany15

Witam mam 15 lat i niewiem jak ale niedawno zaobserwowałem taką czerwoną grudkę na moim penisie.Przez przypadek nacisnołem to i wyszła tak jakby ropa.Niewiem co to jest i jak to usunąc,czy samo powinno to zniknąć? Przeglądałem tematy ale zaden mnie nie mógł uspokoić. Wygląda to tak: http://img230.imageshack.us/img230/1412/dsc00901w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×