Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk odbytu


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM Panie doktorze mam pytanie. W kwietniu mialam robiona gastroskopie, gdyz mialam uczucie ciala obcego w gardle, wykryto zapalenie dwunastnicy (drobne owrzodzenia), dostalam tabletki controloc, nolpaza i przyjmowalam je. Dzis w zasadzie nie czuje juz tych dolegliwosci. Jednak pojawila sie nowa dolegliwość mam uczucie, że mam cos w odbycie. Uczucie, nie odczuwam bólu tylko jakby między półdupki coś mi weszło, np.gatki. Jak siedzę czuję jakbym na czymś siedziała. Po jakimś czasie to mija i pojawia się znowu, to uczucie *wypelnienia*w odbycie. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu nie widział nic niepokojącego. Robiłam też badanie na krew utajoną w kale wynik był ujemny. Ale uczucie takie nadal mam i bardzo jest to niekomfortowe, ciagle o tym myslę. Czy to może być np.zapalenie odbytu, jakieś opuchnięcie? Może poleci mi doktor dobra maść. Bronię się przed pójściem ponownym do lekarza, badanie to jest bardzo krepujące. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dokładnie lekarz pierwszego kontaktu zbadał Panią palcem przez odbyt, czy tylko oglądał ujście odbytu. Najlepiej, aby zbadał Panią dokładnie chirurg. Powodem takich dolegliwości mogą być żylaki odbytu. Jednak, aby ostatecznie postawić diagnozę musi Pani być zbadana. Może będzie Pani wymagała badania rekotoskopowego. Trudno cokolwiek napisać nie badając Pani. O lekach można zadecydować dopiero po badaniu. Ewentualnie niech Pani zastosuje krem dostępny bez recepty np. Procto-Glyvenol. 2 razy dziennie wysmarować dokładnie ujście odbytu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×