Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mdłości z rana, bóle po jedzeniu, choroba żołądka?


Gość Zyga

Rekomendowane odpowiedzi

Po krótce przedstawie swoj przypadek. Jak rano wstaję, to czasem mam mdłości, które przechodzą do 30 min po wstaniu. Potem wszystko jest w porządku, do czasu posiłku. Od razu po zjedzeniu zaczynam odczuwać dziwne uczucie w jamie brzusznej w okolicach żołądka, które towarzyszy mi praktycznie do wieczora. Jeśli w jakiś sposób uda mi się zapomnieć o bólu to mi przechodzi. Jak tylko mi się przypomni to ból wraca. Wieczór jak się położę to ból ustępuję. Nie mam problemów z uśpieniem. Ból mnie nie budzi w nocy. I tak w kółko od około 3 tygodni. Dodam, że mam apetyt, ale widzę, że się zapętlam ponieważ boje się jeść, żeby mnie nie bolało. Zrobiłem badania krwi w kierunku niedokrwistości - żelazo i hemoglobina przy górnej granicy. Robiłem też test na krew utajoną - wynik ujemny. OB miałem 2. USG jamy brzusznej - ok. Proszę o jakąś sugestię co to może być. Wiem, że powinienem wykonać gastroskopię. Czy to mogą być objawy nowotwóru żołądka? Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze napewno to nie rak prosze byc spokojnym...ja mam podobne objawy ale o bardzo nasilonych objawach i mam refluks i przepukline rozworu przełykowego....przy nowotworze pojawiła by się krew w kale lub krwio plucie co zaprzecza pani wynik badania na krew utajoną....trzeba jednak zrobić gastroskopie aby sprawdzić jaka naprawde jest przyczyna owych dolegliwosci.Może okazać się również,że jest to jedynie z nerwów i strachu przed chorobami....pozdrawiam i życze zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było ani krwioplucia, ani krwi w kale, tylko nudności i co?! Badanie ERCP wykryło guza złośliwego dwunastnicy. Przeszłam operację 5 miesięcy temu. Wycięto mi dwunastnicę, część żołądka, część trzustki i węzły chłonne. Mam 37 lat, a ten rodzaj nowotworu prawdopodobnie dotyczy osób po 50 roku życia i przeważnie mężczyzn. Całe życie nie piłam alkoholu, nie paliłam papierosów, nie nadużywałam kawy (dwie słabe dziennie), jadłam dużo warzyw i owoców, mało mięsa i co? To tak podstępna choroba, że wszelkie statystyki i reguły wysiadają!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat mam każdego ranka mdłości a potem wymiotuje i pojawia się krew.Bóle brzucha są rzadkie ale kiedy już występują to o dużym nasileniu.Lekarze nic nie wykryli...Więc co to może być...Czy tak jak pisze Kami to podstępna choroba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wierzba płacząca

mam reflukx przepuklinę nadżerki wrzody na dwunastnicy pylori dodatni na dodatek włóknika chyba czas się wybierać na tamten świat biorę leki stosujędietę i tak nic lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIERZBA PŁACZĄCA z takim podejściem do lepiej sie pod pociąg rzucić ja mam 31 lat i mam problemy z trzustką, żołądkiem i dwunastnicą tak jak ty, nie myśl o chorobach i tamtym świecie, bo to tylko zaostrza objawy, a stres w tym nie pomaga, don*t worry be happy będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślcie źle ja już 7 lat choruję na nawracające wrzody dwunastnicy miałam już 12 gastroskopi ciągle myślę że mam raka dwunastnicy nie chcą mi wycinków wciąż do badania nie wiem dlaczego lekarze mówią że nie ma potrzeby a ja ciągłe zle się czuję mam bolesci w lewym boku itd ale się nie poddaje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×