Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spadek masy ciała


Gość Zmartwiony

Rekomendowane odpowiedzi

Czym może być spowodowany ciągły spadek masy ciała? Nie jest jakiś nagły, ale na tydzień lub dwa jakieś 200g (ważę się na wadze elektronicznej). Próbuję jeść coraz więcej, ale to i tak nic nie daje. Próbuję jesć sporo słodyczy - też nie pomaga. Od kwietnia schudłem z 94 kg na 88. Mam 194 cm wzrostu. Może ktoś sobie pomyśli, ze na tyle miesięcy 6 kilo to nic, ale mnie martwi taki spadek masy. Ubrania już ze mnie lecą. Robiłem badania, nie mam krwi utajonej, pasożytów, niedokrwistości, spadku hemoglobiny, ob w normie. Czy to budzi niepokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to bardzo niewielki spadek masy ciała przez tak długi okres. Jeśli przez najbliższe 3-4 miesiące spadek wagi ciała nadal będzie się utrzymywał radzę wykonać jeszcze dodatkowo szczegółowe badania, najlepiej obrazowe (np. gastroskopia, kolonoskopia, USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej) i kontrolne badania laboratoryjne, o których musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalena

Dzien dobry chcialam sie zapytac czy 4 kg w ciagu 2 miesiecy to jest duzy spadek ciala ? poniewaz sie martwie , jem normalnie i wszystko jest wporzadku tylko ten spadek masy ciala, czy mam sie czyms niepokoic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Nie jest to duży spadek masy ciała jednak radziłbym z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza skoro nie zmieniła Pani nawyków żywieniowych ani stylu życia a waga ciała systematycznie obniża się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,błagam o pomoc w diagnozie!!!!!!!!!! jeden bardzo młody człowiek w naszej rodzinie chudnie w oczach, właśnie ma robione wyniki, na które musimy czekać aż dwa tyg. do tego wszystkiego jeszcze lewa ręka jest znacznie chudsz od prawej, stało sie to nagle, z dnia na dzień mozna powiedziec, pomóżcie, czy ktoś zna podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mona21211

witam. Mam 27 lat ,dwa miesiące temu zwróciłam się do lekarza rodzinnego z powodu utraty 6 kg w ciągy 1 tygodnia przy normalneym jak do tąd jedzeniu, dodatkowo miałam kołatania serca, bezsenność i co ciekawe zmieniła mi się cera z suchej na tłustą i z wykwitami. Miałam zrobione badania podstawowe i na tarczyce- nic nie wykazały . Martwi mnie to bardzo. Po tych dwóch miesiącach utraciłam jeszcze 3 kg. Nie wiem dlaczego tak się dzieje , jestem cały czas głodna , praktycznie non stop siedzę w jedzeniu a mimo to chudnę . Pomocy proszę. POMOCY co mi jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kwietnia do 15 lipca schudłem 7 kg. prowadząc dotychczasowy,normalny jadłospis. Byłem u Pana chirurga,kazał się położyć na kozetce, badał ręką cały brzuch najwięcej uciskając w okolicach żołądka a następnie powiedział,że musimy zrobić USG brzucha. Zmartwiło mnie to tym bardziej,że nic więcej nie chciał mówić o swoich podejrzeniach, Badanie USG mam mieć 20 sierpnia, a ja dziś chciałbym coś więcej wiedzieć co może mnie czekać za miesiąc. Proszę o ogólne informacje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Zaobserwował problem zawsze miałem nadwagę od dziecka... zła przemiana materii, złe odżywianie ,ćwiczenia nic nie pomagały. W roku 2008 ważyłem 146 kg przy wzroście 190 cm w wieku 20 lat. I nic się nie zmieniało aż do czasu sierpnia 2011 roku gdzie musiałem przejść okresowe badania do pracy. Miałem robioną krew i morfologię wszystko wyszło okey trochę podwyższony cholesterol waga 126 kg przy wzroście 195 cm i 23 latach. Ponowne badania miałem w grudniu 2011 roku moja waga wynosiła wtedy 106 kg krew i mocz w normie. Wczoraj byłem na mierzeniu ciśnienia (mam nadciśnienie tętnicze 2-giego stopnia) Ciśnienie wiadomo jak zawsze podniesione ok 150/95 ale waga 92Kg. Odżywiam się tak samo (wiadomo jak to w pracy szybko i nie zdrowo fastfood i inne sprawy) jakoś nie specjalnie ćwiczę. Apetyt mam taki sam teraz pytanie czy jest się czym przejmować czy to jest naturalne?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Pana przemiana materii nie uległa zmianie ?? Nie chcę martwić , ale możliwe że można tu mieć doczynienia z nadczynnością tarczycy , lecz rozumiem że żadnych innych objawów Pan nie ma ? Dla świętego spokoju proponowałabym udać się do lekarza rodzinnego który najprawdopodobniej skieruje na badania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ciagu 6 miesiecy schudlem 13kg czyli tyle samo nie dowagi a uprawiam sporty zawsze waga mi sie trzymala i masa miesniowa.klopoty ze spaniem i teraz jem duzo mniej niz kiedys bo jak przesadze to mam zaparcia wyniki sa ok to o co tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to spowodowane przyspieszoną przemianą materii. Ja też schudłem w rok aż 30 kg, miałem robione badania po czym lekarz stwierdził że przyspieszył mi się metabolizm. Miałem zbyt wolny dlatego dużo ważyłem a z wiekiem on się reguluje. Przeważnie dzieje się tak od 18-24 roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Cześć, lekarz stwierdził u mnie cechy refluksu, zapalenie błony śluzowej żołądka i pojedyncze nadżerki. Dostałam leki, zmieniłam dietę, ale po wprowadzeniu diety zaczęłam chudnąć i tracić siły. Do tej pory nie potrafię wrócić do swojej normalnej wagi 50 kg. Obecnie waham się miedzy 46 a 48 kg przy wzroście 156cm. Cały czas mam rewolucje w brzuchu. Zniknęła zgaga i silne bóle brzucha w okolicach żołądka, ale wciąż mam gazy, wzdęcia, odbija mi się, czasem zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie, ciągle chce mi się siku, na przemian zaparcia z biegunką, ostatnio strasznie boli mnie brzuch przed wypróżnianiem. Aż mi po prostu głupio jest iść do swojej lekarki i znowu jej mówić, że czuję się gorzej. Pomyśli, że jestem jakaś niewyleczalna. Przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu. Na jakie badania muszę iść, by wreszcie dokładnie dowiedzieć się, co mi jest i jak to leczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×