Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zagięty pęcherzyk żółciowy


Gość Roman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zagięty pęcherzyk żółciowy w dwóch miejscach (zdjęcie z usg), raz w lewo jest skręcony i raz w prawo. Odczuwam lekki ból po naciśnięciu się w bok brzucha i czuję go często, zwł rano po przebudzeniu się mi doskwiera i w ślinie mam cały czas taką żółć którą połykam. Przeszkadza mi ta dolegliwość strasznie. Do tego mam małe kamienie w nerkach. mam 27 lat. Czy powinienem ten woreczek żółciowy usuwać? Czy jest jakaś możliwość leczenia tego? Byłem u dwóch lekarzy to tylko rozłożyli ręce i nic mi nie pomogli. Warto to leczyć czy trzeba zostawić tak jak jest? Bo się boje ze moge mieć jakiegoś raka. Nie chce mieć tej żółci wydzielającej się do żołądka bo czuje ją w brzuchu cały czas i bardzo mnie męczą gazy. Czy to może być spowodowane stresem? Przeciążeniem pracą albo niewysypianiem się? Gdy dobrze się wysypiam jest trochę lepiej. Czy ma na to wpływ że często pracujęw pozycji siedzącej zgiętej zgarbionej bo mam taki kręgosłup że mi ciężko prosto usiedzieć na krześle przed komputerem. Co powinienem zrobić z tym workiem żółciowym, kamieniami małymi w nerkach (lekarz mówił że sie nie opłaca ich usuwać bo są małe i żeby przyjsć jak sie powiększą i kazał piwo pić) i ewnetualnie z kręgosłupem (to już inny dział) wystsaje mi na zewnątrz i można po nim przejechać pięśćią i będzie takie coś trtrtrtrtr jakby po schodkach chodził. Lekarze też mi badali ten kręgosłup już w szkole ale nie stwierdzili żadnej nieprawidłowości. Po prostu wystaje na zewnątrz widać go zwł jak się nachylam ale jest prosty jak się wyprostuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stres i nieprawidłowe odżywianie na pewno nasilają dolegliwości. W tej chwili usunięcie pęcherzyka żółciowego odbywa się w przypadku obecności objawów. Więc jeśli ma Pan ataki kolki i chirurg podejmie taką decyzję należy pęcherzyk usunąć. W przypadku nerek najlepiej poczekać. Z kręgosłupem na rehabilitację (lub basen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, codziennie bóle uczucie rozpierana i to caly bok, Zaczalem stosowac ostropest planisty na woreczek i liscie brzozy na nerki , wazny jest ruch. Sprawdz tez dotykajac szczelin miedzyzebrowych czy nie boli jakis nerw co powoduje nasilanie objawow. To nazywa sie dokladnie neuralgia. Niestety wszystko razem moze wystapic i nikt nic nie umie na to poradzic. Generalnie ruch - cwiczenia ! Ziola ! I dobra dieta niskotłuszczowa. Życze zdrówka ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×