Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina żołądkowa wślizgowa


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko do pana doktora. Mam 29 lat i mam przepukline żołądkową wślizgową rozworu przełykowego przepony. Tak mi wyszło z badania duodenogastroskopia. Biorę juz jakis czas leki, ale to mi nic nie pomaga. Cały czas mam ból w okolicach mostka. Ból sie nasila wtedy kiedy siedzę i jak śpię. Strasznie mnie to meczy. Biorę takie leki jak TETRACYCLINUM 250 MG , ANESTELOC 40MG .Moze mi pan doradzi co mam dalej robić? Rafał z Piaseczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to nie wiem dlaczego Pan zażywa antybiotyk Tetracyclinum (chyba nie z powodu przepukliny rozworu przełykowego). Czasami zażywanie antybiotyków może powodować zgagę lub pieczenie albo bóle w klatce piersiowej (stan zapalny żołądka lub/i przełyku). Zalecałbym Panu ewentualną zmianę leku zmniejszającego wydzielanie kwasu solnego przez żołądek na inny. Można zastosować terapię typu lek z grupy inhibitorów pompy protonowej rano (inny niż Anesteloc), a wieczorem H2 bloker (np. Ranigast lub Famogast). Możliwe zastosowanie leków propulsacyjnych np. Metoclopramid lub Gasprid. Dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka. W czasie snu wyżej uniesiona głowa i klatka piersiowo względem reszty ciała. Unikać schylania się. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przy antybiotykoterapii ważne jest by brać leki osłonowe. Multilac jest dobrym rozwiązaniem bo to nie tylko probiotyk ,ale i prebiotyk - zawiera substancję która zwiększa aktywność biologiczną zdrowych bakteryjek, innymi słowy *podkręca* je dzięki czemu zwiększa ich zywotność :-) tak tłumaczył mi mój lekarz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie badanie wykazalo : przełyk bez zmian,linia Z nieregularna na granicy fałdów żołądkowych, bez zmian, przepuklina wślizgowa,wpust,sklepienie,trzon,antrum,odżwiernik,opuszka i część druga dwunastnicy bez zmian. Test ureazowy + . Dostałem takie leki : NOLPAZA 40mg ,DUOMOX , KLABAX 500mg. NIEROZUMIEM TEGO JAK SIE DO TEGO ODNIEŚĆ I CZY TE LEKI POMOGĄ,CZY BULE USTĄPIA, POCZYTAŁEM TROSZKE ALE TO WSZYSTKO MI SIE JUZ MIESZA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×