Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny dyskomfort pachwiny


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie: odczuwam dziwny dyskomfort, kłucia w okolicy prawej pachwiny/biodra nie do zlokalizowania. Nie wiem od czego? Czy to przepuklina? Robiłam badanie USG wszystko w normie i morfologię też jest ok. Jak dowiedzieć się co to jest? Mam juz tak od około roku czasu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozpoznać przepuklinę wystarczy, żeby zbadał Panią chirurg. Czasami badanie USG pod tym względem nie jest wiarygodne. Dlatego najlepiej skonsultować się jeszcze z chirurgiem jeśli Pani tego nie zrobiła. Dobrze by było wykonać dodatkowo RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz ewentualnie RTG biodra. Możliwe, że przyczyna dolegliwości tkwi właśnie w patologii kręgosłupa lub biodra. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Magdaleno. Weszłam na stronę eChirurgia i przeczytałam twoją wypowiedź z 17 .10.2008 roku o kłuciu w prawej pachwinie. Proszę odpisz czy ustalił lekarz co ci jest, bo ja mam to samo i nikt mi ( żaden lekarz) nie pomógł. Zarówno chirurg jak i ginekolog wykluczyli jakąkolwiek chorobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu chirurg *namacał* początek przepukliny udowej i wyznaczył mi termin operacji a dzisiaj byłam u innego chirurga ,który nie stwierdził nic i zalecił skontaktować się z neurologiem i ortopedą u których już wcześniej zaliczyłam wizytę.piszę to ichce mi się wyć -ludzie czy wszyscy dobrzy lekarze wyjechali już z tego kraju.Czy można dziwić sie ludziomktorzy potem szukają pomocy u szamanów.Ja naprawdę chcę jeszcze trochę pożyć ale powoli mam dość!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo , bylem u 2 lekarzy i obaj powiedzieli ze wszystko jest oki i ze przejdzie , usg tez bylo , niby juz nie boli a pobolewalo jakies 2-3 miesiace bardzo rożnie , ale jak przyciagne noge do klatki to czuje cos dziwnego pomiedzy pachwina a penisem:/ martwi mnie to strasznie a wszyscy mowia ze nic mi nie jest:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne uczucie, a mianowicie małe, ale dokuczliwe kłucie co jakiś czas w lewej pachwinie. kłucie czasami odczuwalne jest też z przodu stawu łączącego udo z biodrem, a nawet lekko po lewej stronie... Trudne do zlokalizowania. Najczęściej jednak jest to odczuwalne w pachwinie. Kłucie zaczęło się podczas biegania. Biegałem dość duże odległości przygotowując się do maratonu i niestety miesiąc przed startem zacząłem to odczuwać, zlekceważyłem i jescze 3 razy przebiegłem po 10 km, a wtedy już ledwo szedłem utykając. Lekarz ortopeda zalecił 6 tyg przerwy. Zrobiłem 11 tyg i niestety małe dokuczliwe kłucie niepozwalające trenować pozostało. Za 4 dni idę do innego ortopedy prosić o skierowanie na rezonans magnetyczny. Nie wiem czego się spodziewać i kiedy będę mógł wrócić do biegania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również jak wszyscy z was mam podobne objawy to klucie raz jest raz go nie ma, u mnie dodatkowo czuje cały czas dziwne uczucie jak bym miał napompowane jelita. Jeśli sie czegoś dowiem to napisze pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×