Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogromny ból po punkcji lędźwiowej


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Moja babcia jakiś czas temu była w szpitalu z podejrzeniem tętniaka mózgu. Wykonano jej punkcję lędźwiową dwukrotnie kując ją kilkanaście razy, bez rezultatu! Płynu nie udało się pobrać ze względu na duże zwyrodnienia w kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.Babcia ma również płytkie panewki w stawach biodrowych. Po pierwszej punkcji czuła się dobrze, wstawała z łóżka. Po drugiej punkcji ledwo wstaje z łóżka do ubikacji, śpi na boku każdy ruch sprawia jej ogromny ból w okolicy biodra promieniujący przez udo. Babcia bierze :Rantudil Retard 90 mg rano , wieczorem Poltram 100, oraz 1 1/2 plastra TRANSTEC 35 ug/h raz na 3 1/2 doby. Mimo to ból się nie zmniejsza!!! Do kogo mam się udać po radę ? do neurochirurga, czy może ortopedy? To sprawa kości czy nerwów? Wiem ,że może moja babcia nie będzie już biegać ale niech chociaż przestanie ją boleć. Do szpitala poszła o własnych siłach a teraz każdy ruch to ból nie do wytrzymania. Czy możliwe jest ,że podczas punkcji mogli uszkodzić biodro? Jak mogę jej pomóc? Lekarz rodzinny nie jest chętny do pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×