Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co zamiast kolonoskopii?


Gość paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę robić syatematycznie kolonoskopię, bo mam ociążenie dziedziczne (zmarł na rjg ojciec i matka), ale mam już tego badania dosyć. Zawsze trwało ponad godzinę jest bardzo bolesne i okropne. Czy jest inna metoda diagnostyki jelita grubego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur 31lat

Słyszałem że jest jakaś maszyna któą tylko umieszcza się w odbycie coś chyba związane z dzwiękiem i że daje taką samą pewność co kolonoskop, ale jest to tylko gdzieś w wawie. Dróga metoda to połyka się kamerke - Ale to ponoć bardzo drogi interes. No i niewiem, ale słyszałem że tomografia komputerowa też... Ale ja niejestem lekarzem-to tylko ze słyszenia, bo sam się borykam z tym i szczeże też bym wolał jakąś inną metodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę robić co jakiś czas to badanie. Dostaję skierowanie i szukam takiego miejsca gdzie mogę zostać poddany narkozie. Koszt narkozy u mnie to około 120 PLN. Uważam, że można taki koszt ponieść raz na jakiś czas. Zostajesz uśpiony (bez intubowania), nic nie czujesz, nic nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu nasuwa mi sie pytanie, dlaczego tak aż was boli to badanie? Ja miałem już robione to 3 razy i nigdy pod narkozą, powiem szczeże że bez problemu to wytrzymuje, napewno odczuwam jakiś bul podczas gdy za pomocą kolonoskopu zostaje wdmuchana bardzo duża ilość powietrza, ale zastanawiam sie też czy to niejest tak że lekaż który wykonuje to badanie poprostu niestara sie aż tak dostatecznie do tego żeby nas nie bolało. Ja to badanie robiłem raz prywatnie i 2 razy na kase chorych. Prywatnie zapłaciłem ponad 500zł i powiem wam że bardziej mnie bolało niż jak to robiła PANI na kase chorych, oczywiście nie boloło mnie to z myśli utraty 500zł :) haha. Ja jestem z okolic Radomia, a badanie robiła mi pani z Pionek -naprawde robi to bardzo delikatnie i szczeże praktycznie bez boleśnie. Jeśli ktoś jest gdzieś z tego miejsca zamieszkania, mogę dać namiary na przychodnie jak i na ta panią(przyjmuje równierz prywatnie) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×