Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak jelita grubego, jak często badanie kolonoskopowe?


Gość Artur 31lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artur 31lat

Dzień dobry Zaczne od tego że mój ojciec zmarł w wieku 54lat na Raka jelita grubego. Od ok.3 lat mam identyczne objawy jakie miał mój ojciec, oczywiście jestem pod stałą kontrolą lekarza Gastrologa(przynajmniej 2-3 razy w roku wizyta). Przechodziłem już 2 razy badanie kolonoskopowe-ostatnie ok. roku temu, mnustwo leków typu DEBRIDAT, DEBRATIN ITP. Od jakiś 2m-cy mam dosyc mocne bule-uciski pod lewymi żebrami i uczucie jak by coś sie przeciskało przez jelito, od 2 miesiecy mam biegunkę(załatwiam sie w miare regularnie -ale bardzo luźno i tylko luźno). Pani doktor mówi że kolonoskopji nie powinno sie wykonywać i że niema potrzeby jej wykonywać więcej niż co 3lata i że niema obawy że od pierwszego badania do drugiego badania za 3 lata może coś sie rozwinąć. Ja oczywiśćie sie boje. Bul narasta w momęcie zjedzenia większej ilości np: obiadu, kolacji i tkwi do momętu tak jak by strawienia, towarzyszy też temu bulowi mnustwo gazów i uczucie okropnego napompowania pod lewym żebrem, odbijanie, bule głowy. Czy powinienem zmienić lekarza, czy powinienem zrobic kolejne badanie jelita grubego i wreszcie czy jest jeszcze jakaś prostrza metoda sprawdzania tego jelita grubego np: po przez jakies badanie nie infuzyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×