Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z napletkiem podczas wzwodu


Gość stg-piotr-stg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stg-piotr-stg

Mój penis kiedy że tak powiem **staje** napletek wcale nie schodzi. Mam 15 lat. Czy ja mam jeszcze za małego penisa. Mam 13.5cm. Czy napletek schodzi z zołedzia po upływie jakiegoś roku zycia? Czy to zależy od tego jak mój organizm się rozwija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.5cm to nie jest zły wynik , jeśli pytasz czy masz stulejke musisz sprawdzić czy możesz odciągnąć napletka od żołędzia normalnie i w stanie *wzwodu* jeżeli tak jest napletek normalnie funkcjonuje. A jeżeli nie możesz go odciągnąć (całkowicie) lub częsciowo to niestety ale musisz się udać do specjalisty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem co kolega Adam.Z tym że ja mam 18 lat i też napletek mi nie schodzi... Podczas stosunku nie mam z tym problemu,w niczym mi to nie przeszkadza,ale jednak chciałbym się o tym trochę więcej dowiedzieć i wymienić poglądy z kimś kto ma taki sam problem jak ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 22 lata i też 13 i pół cm i wcale się tym nie martwie bo to wystarczy w zupełności jeżeli się boisz iśc do lekarza sprubój sam sobie ponaciągać też miałem ten problem i nie byłem z tym u lekarza sam sobie naciągnąłem i mam teraz dziewczyne uprawiamy sex i nie narzeka żebym był kiepski w łóżku:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co nie może im zejść napletek. Jak dla mnie to na 99% stulejka. Po prostu trzeba iść do urologa i tyle, nie ma się czego wstydzić, nie jednego ptaka już widział. Mój podczas wizyty u urologa tak się skurczył, że sam ledwo poznałem że to mój sprzęt :D W moim przypadku skończyło się obrzezaniem i nie żałuję. Doznania po zabiegu są rewelacyjne (oczywiście po wygojeniu itp.) więcej znajdziecie tu www.stulejka.com JESZCZE RAZ, NIE MA SIĘ CZEGO WSTYDZIĆ TYLKO TRZEBA IŚĆ DO LEKARZA I MIEĆ PROBLEM Z GŁOWY NA CAŁE ŻYCIE. Ja żałuję,że nie zrobiłem tego w waszym wieku (16 - 20 lat). Nieleczona stulejka może doprowadzić do stanów zapalnych/zakażeń dróg moczowych itp., więc lepiej nie odkładać tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Jeśli współżyjecie mając stulejkę z ukochaną/partnerką bez prezerwatywy to możecie jej zaszkodzić w o wiele większy sposób niż sobie. Po prostu mając stulejkę (całkowitą, czyli w stanie spoczynku nie możesz ściągnąć napletka) nie jesteście w stanie zachować higieny pod napletkiem i w ten sposób wyhodować sobie przeróżne *cudactwa*, które zaszkodzą kobiecie. Czyli co z tego, że Ty jakoś sobie poradzisz ze współżyciem jeśli tym samym możesz zaszkodzić drugiej osobie. Kolejny argument aby sprzęt obejrzał lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem wszystko odnośnie stulejki i wędzidełka, pytałem na innym forum, pokazywałem zdjęcia ale nikt nie udzielił mi odp. Problem polega na tym, iż przy wzwodzie penisa ściągam napletek poza żołądź ale niestety nie mogę tego zrobić dalej gdyż wędzidełko trzyma napletek, a przy współżyciu odczuwam ból wędzidełka i bardzo mocny ścisk zaraz za żołędziem. Jeżeli jednak będzie to stulejka i wędzidełko to czy po jego plastyce ma to znaczenie w życiu seksualnym? Czy przy całkowitym ściągnięciu napletka w przypadku usunięcia wędzidełka występują komplikacje w używaniu prezerwatyw. Dziękuję Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Z tego co piszesz to wygląda to na stulejkę. Tak na logikę to nie powinno nic boleć. Miałem podobnie, wędzidełko mocno ciągnęło i napletek też dawało się ściągnąć podczas erekcji, ale było czuć mocne napięcie i w sumie to nie były najlepsze wspomnienia. Jak dla mnie to nie da się usunąć całkowicie wędzidełka nie obrzeżając (czyli usunąć wędzidełko i resztę zostawić bez zmian), ale ja się na tym nie znam. Może, w Twoim przypadku wystarczy tylko przedłużyć wędzidełko (plastyka). W moim przypadku dwóch urologów (doktorów nauk medycznych z dwoma specjalizacjami tj. urologii i chirurgii) stwierdziło że plastyka nie ma sensu i trzeba sprawę ciachnąć raz a porządnie. Na stronach int. znajdziesz info że trzeba wstrzymać się od współżycia ok. miesiąc, u mnie zeszło się dłużej bo 3 miesiące. Nie ma co się czarować pierwsze dwa tyg. są dość pełne wrażeń, potem już jest b. z górki, mi opuchlizna zeszła po jakiś 4-5 tyg. Lekarz który przeprowadzał zabieg od razu powiedział mi że w moim przypadku opuchlizna będzie dość długo schodzić. Pełne wygojenie tj. wygładzenie powierzchni skóry itp. ma trwać ok. roku i to jest standard. Po obrzezaniu nie ma problemów z prezerwatywą. Przy erekcji nie ma żadnych fałdów skóry itp., generalnie wszystko ładnie się naciąga jest zwarte itp. no chyba że podejdziesz do sprawy zbyt optymistycznie i założysz za dużą gumkę &#61514* Tak jak pisałem wcześniej, dla mnie wrażenia są nieporównywalne. Samo dochodzenie i szczytowanie trwa o wiele dłużej i towarzyszą temu doznania z którymi do tej pory nie miałem do czynienia. Niestety co dokładnie Tobie dolega może stwierdzić tylko lekarz i to na żywo a nie przez internet, weź ze sobą zdjęcia i pogadaj co i jak. Z tego co rozmawiałem z lekarzami to usunięcie stulejki poprzez obrzezanie jest prostym zabiegiem w urologicznych sprawach. Ja zabieg robiłem w Warszawie, w CMW przy ul. Ciołka refundowany przez NFZ Qlimax, może warto porozmawiać z rodzicami, może z ojcem? Żeby cokolwiek ciąć u Ciebie to i tak chyba będzie potrzebna zgoda rodziców (nie masz 18 lat) i tak w ogóle trudno będzie się zachowywać naturalnie w pierwszych dniach po zabiegu, wskazane jest układanie prącia na brzuchu (tj. przyklejonym plastrem przez opatrunek do podbrzusza po to aby zeszła opuchlizna) i jeśli to możliwe to odpoczywanie leżąc a nie np. siedząc (szybciej schodzi opuchlizna). Jeśli się wstydzisz lub obawiasz, że ktoś w szkole coś zwęszy to ewentualny zabieg możesz przełożyć na wakacje lub kiedy tam chcesz ale to najpierw, jednak lekarz musi stwierdzić co się u Ciebie dzieje i czy w ogóle trzeba coś ciąć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PROBLEMOWYchłopak

Mam 14 lat.. Mój penis w zwodzie ma z 10 cm... ** I moj napleetek .. ( skórka ta na penisie ) jest sklejona z główką... prawa strona bardziej .. lewa odklejona lekko .. gdy naciągnę. .. widze rowek i wszystko .. tylko nie chce dalej isc .. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Foreskin_retraction.JPG&filetimestamp=20071103124100 ? mozna powiedziec ze mam tak jak w 3 fazie.. tak ze widze wmiare calosc tylko nie idzie dalej ... .. gdy próbowałem w wannie go odsunąć .. to do nie idzie dalej ... ostatnio przesadzilem i zrobilem to mocniej i wyskoczylo mi obok teej prawej strony ..takie czerwone zabarawnienie chyba krwi troszkę ... : * I nie wiem co robić .. wstydze się o tym mamie powiedzieć..a chcę się dowiedzieć czy moge jakieś ćwiczenia na to robić ... czy jakąś maść czy co ?! PROSZE O POMOC :( Chcę dodać , że nie jestem po okresie dojrzewania ... nie mam wiele wlosow w okolicach penisa... mam tylko na worku moczowym (jądra?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pogadaj z mamą lub tatą, co jak co ale nie wstydź się im o tym powiedzieć. Powiedz, że coś tu jest nie tak, że napletek jest sklejony z żołędziem. Oni na pewno słyszeli coś o sklejonym napletku lub stulejce, nie musisz im tego pokazywać , wystarczy, że ktoś pójdzie z Tobą do lekarza. Jeśli to Ci coś pomorze to lekarz bada *interes* w lateksowych rękawiczkach, nie dotyka Ciebie bezpośrednio gołymi rękami. Same oględziny trwają w porywach z jedną, dwie minuty. Zobacz sam, dwie minuty i wszystko jasne. Masz 14 lat , wszystko jeszcze przed Tobą, nawet nie zdajesz sobie sprawy jaką będziesz miał ulgę po wizycie u lekarza. Oni są od tego aby pomóc, a problem który dla Ciebie jest gigantyczny dla urologa jest jednym z łatwiejszych z jakimi się spotyka w codziennej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak że gdy naciągam naskórek to wychodzi żołondz cały ale z lewej strony cos trzyma w połowie żołendzia i niewiem co zrobić mam 14 lat . czy to normalne ? jak sie tego pozbyć? czy to nie grożne ? nie mam zadnego problemu z erekcjom długoś członka 14.cm pomocy chciałem dodać ze nie wiem czy powiedzieć o tym mamie i czy iść do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pretęsje miejcie do rodziców.mój synek ma stulejke ma 9 miesięcy lekarka naciągneła mu skórke aż pękła mały w tym czasie gadał po swojemu nawet nie poczół tego teraz mocze w kąpieli i smaruje maścią specjalną i po trzech dnia pakazała się gówka tylko z prawej strony wygląda jakby była sklejona ze skórą i nie wiem czy to się odklei czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×