Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opalanie po leczeniu radiojodem


Gość Justyna Leśniewska

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jeszcze odczekać. Po leczeniu radiojodem efekty pojawiają się po nawet po 3-4 miesiącach. Potem tzeba uważać bo nadczynność może przejść w niedoczynność. Przy wizycie kontrolnej proszę zapytać swojego endokrynologa po jakim czasie można bezpiecznie się opalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Witam serdecznie.Man 38 lat Jestem po operacji 5 dzień,mam osunięty lewy płat tarczycy z cieśnią.Mart wie się bardzo ,jaki teraz będzie wynik,bo Pani dok.która mnie operował mówi ze jeśli będzie w otoczce to dobrze a jeśli poza otoczka to czeka mnie znów operacja usunięcia płata prawego.Mam pytanie czy każda osoba musi mieć ten radio-jot,jak to naprawdę jest,i czy wypadają po tym włosy ?na czym to polega/przepraszam ze tak dociekam, ale ben de wiedzieć przynajmniej co mnie może spotkać.z góry bardzo bardzo dziękuję i cieplutko pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma takiej konieczności stosowania radiojodu chyba, że będzie wykryty odpowiedni rodzaj raka aktywnego na radiojod. Nie wypadają po takim leczeniu włosy. Na temat leczenia radiojodem można poczytać sobie na stronach: http://www.poradnia.pl/choroby/uklad-dokrewny/501-nadczynnosc-tarczycy-leczenie-radiojodem http://zdrowie.med.pl/tarczyca/choroby/c_tarczyca.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwia-Gizycko

Ja jestem po dwóch operacjach lewy płat póżniej prawy, scyntygrafia -jedna tableta jodu teraz czekam na ten właściwy jod i tydzień w izolatce.Miałam raka złosliwego mam nadzieje że ten tydzien zakonczy moje leczenie .Miałam przyjemnośc lęzec w warszawie cudowni lekarze i personel na najwyzszym poziomie kto tam sie znajdzie wie że jest w dobrych rekach.Po tej jednej tabletce jodu nie ma zadnych objawów wcale nie czuc że sie coś brało to nie chemia prosze sie nie martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×