Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nietypowe ognisko hypodensji, nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem niedawno na badaniu TK i opis dostalem taki: *W prawej okolicy potylicznej nietypowe ognisko hypodensji, wielk. ok 7x10mm, nie ulegajace wzmocnieniu kontrastowemu. Wskazane poglebienie diagnostyki MR. Poza tym mzgowie bez uchwytnych zmian ognsikowych. Przestrzenie plynowe zachowane prawidlowo. Struktury srodkowe nieprzemieszczone.* Mam objawy tj. zawroty glowy, dusznosci, czasami wrecz omdlenia. Jestem przerazony, po poczytaniu troche roznych zrodel w internecie. Prosze mi napisac co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana raczej sugeruje postać łagodną (brak obrzęku tkanki mózgowej wokół zmiany, brak wzmocnienia po podaniu kontrastu). Trudno określić co to może być bez dodatkowych badań szczegółowych (być może to jakaś torbiel, ognisko zdegenerowanej, odnaczynionej tkanki). Dopiero badanie rezonansu magnetycznego powinno dość jednoznacznie określić czym jest zmiana opisywana w TK. O dalszym postępowaniu powinien decydować neurolog. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej widzę, że masz ten sam problem co ja. Otrzymałam dziś TK o takiej treści. W obszarach jąder podkorowych widoczne są drobne ogniska hypodensji, najpierw szersze przestrzenie okołonaczyniowe V - R (L*P). Doktorka powiedziała mi,że jest to normalne nie patologiczne. Mam takie same objawy jak Ty tylko bez omdleń. Mam do Ciebie pytanie od kiedy masz bóle i zawroty głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×