Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po operacji wodniaka jądra


Gość paweł

Rekomendowane odpowiedzi

3 dni temu miałem operacje wodniaka jądra, dzień po operacji zostałem wypuszczony do domu i mam kilka pytań związanych z rekonwalescencją: 1. jestem zaniepokojony trochę opuchlizną jądra i chciałem się zapytać jak długo taka opuchlizna będzie się utrzymywała (z tego co czytałem na tym forum można się obawiać *zapalenia jądra*) 2. po jakim czasie po operacji można zacząć normalnie chodzić (chodzi mi o dłuższe spacery i np. wyjście w góry)?? 3. opatrunek po operacji jest założony w ten sposób że podnosi jądra do góry, czy przy zmianie opatrunku muszę zakładać go w ten sam sposób czy wystarczy ze nałożę opatrunek na samo miejsce szycia?? 4. jeżeli chodzi o higienę osobistą to czy mogę brać normalnie prysznic czy trzeba omijać mosznę do czasu gdy szwy znikną? jeżeli są jakieś specjalne zalecenia których trzeba przestrzegać to bardzo proszę tez o nich napisać ponieważ w szpitalu za wiele się nie dowiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Taki obrzęk jądra może się utrzymywać nawet do 2-3 tygodni - to normalny stan. Ad.2 Całkowite odzyskanie sprawności fizycznej po takim zabiegu to z reguły 3-4 tygodnie. Ad.3 Wystarczy założyć opatrunek na samą ranę, ale radzę nosić obcisłe majtki, a gdy Pan leży pod mosznę podkładać np. ręcznik (jądra muszą być wyżej poziomu ciała, wtedy obrzęk szybciej ustąpi). Ad.4 Najlepiej zdjąć opatrunek, normalnie wymyć się używając mydła pod prysznicem, nie zważając na ranę pooperacyjną. Potem założyć świeży opatrunek. Nie ma innych specjalnych zaleceń po tym zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moje pytanie wynika z niecierpliwości. Tydzień temu (dokładnie 17 maja) poddałem się operacji wodniaka jądra (700 ml płynu, więc wodniak był olbrzymi). Wszelkie bóle ustąpiły, pozostał tylko obrzęk powrózka nasiennego i samego jądra. Na razie dużo jeszcze leżakuję, w zasadzie na stojąco wyruszam tylko do łazienki i toalety. Czy będę w stanie *bezpowikłaniowo* pojechać na wycieczkę szkolną 7 czerwca? Obawiam się krwiaka, a chciałbym zasięgnąć opinii nie tylko mojego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, czytałam trochę na forum o dochodzeniu po operacji i są tam podzielne zdania. Jedni piszą że mogli biegać po tygodniu inni po 2 miesiącach. Chciałabym się zapytać Pana jaki powinien być czas odczekiwania po operacji. Dokładnie chodzi mi o bieganie ponieważ chciałam zrobić niespodziankę dla męża w rocznicę naszego ślubu. Bardzo chciałabym wiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż 3 dni temu to jest 16.04.2012 miałem operacje usunięcia wodniaka jądra. Oczywiście ból mały jest przy chodzeniu ale nie to jest problemem. 26.04.12 mam miec zdjęte szwy a 27.04 kończe szkołe bo jestem w klasie maturalnej. Czy bede mógł juz ewentualnie troche potańczyc lub napic sie alkoholu, jezeli nic nie bedzie mnie bolało? Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem 3 tygodnie po zabiegu wodniaka a rana mi się jeszcze nie zagoiła. Szwy się rozeszły rana jest szersza i dalej boli, tak jak by się w ogóle nie goiła. Mam pytanie po jakim czasie rana się powinna zagoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek

Miałem kiedyś operację wodniaka jądra i zagoiło się dość szybko, ale opuchlizna schodziła mi około 2 miesiące, tyle ile lekarz przewidywał. Jeśli rana źle wygląda to najlepiej skontaktować się jak najszybciej ze swoim lekarzem, bo może się to przerodzić w nowotwór. Ja swoją operację przeżyłem w Centrum Lekarskim Alfa w Skoczowie. Tam jak najbardziej można prosić o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×