Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna lewego nadjądrza


Gość Serafin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 3-tygodnie temu miałem bóle w dole brzucha,podczas mycia znalazłem jakiś guzek nad lewym jądrem, u lekarza zrobiono mi usg i stwierdzono,,nadjądrze lewe powiększone niemal 2-krotnie,niejednorodne ze zwiększoną ilościa płynu w worku mosznowym-zapalenie nadjądrza*-na 3-dni położony zostałem do szpitala i dożylnie podawano mi Doxycylinum, Biseptol, Diclofenac,elewacja moszny, do domu dostałem: doxycylinum kaps. a 0,1 2*1 tabletka , Biseptol 960mg 2*1 tabletka,potygodniu na wizycie kontrolnej lekarz mi powiedział ,że wszystko jest już dobrze,żebym przyjął antybiotyki te co mi został do końca ,a opuchlizna zniknie z czasem żebym tym się nie przejmował,żeby mnie uspokoić dałmi na usg i badania krwi, na 2-gi dzień byłem u drugiego lekarza z wynikami: krew wyszła ok,a na usg tak:jądra i nadjądrza porównywalnej wielkości,lewe nadjądrze nieco niejednorodne,niewielka ilość płynu w lewym worku mosznowym-drugi lekarz zalecił mi jeszcze lezenie przedłużył antybiotyki. moje pytanie się tyczy opuchlizny nadjądrzy,czy tak długą powinna się ona utrzymywac,antybiotyki tyle czsu biorę, 1-lekarz mówi ,że jest dobrze,2-gi nie był pewny i dał mi jeszcze kupe antybiotyków, a opuchlizna lewego nadjadrza nadal się utrzymuję. bardzą proszę o pańską opinię na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuchlizna może się jeszcze utrzymywać jeżeli nie podkładasz pod mosznę zrolowanego ręcznika, nie robiłeś okładów z Altacetu. Po prostu trzeba pomóc w odpływie płynu z miejsca obrzęku. Natomiast jeżeli do obrzęku dołącza się tkliwość to najlepiej będzie zmienić antybiotyk na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z lewym najadrzem. Poprawa nastapila dopiero wtedy, gdy NAPRAWDE zastosowalem sie do zalecen lekarza. Przestalem chodzic *na chwilke* do biura, polozylem sie plackiem. Pod jadra podlozylem recznik, bralem antybiotyki i lezalem tak bite 5 dni. Polecam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×