Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na prawym kolanie


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam 20 lat, dosyć długo uprawiałem piłkę nożną (ok. 7 lat) , od jakiegoś czasu (na początku tylko po treningach/meczach) na prawym kolanie, po prawej stronie mniej więcej na wysokości środka kolana zaczął wychodzić mi guz... Guz nie jest taki jak już niektórzy tutaj opisywali (czyli miękki i mały) ma ok.3 cm długości (uwidacznia się zwłaszcza podczas przekręcenia nogi do środka), i jest on podobnej twardości do kości...Po jego pojawieniu (jak już pisałem dawniej rzadziej, dzisiaj już częściej nawet bez dużego wysiłku fizycznego (wystarczy już spacer po trochę trudniejszym terenie) zaczyna się on pojawiać ) , ból promieniuje na całe kolano a od niedawna podczas pojawiania się guzka z drugiej strony kolana wyskakuje mi siniak na tej samej wysokości co rzeczony guzek... Co to może być??Czy jakieś zwyrodnienie czy coś innego? Proszę o szybką odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Witam. Szukam informacji na temat narośli znajdującyh się pod kolanem i gdy czytam pytania i odpowiedzi żaden problem nie jest podobny do mojego. Mam 22 lata, zawsze miałam problem z łydkami, ponieważ po założeniu skarpetek troszkę ich objętość się zwiększała. Od kilku lat pod prawym kolanem (z przodu) rośnie mi coś w rodzaju GALARETKI. Mam to juz długo, próbowałam uporać się z problemem na siłowni - jedne co mi dały ćwiczenia to zmnieszyły obrzęk, ale to *coś* co mi się tam hoduje ciągle jest. Estetycznie nie wygląda to ładnie, ale problem w tym, że zaczyna mnie to martwić - mój ojciec miał bardzo duże żylaki. Byłam pare lat temu u lekarza rodzninnego, ale dowiedziałam się, iż to kwestia estetyczna. Ale nie wydaje mi się skoro ta galaretka rośnie mi i nachodzi na łydkę... Proszę mi napisać czy to może być groźne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Witam ma 17 lat mam podobny przypadek generalnie mam guza o wielkosci 3x3 cm dzisiaj byłem u ortopedy zrobiono mi prześwietlenie (Rentden) później znów udałem sie do ortopedy i lekarz stwierdził tak : Napewno nie jest to nowotwór tylko zwykła kośc która sobie urosła. Za 2 miesące mam miec zabieg dodał jeszcze ze jak bym to zlekcewarzył to za 10-15 lat mogło by to sie przemienic w raka moje pytanie brzmi czy oby wszystko jest w porządku czy to tylko zwykła kosc czy cos poważnego ? strasznie sie boje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Mam 15 lat i również posiadam ten problem z guzkiem który jest mniej więcej tej samej wielkości jak u kolegi wyżej :) Z tym że hmmm... mam go jakieś 3,5 roku, leczyło mnie już 3 (niby świetnych ortopedów...) i wszyscy robili to samo najpierw rentgen a potem skierowali mnie na... teraz nie pamiętam jak to się nazywało ale to było takie leczenie laserowe i magnetyczne. Zabiegi te były codziennie w dni robocze przez miesiąc łącznie 3 miesiące na tym przejeżdzilem. No ale na czas zabiegów faktycznie coś troche przestało mnie boleć + to że 2x miałem zwolnienie z wf-u na pół roku :/ Kolana bolą do dzisiaj, bolą mnie cały czas od 3.5 roku :/ z tym że raz bardziej a raz mocniej. Po tym pisaniu o nowotworze się przestraszyłem. Możecie coś poradzić po za tym że mam iść do ortopedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam guza na prawym kolanie z boku po środku. Boli tylko czasami i trochę wystaje, zrobił mi się od momentu jak zaczęłam intensywniej ćwiczyć, boli mnie po wysiłku. Najbardziej denerwuje mnie to, że wystaje..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nie mogłam klęczeć na prawe kolano, bo odczuwałam lekki ból, ale nic nie było widać, więc unosiłam kolano podczas klęczenia i dałam sobie spokój. Dwa dni temu zauważyłam dość duże zgrubienie na czubku kolana, mięsiste, wydaje mi się, że jędrne, ale nic mnie nie boli przy chodzeniu. Czy mogła podpłynąć woda lub jakaś maść na czubek kolana? i to bezboleśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ustronianka

cześć mam 15 lat i też mam guza na górnej części kolana z tym że gram w noge od 5 klasy podstawówki nie przeszkadza mi ogólnie jak chodzę lecz gdy gram około 30 min. na początku był siniak ale potem noga zaczęła bardzo puchnąć i zrobił mi się taki wielki twardy guz... macie jakieś porady na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, 4 lata temu wykryto u mnie narośl kostną w okolicy prawego kolana o wym. 2x1,5 cm , została ona usunięta. wszystko było do tej pory dobrze, jedynie na zmianę pogody pobolewało kolano. Miesiąc temu zaczęło mnie kolano boleć częściej i mocniej ( a dokładnie miejsce w którym była narośl) , teraz wyczuwam znów coś niepokojącego tam. Przy najmniejszym dotyku bardzo boli, czuć ponownie jakiś guz lub narośl, pamiętam jak mój doktor mówił, że gdy zacznie odrastać to ryzyko zmiany nowotworowej w narośli wzrośnie dwukrotnie. Bardzo się teraz boję, czy to może mieć związek z niezdrowym trybem życia? alkohol, papierosy i inne używki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,tak tutaj zagladam i czytam ,gdyż u mojego syna także pojawił się guz twardy z boku prawego kolana, trochę to go pobolewa.Był u lekarza i skierował do ortopedy ,ortopeda nic nie poradził,gdyż potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego na prześwietlenie .Więc sie martwie co wykaże przeswietlenie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem od 4 lat mam z boku prawego kolana guza , 2 lata temu robilam tylko USG i ortopeda stwierdził że to raczej torbiel , lecz ból się nasila Strasznie schudlam i mam chustawki nastroju , boje się bo od czasu USG nic z tym nie robilam , a lekarz kazał mi zrobic rezonans którego nie zrobilam , guz jest twardy i od 4 lat urósł , prosze o podpowiedz co mam zrobić . Jestem za granicą i nie wiem czy mam zjeżdżać . Dodam jeszcze ze żadnego urazu nie mialam , nie upadlam nie cwiczylam . wzięło się to nagle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki guzek to było zapalenie przewlekłe jakichś mięśni w miejscu przyczepiania się do kości. Lekarz po USG zaproponował mi falę uderzeniową. Znalazłem sobie gabinet rehabilitacji na rehabilitacje.org i tam miałem zabiegi. Chodziłem na nie raz na tydzień, więc nie miałem problemu, żeby to robić. Po dwóch seriach zabiegów, jest już ok, gulka zniknęła i nic nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponad rok temu doznałam urazu lewego kolana. Dokładniej: zerwanie wiązadeł krzyżowych przednich z zachowaniem ciagłości części włókien oraz jakieś uszkodzenie łękotki typu 1. Operacji nie miałam. Od kilku tygodni wyczuwam, że coś mi urosło z lewej strony lewego kolana. Jest to lekko widoczne, coś jak opuchlizna lecz gdy dotykam jest to twarde. Czy ktoś wie co to może być ? Czy muszę się udać do lekarza ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×