Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudne gojenie się rany po zabiegu przepukliny pępkowej


Gość rena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!kilka dni temu tzn.11 miałam powtórny zabieg przepukliny pępkowej uwięzniętej ,na forum juz to opisywałam .Martwie się bo rana nadal ropieje choć bardzo przestrzegam zaleceń lekarza tzn.szare mydło, rivanol i przemywam również octeniseptem .Niestety pomimo to ze robie opatrunki kilka razy dziennie nic nie pomaga, wspomne że przed zabiegiem ok.3 tygodnie z pępka saczyła mi się ropa i jeżdziłam na czyszczenie do lekarza potem okazało się że to wina uwiężnietej przepukliny i miałam zabieg.Czy po tak długim stanie zapalnym i ropnym niepowinnam zrobić jakiegoś wymazu?bo ten długi czas gojenia już mnie przeraża! chciałabym zacząć normalnie funkcjonować tzn. powrócić do pracy !zapomniałam dodać że szwów mi jeszcze nie zdjeli jutro ma się rozstrzygnąć co dalej!? Wstydzę się zasugerować lekarzowi zrobienie dodatkowych badań bo to przecież specjalista .Po ostatnim spotkaniu pytałam jak to długo potrwa -usłyszałam że to teraz choruje skóra??czy to możliwe aby ten proces po zabiegu tak długo trwał.Ten zabieg nie był moim pierwszym zabiegiem na powłokach brzusznych ,zawsze wszystko goiło się szybko i bez komplikacji.Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!własnie dzis zasugerowałam o zrobieniu wymazu odpowiedzią była cisza.natomiast co do antybiotyku to już wcześniej prosiłam ale zapytał czy mam temperaturę?ale ja temperatury nie miałam i nie mam nadal więc lekarz stwierdził że leków żadnych nie trzeba ,tylko szare mydło?Pozdrawiam i dziekuję za odpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×