Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana kształtu jądra po zapaleniu jądra


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Rok temu, w okresie wakacyjnym stwierdziłem ból prawego jądra. Udałem się z tym problemem do lekarza, który wykluczył urazy (jestem archeologiem - pracowałem wówczas w terenie, w gorącą pogodę, gdzie o uraz nietrudno) i stwierdził, że musi to być zapalenie jądra. Może nie było te jądro jakoś znacznie powiększone, ale zmieniło nieco swój kształt - było, jak gdyby *grubsze*. Lekarz przepisał mi środek Nolicin D, który dość szybko się wyczerpał, natomiast jakiejś wielkiej poprawy nie zauważałem. Stwierdziłem za to, iż ból mija stopniowo wraz z ograniczeniem palenia tytoniu. W przeciągu roku udało mi się całkowicie odstawić papierosy, które paliłem przez dwa lata. Pojawił się natomiast nowy problem; w trakcie orgazmu ejakulacja ma inną postać - sperma nie jest *wystrzeliwana*, a tylko nieco mocniej wypływa z prącia. Jądro nadal ma nieco inny kształt, jednakże nie boli mnie. Czuję tylko lekki dyskomfort. W związku z tym mam następujące pytania. Czy zapalenie/ powiększenie jądra może być związane z przyjmowaniem alkoholu/ paleniem tytoniu? Czy nieznaczne zmienienie kształtu jądra, to normalny proces po zapaleniu tego organu? Jaki związek ma opisana powyżej sytuacja z osłabieniem wytrysku? Czy opisane powyżej objawy kwalifikują moje jądro do zabiegu chirurgicznego? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Do zabiegu chirurgicznego kwalifikuje chirurg, jeśli ma temu odpowiednie powody. W Pana przypadku jądro może być zmienione pozapalnie. Palenie tytoniu i alkohol osłabiają właściwości spermy. Warto udać się jeszcze do urologa, być może to znów stan zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×