Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po kolonoskopii, zrosty na esicy


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z tego co widzę, mój wątek będzie podobny do wcześniejszego. Od kilku miesięcy miałem ból brzucha w dole po lewej stronie - ból kłujący. W plecach, też po leqej stronie koło kręgosłupa uczucie rozpierania. W ciągu dnia ból był zazwyczaj z przodu ciała. Rzadko się zdarzało, rozpieranie w plecach. Ten ból na plecach pojawiał się prawie zawsze przed wypróżnianiem i stopniowo malał przez 1-2h po wypróżnieniu. Czasem też ten ból na plecach pojawiał się po obiedzie jeśli zjadłem spore ilości. Wypróżniałem się codziennie 1x dziennie. Stolec był miękki, jednak w jednym kawałku. Pojawiały się kawałki jedzenia. Na palcach jednej ręki zliczyłbym normalne wypróżnienia (tzn. stolec twardy) od czasu początku moich bólów. Poza tym miałem częste burczenie, kruczenie w jamie brzusznej. Spore ilości wzdęć i wiatrów. Wiatry i wzdęcia nasilały się w obecności znajomych. Dodam, że wszystkie badania wychodziły w normie (krew, OB, CRP, próby wątrobowe, trzustka, mocz, usg jamy brzusznej). Dostałem skierowanie na kolonoskopię. Została ona przeprowadzona w znieczueniu ogólnym. Po badaniu, które trwało 1,5h bolało mnie prawie całe jelito. Uczucie rozrywania. Okazało się, że mam zrosty na esicy. Od następnego dnia zacząłem się wypróżniać już normalnie - stolec wrócił do normy i tak jest do dnia dzisiejszego. Ból w dole brzucha po lewej stronie zniknął, ale tak jakby przeniósł się trochę wyżej. Czuję jakbym tam coś miał. Uczucie rozpierania w plecach czasem występuje. Bulgotanie i przelewanie w brzuchu nie zniknęło. Czasem w godzinach rannych mam bardzo głośne burczenie w brzuchu (tak jakby żołądek się kurczył z ogromną siłą). Mam kilka pytań: - Czy w IBS może tak być, że występują tylko bóle niektórych odicnków jelita, burczenie, kruczenie, uczucie rozpierania i silne wzdęcia i gazy, a nie wystęują inne dolegliwości?? U mnie jedzenie nie ma wpływu na ból brzucha. Wypróżniam się w 98% przypadków 1x dziennie. Nie mam śluzu w kale i krwi. - Co mogło być powodem, że na drugi dzień po badaniu stolec wrócił do normy? Przeczyszczenie jelita za pomocą fortransu czy może psychika (po tym jak dowiedziałem się, że nie mam raka)?? - Czy powiniem dalej szukać, co może być w moim przypadku odpowiedzialne za bóle w okolicach kręgosłupa, burczenia i bólu po po leej stronie pod żebrami?? Czy zwalić to na IBS?? Bardzo proszę o odpowiedzi na 3 poniższe pytania i serdecznie dziękuję za doczytanie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

IBS może mieć objawy tj. Pan opisał. Być może w Pana przypadku dużą rolę w przyczynie dolegliwości odgrywa stres i dieta. Ból w okolicy kręgosłupa może być związany z osiadłym trybem życia, zmianami w kręgosłupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AlicjaT39l

czy ktoś tu jeszcze jest...mam podobne objawy z uczuciem rozrywania jelita na wysokości esicy, tam jest ciagle wyczuwalny guz....bole plecow….i ogromny bol bo nie moge się wyproznic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×