Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Włókniaki podskórne penisa


Gość kruku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat i miałem ostatnio operację wycięcia włókniaków podskórnych penisa. Otóż miałem dwa włókniaki na napletku. Po operacji zdziwiłem się że mam tylko jedno miejsce ze szwem a w drugim miejscu gdzie był włókniak nie było żadnego śladu ani włókniaka ani szwu. Włókniaki leżały blisko siebie (można powiedzieć że się stykały) więc pomyślałem że lekarz wyciągnął je dzięki jednemu nacięciu. Jeszcze w czasie operacji chirurg pytał się mnie (miałem znieczulenie miejscowe) czy był tylko jeden włókniak to odpowiedziałem że dwa. Po kilku chwilach znowu się zapytał czy na pewno dwa. Odpowiedziałem że tak i że były blisko siebie. Później skończył robotę. ale jak widać nie zrobił drugiego nacięcia. Na drugi dzień dostałem wypis ze szpitala. Wszystko było dobrze. Nawet dwa tygodnie po operacji byłem u doktora który mnie operował na kontrol stwierdził ze wszystko dobrze się goi. Dopiero po 3 tygodniach od operacji zauważyłem że w miejscu gdzie przed operacją był włókniak a po operacji nie było szwów pojawiła się znowu zmiana. Myślę że to znowu włókniak bo tak samo wygląda i taki sam w dotyku. I myślę że w czasie operacji mógł się on schować pod szwem doktor mógł go nie zobaczyć bo szew był dosyć duży po operacji dopiero teraz jakoś szew szybko zmalał a obok pojawił się włókniak. No i teraz już sam nie wiem czy iść znowu do urologa? Chciałbym się spytać czy włókniak może być groźny? Bo w sumie to mi nie przeszkadza aż tak go nie widać i po drugie nie uwiera więc czy druga operacja będzie konieczna? I czy w razie czego muszę się szybko zgłosić do lekarza czy mogę poczekać troche? Wizyta u tego samego urologa raczej nie wchodzi w gre szybko bo zmieniam miejsce zamieszkania z powodu studiów no i z czasem może być nieciekawie. Znalazłem w internecie dużo informacji że włókniaki nie są szkodliwe jeśli nie przeszkadzają innym narządom i nie uwierają ale wolałbym się upewnić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×