Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie nasady dalszej kości promieniowej


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! 8 sierpnia doznałem złamania zmiażdżeniowego wielofragmentowego śródstawowego nasady dalszej kości promieniowej i szczytu wyrostka rylcowatego kości łokciowej przedramienia lewego. Po nastawieniu w szpitalu założono mi gips na 6 tygodni! W chwili obecnej jestem 3 dni po ściągnięciu gipsu i ręka boli jak cholera! Dziwnie wygląda i jest napuchnięta. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta

6 marca złamałam rękę w nasadzie dalszej kości promieniowej. Mam założony gips, i od tamtego czasu ręka cały czas mnie boli a czasami gips robi się tak jak by był za mały i ciasny. Czy to jest normalne czy mam udać się do lekarza ? Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę udać się na kontrolę, gdyż takie objawy mogą świadczyć o zbyt ciasnym założeniu opatrunku gipsowego. Lekarz po obejrzeniu kończyny dolnej zadecyduje czy utrzymać ten gips czy założyć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałam złamanie dalszej nasady kości promieniowej z przemieszczeniem. Dokonano repozycji złamania i założono mi gips ramienny. Po paru dniach zgłosiłam się ze strasznym bólem i obrzękiem kończyny do lekarza, który przeciął mi założony gips. Po zdjęciu gipsu ręka nadal mnie bolała, była spuchnięta a w chwili obecnej na kończynie jest dziwna narośl-guz, tak jakby nadgarstek był *przesunięty*. Nie wiem co mam z tym zrobić? Czy w ogóle da się coś z tym zrobić? Zastanawiam się, czy nie doszło do jakiejś pomyłki przy zastosowanym leczeniu. Prawa kończyna jest zeszpecona moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 czerwca mialam wypadek upadlam łokciem na podloge z tego co kojarze mam zlamanie nasady kosci promieniowo łokciowej.Mialiam operacje wszyto mi blaszke oraz dano 3 sruby badz jak to lekarz mowi pinezki.Chodze w szynie i czesto mam, ucisk takie uczucie jakby mojemu łokciowi przeszkadzala szyna takie gniecenie nie wiem jak ulozyc reke bo ciagle cos jest nie tak jakbym chciala.Czy poruszajac łokciem w szynie w takiej sytuacji grozi czyms powazym?Mam pytanie jeszcze dotyczace skurczow nerwow tego łokcia tak jakby chcial sie juz wyprostowac czy zlozyc do konca to pozytywny objaw czy wrecz przeciwnie?i jak dlugo bede miala takie pinezki w najgorszym i najlepszym wypadku?prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 stycznia br miałam złamanie dalszej nasady kości promieniowej z przemieszczeniem.Po podaniu znieczulenia,nastawieniu i założeniu gipsu (przez samego lekarza), powinna być kontrola po 5-7 dniach. Już po 4 dniach miałam bardzo sine palce, napuchnięte jak serdelki z okropną bolesnością. Niestety w dzisiejszym systemie opieki dostanie się do lekarza bez zapisu jest niemożliwe, pozostaje więc pogotowie. Oczywiście winą za zbyt ciasny gips chciano obarczyć Pana gipsiarza, ale w moim przypadku to sam lekarz założył mi gips.Po przecięciu gipsu i zrobieniu przerwy na 2cm (nie wykonano kontrolnego rtg) założona została dodatkowy pasek gipsowy. Ręka powolutku dochodzi do właściwego koloru, zaczynam ruszać palcami, ale jest bolesność całego nagarstka i dalszej części ręki. Oczywiście kontrola u lekarza jest możliwa dopiero za 3 tyg. Jestem pełna obaw jak szybko wróci ręka do sprawności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamanie kości dalszej części promieniowej z lekkim przemieszczeniem (złamanie zamknięte): składano kości przy użycia 3 drutów kirschnera(wewnętrzne). Po 6 tyg zdjęcie szyny gipsowej , po 2 tyg wyjęcie w szpitalu drutów pod narkozą. Rehabilitacja po 7 (zaczęta zanim ostatecznie usunięto szwy) 10 zabiegów w ktore wchodziło pole magnetyczne, prądy i laser. Po 12 dniach zdjęcie szwów. Przystąpienie do pracy w zawodzie fryzjer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamanie kości dalszej części promieniowej z lekkim przemieszczeniem (złamanie zamknięte): składano kości przy użycia 3 drutów kirschnera(wewnętrzne). Po 6 tyg zdjęcie szyny gipsowej , po 2 tyg wyjęcie w szpitalu drutów pod narkozą. Rehabilitacja po 7 dniach (zaczęta zanim ostatecznie usunięto szwy) 10 zabiegów w ktore wchodziło pole magnetyczne, prądy i laser. Po 12 dniach zdjęcie szwów. Przystąpienie do pracy w zawodzie fryzjer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

Cześć niestety złamanie dalszej części kości promieniowej możemy być bardzo poważnym złamaniem, które niesie za sobą liczne konsekwencje. Należą do nich brak zrostu kostnego czy sztywność nadgarstka. O tego typu problemach piszę na moim blogu dotyczącym rehabilitacji. Zerknijcie na moje artykuły, w których poruszam wiele szczegółowych wątków.

Pozdrawiam
Przemek

https://swiatrehabilitacji.pl/sztywnosc-nadgarstka-dloni-reki-po-urazie-co-robic/

https://swiatrehabilitacji.pl/zlamanie-nasady-dalszej-kosci-promieniowej-w-nadgarstku-objawy-leczenie-rehabilitacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×