Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nietypowa postać fnh? gruczolaka wątroby?


Gość Ania z Radomia

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam w październiku na TK i wynik był niejednoznaczny więc zrobiłam rezonans i pisze ze wynik sugestywny w kierunku fnh i kontrola za ok 6-12miesiecy badania z krwi wszystkie ok a wykryli mi tą zmianę w ciąży w styczniu 2017 guz w ciąży miał 7cm teraz po porodzie zmniejszył się i ma 5,7cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 40 lat, wlasnie przypadkowo przy usg dowiedzialam się ze mam guza na wątrobie średnica 5 cm, szok! Lekarz mówi ze to nie wyglada tak zle, straszie się boje,za kilka dni idę na usg z kontrastem...tabletek antykon. nigdy nie brałam, ogólnie czuje się dobrze. Pozdrawiam wszystkich którzy dziela się swoim doświadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego skoro diagnozują FNH, kierują Was do wycięcia tego guza? U mnie wykryto FNH 8 lat temu,guz wielkości ok.8cm na 7cm Nigdy nie brałam tabletek.Nic mnie nie bolało, po prostu kontrolne usg, bo nigdy nie miałam.Na początku panika, tomografia - stwierdzono FNH, pojechałam do Warszawy na Banacha - mieli wycinać, ale konsylium lekarzy orzekli iż FNH się nie wycina i wróciłam do domu. W międzyczasie urodziłam córeczkę, mniej więcej co 2 lata robię usg wątroby i wszystkie próby wątrobowe. W ciąży wszystkie wyniki prawidłowe.Niedawno robiłam usg i guz nieco się zmniejszył do ok 6cm. Obecnie mam 36 lat.Mój lekarz każe mi unikać lekarzy i żyć normalnie... 22.02.2018r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalia Łódź

Witam wszystkich :) u mnie również wykryto jakaś zmianę na wątrobie od swych m-ce biorę tabletki anty i zastanawiam się czy to może być od tego. 13 lutego miałam USG jamy brzusznej i o dziwo na wątrobie nic nie wyszło , 26 lutego TK wyszła jakaś zmiana , zastanawiam się czy lekarz wykonujący USG nie zauważył tej zmiany czy jeszcze jej nie bylo. Mam pytanie jak i was były opisane zmiany na wątrobie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim też mam fnh na prawym płacie 80mm*90mm,Wykryto u mnie w pazdzierniku 2017,po dlugich badania timografiach i rezonansach 3pobytow w szpitalach w grudnia z plikiem badan zostala odeslana do domu. Kontrola 21marca niebawem.A Ja już ledwo co chodze znowu mam tak jakby nawrot bóli,cala prawda strona brzucha boli, pod rzebrami boli, głowa boli wymiotuje ktos pisze czemu się wycina a mam pytanie z takim bólem i zagrozeniem bo moze być krwawienie to nie przyjemnosc z życiu sa osoby djagnozowane sa osoby ktory guz uciska i są rozne bóle itp teraz 7dni w łózku bo dostałam grype tez dostałam antybiotyk myslałam że się zwine.Moim marzenia jest operacja bo nie funkcjionuje normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania Kraków

Mój fhn został wycięty ponieważ było przypuszczenie, że w razie wypadku, uderzenia itp może peknąć. Wolałam się nie zastanawiać jak to kiedyś tam będzie. Teraz mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×