Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nietypowa postać fnh? gruczolaka wątroby?


Gość Ania z Radomia

Rekomendowane odpowiedzi

chyba ze ktos z was mial operacje na fnh,napiszcie jak to wszystko przebiega .ja mam dwa guzy 6i7cm zaczyna mnie pobolewac,proby wychodza ok.kontroluje tk wiem ze mnie operacja nie ominie,boje sie bo sama wychowuje 3 dzieci mam35 lat.co mam robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MONIKA

Wątroba boli tylko gdy jest powiększona bo wtedy coś tam uciska. Jeśli nie macie powiększonej wątroby to Was nie będzie boleć bo nie jest unerwiona. Mnie też boli od czasu do czasu wątroba lub pęcherzyk żółciowy. W nocy, kiedy chce się położyć spać nie umniem leżeć, bo boli mnie w plecach na odcinku lędźwiowym i piersiowym. Czasami też w nerkach. Na ciele zaobserwowałam że od pasa w gure mam czerwone plamki. Są bardzo małe. W Internecie przeczytałam, że tylko marskość wątroby daje takie objawy. Jakie badania mam wykonać żeby dowiedzieć się co mi jest ??? Jestem bardzo młoda (15 lat) a już stwierdzili u mnie wade serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie :)) W sumie to cieszę się, że nie jestem osamotniona w tym temacie....ja jestem dopiero na początku drogi, póki co wiem że mam guza wątroby dowiedziałam się zupełnie przypadkiem - bardzo bolały mnie nerki zrobiłam usg a tu się okazało że mam guza wątroby...póki co nie mam stwierdzonego fnh , jestem bardzo skołowana mam 3 dzieci i nie wyobrazam sobie że .....aż strach pisać...pozdrawiam Was i zdrówka życzę:) trzymajmy się razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaśka, lat 23

ja już pół roku wiem o FNH W najbliższej przyszłości planuję dzieci czytałam że pod czas ciąży rośnie guz i jeżeli chce się mieć dzieci trzeba koniecznie usunąć nawet małego mój guz ma 8cm więc jest duży a podobno jak urośnie do 10cm to pęka a wtedy jest bardzo źle. Nie wiem co mam robić lekarz mi powiedział że może urośnie a może nie i że mam z tym nic nie robić. Nie chciałabym kiedyś stanąć przed wyborem albo ja albo dziecko wolałabym to usunąć jeżeli jest taka konieczność. Miałam robiony tylko TK nie wiem czy na podstawie tego można dokładnie stwierdzić że jest to fnh w ogóle lekarz z którym rozmawiałam nie wyglądał na osobę kompetentna w tym temacie. Powiedział mi że czasami guz pęka czasami nie, czasami rośnie czasami nie, a w ogóle rzadko kto na to choruje ..... i na koniec powiedział że mam przyjść za pół roku zrobią mi usg kontrolne. Jeżeli znacie jakiegoś dobrego hepatologa dajcie namiary. Nie wiem gdzie mam się udać i w ogóle co z tym robić :( pozdrawiam i zdrowia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Może też się dołączę do grupy *gruczolaków* , W sierpniu zeszlego roku mialam bardzo silne brzucha az p pewnym momencie z bólu nie moglam oodychać. Pojechalam do szpitala zrobili usg podali leki rozkurczowe i kazali mi sie zglosić do lekarza rodzinnego i zrobic kontrolne usg. - to mi powiedzieli w szpitalu w krakowie. Ja obecnie mieszkam za granicą, wiec jak tylko wrocilam to od razu poszlam po skierowanie na usg. Pierwszy wynik 2 guzy pierwszy 2.5 cm i 2 cm.Przestraszylam sie i po 2 dniach bieglam zrobić tomografie z kontrastem i tu dopiero sie zaczelo.... ok 15 guzów jeden na 6 cm kilka 3 cm, kilka po 2 cm, w lewym placie przynajmniej kolejnych 7 itd. Badanie nie dalo precyzyjnej odpowiedzi... Potem byla biopsja z jednego z malych guzów i odpowiedz - gruczolak. Druga biopsja juz w innym szpitalu i to z tego nawiekszego na srodku- czekam na wyniki juz 3 tydz. Czy ma ktos podobne przypadki jesli chodzi o ilosc tego świństwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od czerwca tego roku zupelnie przypadkiem wykryto u mnie zmiany na watrobie,z tego co tu piszecie to macie podobnie.moj guzek ma 6cm wielkości lekarz pow mi ze to przez branie tabletek anty.czytałam ze od dłuższego stosowania powstaje ten Gruczolak a ja bralan te tabletki zaledwie 2miesiace tym sie zdziwiłam.z tego co mi pow chirurg to mam czekac do marca na kolejne uzg.czasem moge boli w niektórych miejscach ale to mija czy bedzie gorzej?powinnam isc do hepatologa?mam dopiero21 lat nie moj synek ma dwa lata tym sie boje czy najlepszym wyjściem jest usunięcie tego?czekam na rade.Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, również mam stwierdzone FNH, wszystko wyszło po ciąży a urodziłam 15 lutego 2011. Ponad rok jeździłam do Gliwic, miałam przeprowadzone wszystkie badania, kolonoskopię, gastroskopię, z dwoma biopsjami gruboigłowymi włącznie, wynik ten sam, teraz mam mieć rezonans (guz ma wielkość ok 7cm i umiejscowiony jest w lewym płacie wątroby) i prawdopodobnie będę miała operację, lekarz ma zdecydować czy Katowice czy Warszawa. Nie ukrywam, że jestem poddenerwowana ale też z drugiej strony chciałabym mieć to wszystko już za sobą i móc zacząć spokojniej żyć. Dodam, że nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, ale jak wiadomo to nie jedyna przyczyna powstawania tego guza. Jak się macie?? na jakim etapie jesteście jeśli chodzi o naszą przypadłość? Jeśli chodzi o operację to jakoś tak instynktownie wolałabym Warszawę, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tamtejszym szpitalem? pozdrawiam Was wszystkich gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! ja rowniez mam gruczolaki, jeden w lewym płaci na 6cm i dwa w prawym okolo 3cm, w poniedzialek ide do szpitala na usuniecie,nie ukrywam ze jestem przerazona, z wykryciem u mnie tego przez lekarzy to dluga historia przez mam zal do lekarzy( rok czasu sie meczylam),mniejsza z tym.,ale problemy zaczęly sie rok po tym jak urodzilam Synka..zastanawiam sie od czego poza antykoncepcja sie to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ALDI!!!!! trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze! daj znać jak się czujesz po usunięciu, z tego co mówili lekarze guzy tego typu mogą mieć podłoże genetyczne,zresztą stresy i większe przeżycia też swoje robią. Czekam na wieści!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! jestem juz po zabiegu, mialam robiony w Katowicach na ul.Francuskiej w klinice..lezałam 11 dni,3 dni czekalam na zabieg poniewaz były przeszczepy to przesunięto zabiegi, wypisano mnie w stanie średnio dobrym poniewaz mialam gorączke i krwiaka 2cm. poki coo czuje sie dobrze,w czwartek jade na zdjęcie szwow.. Do * IKA84 - tez mialam tego guza na lewym płacie ,wiec usunięto mi go w całosci a z prawego wyłuszczona mi tego mniejszego guza, jeszcze zostal mi jeden 2cm w trudno dostepnym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! teraz mogę powiedziec ze czuje sie dobrze po ponad miesiącu od operacji, teraz boli w szwach przy jakims gwaltownym ruchu albo jak spie na boku i przewracam sie na druga strone :) IKA84--- pisz smialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 25 lat i w styczniu 2014r wykryto u mnie guza wątroby (podejrzenie FNH), lekarze nie chcą zdecydować się na operację ponieważ guz umiejscowiony jest w centralnej części wątroby i podobno jest to trudno dostępne miejsce... Mój guz ma 4.5 cm. i rośnie średnio 1mm na miesiąc. Co robić?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dwa dni temu na czerwonej chirurgii na Kopernika w Krakowie laparoskopowo prof.Budzyński usunął mi fhn-a. Guz nie był duży, miał ok 4 cm ale zwisał sobie pod wątrobą i był łatwy do resekcji. Polecam profesora i jego całą ekipę:), fajni, mądrzy lekarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×