Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle blizny po wycięciu wyrostka


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam z blizną i okolicami blizny po wczesniej przebytej operacji usunięcia wyrostka. Od kilku dni intensywnie dostaje bóle . Jest to Hmm dziwny bol - kłucie,szczypanie,pieczenie. Czasem dostaje takich jakby skurczy. Bol odczuwam podczas oddawania moczu, stolca , podczas kaszlu , podczas stania i schylania sie. Bol ten pamietam ze zaczął sie od mojego uciążliwego kaszlu , potem tez gdy Robilam tzw brzuszki. Któregoś dnia podczas gdy pomagałam tacie kopać ziemię dostalam raz takiego bolu , Ale potem szybko przeszlo. Nikt nie chce mi wierzyc ze mnie boli a nawet jesli to uwazaja ze mozliwe jest to na zmianę pogody. Zapomnialam dodać ze operacje mialam robiona prawie 4 miesiace temu . Zaraz po wyjściu ze szpitala wyjechalam na wakacje do hiszpani. Nie przestrzegałam diety, ktora chirurg kazał przez miesiac przestrzegać , opalalam blizne, kapalam sie w morzu, pływalam,duzo chodzilam. Zastanawia mnie czy przeszlosc czasem tez nie odgrywa tu roli jakiejs! Nie widze uwypuklenia inni tez nie widza. Bylam z tym problemem u lekarza który kazał zażywać No-spe. Tabletki nic nie pomagają wiec kazala isc do chirurga. Kiedy siedze lub stoje odczuwam w bliźnie(mw na środku) taki mały guzek. Niestety podczas gdy sie położę juz nic tam nie ma i Skad lekarz moze ocenic co mi jest... Po dotyku strasznie boli mnie miejsce nad blizną. Czytalam o różnych powikłaniach . W tym tez o Przepuklinie pooperacyjnej, dlatego chcialam zapytac doświadczona osobę czy jest powód ten niepokojacy. Jestem dzieckiem- 16 lat . Rodzice nie bardzo chca ze mna gadac na temat powikłań po wyrostku a i sami nawet nie chca wybrać sie ze mna do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jak opisujesz niestety sugerują występowanie przepukliny w bliźnie pooperacyjnej. Musisz w tej sprawie udać się na kontrolę z rodzicami (rodzicem) do chirurga dziecięcego. On zwykłym badaniem ręką potwierdzi lub wykluczy obecność przepukliny. Jeśli to przepuklina jedynym skutecznym leczeniem jest operacyjne usunięcie jej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martitka

witam mam ogromny problem jestem prawie dwa lata po operacji wyrostka i na bliznie tzn pod blizna wyczuwam jakas kulke ktora bardzo mnie boli do tego strasznie boli mnie brawy jajnik blizna jest bardzo sina i jak naciskam na ta rane strasznie mnie boli.. czy to moze byc cos zlego ? operacje mialam w Bulgarii bo tam przebywalam na obozie operacje mialam w poniedzialek a szwy mialam sciagane juz w srode bo musialam wracac do polski czy to moze miec jakis zwiazek. Bardzo prosze o jakas odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martitka

witam ponownie dzisiaj bylam u chirurga i powiedzialam mu to samo o co sie pytam powyzej P.Doktor powiedziala mi ze mozliwe ze moge miec zaszyta nitke po szwach badz odlamek jakiejs igly... czy ktos mi moze wkoncu udzielic jakiejs porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przetsraszona4

pobelewa mnie blizna po ywcieciu wyrosta najbardziej jak siedze lub się schylam błagam pomóżcie psss operacje miałąm 2 lata temu czuje ww tej bliznie jakies mrowienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×