Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Komplikacje po operacji wydłużenia wędzidełka? Zakażenie czy normalny stan?


Gość Autor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pilne!!! Po operacji!!!!

Mam 21 lat. Jestem ponad dwa tygodnie po operacji wydłużenia wędzidełka i wycięcia dwóch włókniaków podskórnych penisa. Byłem u specjalisty który mnie operował trzy dni temu ( swoja droga ponoc swietny doktor ) i powiedział że wszystko jest w porządku dobrze się goi. Tylko ze raz gdy wstałem rano z łóżka poszedłem oddać mocz zaraz za moczem wyleciala z penisa bialawa bezwonna galaretkowata ciecz. Nadmienie ze mialem w ta noc sny erotyczne i to nasilone choc rano jak wstalem to nie czulem zebym mial erekcje w nocy. Zadnego sladu spermy. Nic. Nie przejąłem sie tym zbytnio gdyz zdarzylo sie to tylko raz i myslalem ze to moze przez te sny erotyczne. Ale gdy dzisiaj po raz pierwszy od operacji sie masturbowalem ( bardzo ostroznie ) sperma miala inna konsystencje niz zawsze. Wlasnie taka galaretkowata i żółtą. Zapachem przypominala rumianek ale to moze dlatego ze stosuje go 4 czasem nawet 5 razy na dobe aby lepiej sie goila rana. Rana juz prawie zagojona. Tylko szwy sie do konca nie wchlonely. Lekarz przepisal mi po operacji bactropan krem raz na dobe. Stosuje go od poczatku. Rumianek tak od tygodnia bo mama mi polecila i naprawde pomaga na gojenie sie rany. Ale wlasnie wczesniej mi sie nie zdarzyl zaden wyciek galaretkowatej cieczy. Czy to moze byc przez rumianek? Miesiac wczesniej dosyc czesto sie masturbowalem. Nawet dwa trzy razy dziennie. Pozniej sie zaniepokoilem owymi wlokniakami i przestalem. Poszedlem do doktora umowil mnie na operacje i przez ten miesiac tylko raz przed operacja sie zmasturbowalem bo chcialem zapamietac jak jest przed i zobaczyc jak bedzie po operacji. Zgodnie z zaleceniami lekarza po operacji dwa tygodnie nie uprawialem seksu ani sie nie masturbowalem. Dopiero teraz gdy powiedzial ze wszystko dobrze sie goi to postanowilem sprawdzic jak sie sprawuje. No i zaniepokoila mnie ta sperma. W internecie forumowicze pisali ze moze to byc przez zbyt rzadkie wydalanie spermy itd. Czy faktycznie moze to byc spowodowane tym ze moj organizm wczesniej byl przystosowany do czestszych wytryskow a teraz gdy zrobilem mu przerwe konsystencja spermy sie zmienila? Do tego musze nadmienic ze przed operacja mialem chyba chory pecherz bo czulem ze ciagle mi sie chce sikac. Po operacji przez kilka dni to mialem ale stosowalem lek na przeczyszczenie moczu i wszystko wrócilo do normy. Teraz z oddawaniem moczu jest dobrze. Czy to moze byc spowodowane zakazeniem przez te bakterie? Do tego zaniepokoil mnie stan podgoraczkowy ktory mam od niedzieli codziennie ( nieco powyzej 37 stopni najwiecej to mialem 37,7). Oprocz odczuwalnej temperatury nie mam zadnych bolow. Tylko ze w sobote troche popracowalem w deszczu i moglem sie przeziebic. Do srody nie czulem innych objawow przeziebienia oprocz temperatury. W srode zaczelo mnie gardlo bolec no a w piatek bylem u lekarza pierwszego kontaktu i zdiagnozowal ostre zapalenie gardla i otrzymalem antybiotyk: Amotaks. Lekarzem byla kobieta i sie bardzo wstydzilem powiedziec jej o operacji i mam pytanie: czy bactropan krem i amotaks moga dzialac na siebie zle tzn. czy mozna je stosowac jednoczesnie? I nastepne pytanie czy podwyzszona temperatura 3 dni przed bolem gardla to na pewno przeziebienie czy to moze byc oznaka jakiegos zakazenia? Bo dla mnie to troche dziwne zazwyczaj jak bylem przeziebiony to mialem na poczatku bol gardla a pozniej temperature. Ale moze mi sie tylko tak zdaje. Oprocz tej mazi po wytrysku i podwyzszonej temperatury nie mam innych objawow. Ale ogolnie juz dluzszy czas przed operacja czasem po sikaniu miewalem uczucie ze nie do konca sie wysikalem i do tego mocz mi czasem zalega. Np. wysikam sie *wytrzepie* czy nawet wytre papierem. A po chwili (czasem pozniej głównie jak usiade, sie poloże) czuje jakby cos lecialo. Sprawdzam a tam nic albo jedna kropla. Czasem ( ale nieczęsto ) zdarza sie ze mam slaby strumien moczu. Do tego po erekcji i wytrysku mam przez pewien czas uczucie ze mi sie sikac chce ale gdy probuje, to albo nic nie leci albo przy wysilku tylko niewielka ilosc moczu. Ale wczesniej nigdy mi sie nie zdarzyło abym mial taka konsystencje spermy. Czy to moze miec zwiazek ze soba a jesli nie czy powinienem mimo wszystko z tymi objawami pojsc do lekarza? I czy jesli w ciagu kilku dni konsystencja spermy sie zmieni na ta normalna a stan zdrowia - temperatura i bolace gardlo - sie polepszy to czy powinienem darowac sobie wizyte u lekarza? Nadmienie ze wszystko goi sie dobrze lekarzowi nie powiedzialem o goraczce bo bylem przekonany ze to od przeziebienia ale jak zobaczylem ta zoltawo-przezroczysta ( bo cala sperma nie byla zoltawa tylko gdzieniegdzie a tak to raczej przezroczysta ) sperme to sie przestraszylem. Prosze o szybka odpowiedz abym w razie klopotow mogl jak najszybciej zapisac sie do urologa. Zalezy mi na czasie bo wkrotce wyjezdzam na studiach i wolalbym miec wizyte u doktora ktory mnie operowal przed wyjazdem na studia. Troche sie rozpisalem ale wole opisac wszystkie szczegóły. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sperma taka jak jest teraz wydzielana różni się od tej z przed zabiegu, gdyż została oddana po długiej przerwie. Jest to normalna sytuacja, nie wywołująca niepokoju. Objawy, które Pan przedstawia świadczą raczej o przeziębieniu (stąd ta podwyższona w niewielkim stopniu temperatura), a nie o zakażeniu rany. Można równocześnie stosować maść Bactroban i antybiotyk Amotaks - nie ma żadnych przeciwwskazań. Z Pana opisu nie wynika nic niepokojącego. Myślę, że w chwili obecnej niepotrzebna jest wizyta u urologa. Wszystko powoli wróci do dawnego stanu. Jeśli jednak Pana ten stan mocno niepokoi proszę wybrać się jeszcze raz na kontrolę do urologa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×