Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mimo rehabilitacji ból pachwiny nie ustępuje


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Problem z pachwinami,a konkretnie z lewa pachwina!! Ok.3 miesiecy temu podczas gry w piłkę nożną zacząłem odczuwać ból w pachwinie,troszkę zlekceważyłem sprawe i grałem dalej!! Bol nie ustawał i po kilku kolejnych meczach nadszedł taki w którym ból przeniósł sie również na okolice miedzy pośladkiem a kolanem co juz nie pozwoliło mi kontynuowac gry!! Zrobiłem sobie dłuższą przerwe w graniu,po której to zacząłem biegac! Podczas biegania było wzystko ok.,ale w momencie gdy chciałem znów pograc,po 15 minutach gry i mocniejszym wykroku,ból powrócił i znów musiałem skończyć grę! Poszedłem do Lekarza ortopedy,który to stwierdził iż mam przykurczone pasma biodrowe! Przepisał lekarstwa i 10 zabiegów rechabilitacyjnych plus fizjoterapia!! Niestety nic to nie pomogło i pachwina dalej boli !! Nie mam pojęcia co mam robić i gdzie sie z tym zgłosic !! Moze jest mozliwe jakies przeswietlenie albo inne badanie, które stwierdzi czy nie mam nic zerwane,albo coś w tym stylu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne badanie rentgenowskie nie uwidoczni zmian w tkankach miękkich (np. naderwania lub zerwania mięśnia). W takim przypadku wystarczy badanie specjalisty najlepiej ortopedy (badanie ręką). Ewentualnie dla potwierdzenia rozpoznania można wykonać USG miejsca uszkodzonego. O tym wszystkim musi jednak zadecydować ortopedia. Skoro nie pomogły leki ani rehabilitacja należy ponownie udać się do ortopedy na kontrolę. Możliwe, że trzeba zmienić leki lub też wydłużyć zabiegi rehabilitacyjne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×