Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolący guz w odbycie


Gość Pawel24

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni mam bolacego guza w odbycie. jest umieszczony po tej stronie odbytu, gdzie laczy sie * pupa * z narzadami plciowymi meskimi ( nie wiem jak to nazwac, chyba krocze ) bylem u lekarza ogolnego, ktory po zbadaniu palcem stwierdzil, ze to hemoroid. Tyle, ze ja juz hemoiroidy *przerabialem* i nigdy nie mialem ich w tym miejscu. Lekarz wypisal mi czopki *Scheriproct* , ale nie pomagaja. guz boli nadal w ten sposob, ze uciska mi na krocze. Czuje go gdy chodze, siedze czy leze. Stolce sa prawidlowe, bez krwi, normalnej wielkosci, tyle ze pokryte jakby sluzem i czasem wygladaja jak *owcze*. Do tego od okolo 2 lat mam ostre gazy. Bywaja dni ze *puszczam baki* co kilka minut przez pare godzin. Rowniez od kilku miesiecy z odbytu wycieka mi jakby kal zmieszany z woda, zwlaszcza gdy juz sie zalatwie, to po uplywie godziny ide drugi raz sie podetrzec. Badz tez po tym jak sie gdzies przejde lub zmecze. Dodam ze bol tego guza rowniez nasila sie po oproznieniu, ale nie w czasie oprozniania. Lekarz powiedzial ze to hemoroid, ale one przeciez znikaja po jakims czasie, a przynajmniem przestaja bolec. Stwierdzil, ze gdy czopki nie pomoga to trzeba bedzie zrobic badanie kontrastowe jelita. Ale nie bardzo mi sie to widzi. Boje sie ze bedzie bolalo. Prosze o odpowiedz co to moze byc za guz. pozdrawiam Pawel 24 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem u lekarza, ponownie zbadal mnie palcem tyle ze glebiej i stwierdzil ze mam zapalenie prostaty. Podobno jest wielkosci mandarynki. Wypisal mi antybiotyki DOXYLIN 100mg i FLAGYL 400 mg. Do tego tabletki przeciwbolowe. Mam to brac przez tydzien i jezeli nie pomoze to sie zglosic. NIe mam problemow z oddawaniem moczu wiec czy to moze byc prostata? I czy to zapalenie wyjasnia wycieki ( kalu i jakby wody ) z odbytu? Dzis nie przespalem pol nocy przez bol ktory sie nasilil i promieniuje na posladki i lekko na nogi. Wszystko tam w srodku jest jakby obrzekniete :/ Prosze o rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeciez to wyraznie widac, ze jest to ropien okoloodbytniczy... kazdy chirurg a najlepiej proktolog rozpozna takie schorzenie. Nalezy naciac chirurgicznie jak najszybciej i wygoi sie, lub pozostanie przetoka. Mial to moj syn, wiec wiem co mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeciez to wyraznie widac, ze jest to ropien okoloodbytniczy... kazdy chirurg a najlepiej proktolog rozpozna takie schorzenie. Nalezy naciac chirurgicznie jak najszybciej i wygoi sie, lub pozostanie przetoka. Mial to moj syn, wiec wiem co mowie. Dziwi mnie tylko, ze lekarz tego nie potrafi rozpoznac.... alez mamy lekarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×