Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie, pieczenie w bliźnie po operacji usunięcia wyrostka


Gość Kinga,16 lat, konin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kinga,16 lat, konin

Problem mam z blizną i okolicami blizny po wczesniej przebytej operacji usunięcia wyrostka. Od kilku dni intensywnie dostaje bole. Jest to Hmm dziwny bol - klucie,pieczenie,szczypanie. Czasem dostaje takich jakby skurczy. Operacje mialam 9 czerwca tego roku, wiec 3,5 miesiecy temu. Nigdy wczesniej nie mialam takich boli, a wszyscy inni myślą ze to na zmianę pogody. Ja nie jestem co do tego pewna. Wiele Czytalam o powikłaniach- Przepuklinie pooperacyjnej, ropniaku. Moga byc to tez zrosty ja na prawde nie wiem. 2 dni temu bylam u lekarza kazał zażywać No-spe.jesli nic nie przejdzie najlepiej udać sie do chirurga. Bole te dopadaja mnie gdy sie schylam , gdy dlugo stoje lub cos robie, gdy oddaje mocz i stolec. Rowniez Po ćwiczeniach typu ,brzuszki, . Ostatnio tez podczas gdy pomagałam tacie kopać ziemię dostalam raz takiego bolu który potem zniknął. Uwypuklenia nikt u mnie nie widzi ja tez nie widze. Za to w bliźnie odczuwam (mw na środku blizny) cos takiego jak mały guzek. Lekarz nic jednak nie wykrył u mnie gdyż po prostu gdy leze znika mi automatycznie wszystko. Mam 16 lat wiec nie wiele wiem i chce sie upewnic na co opisane rzeczy kierują Tym bardziej ze na rodziców nie moge liczyć. Ciagle zapracowani nawet nie maja czasu zeby isc ze mna do chirurga na badania. Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszlam z bólem typu(klucie,szczypanie,pieczenie) w bliźnie do lekarza. Lekarz rodzinny powiedział ze to moze jajeczkowanie(tylko ze nigdy wczesniej takiego bolu nie mialam). Potem kazał zakaszlec(powiedział ze to nie Przepuklina, tylko ze wszystko co o tym przeczytałam wskazuje jakby sie dopiero robiła Przepuklina), potem zapytała czy boli podczas oddawania moczu- Powiedzialam ze tak. A ze wyniki 3 miesiace po operacji wskazywały ze mialam duzo leukocytów dlatego kazala oddać mocz. Jutro będą wyniki. Co wy o tym myślicie ? Czy aby na pewno odpada ta Przepuklina ktora ma u mnie początkowe objawy ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro lekarz powiedział ze to nie Przepuklina , to czy chirurg moze miec inne zdanie na ten temat ? Przeciez nawet jesli by sie rozwijało dopiero to i tak nikt nie zauwazy. Po jakim czasie sie pojawia ? Kilka miesiecy ? Kilka lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. ja też mam problemy po wycienciu wyrostka czesto czuje kłucie pod blizną i pieczenie blizny do tego jest ona bardzo dziwnego bordowego koloru. kiedy uprawiam sport blizna *pęczmoeje* *robi sie bardziej wypukła. operacje mialam 3msc temu. co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja jestem tydzien po operacji i tez mam ten problem. ale to pewnie dlatego ze tak wczesnie. natomiast mam problem z dretwiejaca prawa noga. caly czas robi sie sztywna i czuje mrowienie. czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym bólem naprawdę ciężko jest postawić diagnozę. Trzeba udać się do lekarza i zrobić niezbędne badania. Jeżeli szukasz pomocy w internecie to podaj więcej szczegółów bo samym boli bo boli tylko ktoś Ci może jakiś pierdół naopowiadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×