Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki znajdujące się pod skórą pachy


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie. Kiedyś wyczułam 2 guzki pod pachą przestraszyłam się i od razu udałam się do lekarza . Najpierw ginekologa bo koleżanka mi powiedziała , że on się tym zajmuje , lekarz sprawdził i powiedział , że to tłuszczak i żeby go nie ruszać. Nie dało mi to spokoju więc poszłam do skórnego ale też odprawił mnie z kwitkiem. Ostatnim , do którego się udałam był chirurg, ale on powiedział , że jeżeli nie boli i się nie powiększa to , żeby nie ruszać. Minął już rok a ja nadal je wyczuwam , nie powiększają się ani też nie znikają , czy powinnam to zostawić czy dalej dążyć do prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem męszczyzną i mam 25 lat jakiś czas temu zauważyłem na brzuchu mały guzek, po jakimś czasie żona stwierdziła że on się rozrasta, a do tego zaczął boleć przy dotknięciu, po jakimś czasie *znalazłem* jeszcze dwa także na brzuchu, ale malutkie, hm niestety także bolą. Byłem u lekarza i zrobiono mi biopsie, stwierdzono że to tłuszczaki i że jak nie bolą i nie rosną to oki. No niestety ale moje bolą i rosną. Chce je usunąć, ale słyszałem że mogą mi i tak pojawić się nowe,albo nawet w miejscu wycięcia odrosnąć, więc moje pytanie to* jak działać by te tłuszczaki się nie pojawiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mianowicie 3 dni temu wyczułem u siebie guzek pod pachą nie boli i mogę go złapać razem ze skóra i przemieszczać wcześniej wydaje mi się że był wielkości groszku teraz jakby się zmniejszył łapiąc go razem ze skórą czuje jakby był przyklejony ale do skóry nie pod nią co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem pod pachą tłuszczak 8 cm usuwany w znieczuleniu miejscowym tzw bo po przecięciu przez chirurga wydostał się płyn z dużym cisnieniem i osłabił znieczulenie zabieg około 40 minut a w połowie to na żywca bo lekarz żartował zamiast dodac znieczulenie np do żyły musiałem to przeżyc guz podany dobadania histopatlogicznego jest ok ale w sumie tj nowotwór tłuszczakiem zwany dlatego nie lekceważcie tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×