Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prawe jądro powiąkszone i bolące


Gość Jarek z Gdyni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jarek z Gdyni

Witam. Od wczoraj zaczęło boleć mnie prawe jądro (da się wytrzymać bez tabletek, to nie jest jakiś straszny ból, tylko lekki dyskomfort), nie wiem dlaczego, wcześniej nic mi się nie działo. Jądro jest też powiększone, chyba raz większe od lewego, w każdym razie ja od zawsze miałem prawe powiększone, ale teraz wyraźnie widać, że się powiększyło bardziej. Czy może mi Pan doradzić jakie leki zażyć aby to może mi przeszło ? mam nadzieje że to chwilowe, ale jak będzie się utrzymywał ból i się nie zmniejszy to chyba pójdę jednak do lekarza... :( Z Góry Dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobnie.Identycznie to traktowałem , jak jakiś dyskomfort nie od razu ból.Nasilał się po wytrysku trwał chwilę i malał do tego stopnia że go ignorowałem.Do czasu , aż zaczęło boleć bardziej.No i się zaczęło.Ból taki jakby mnie ktoś kopnął w prawe jądro i nie przechodziło.Ból promieniował do pachwiny,pośladka,uda i do góry.Po trzech dniach zupełnie psychicznie *wymiękłem* i do lekarza , bo sam już chciałem je wyciąć...Środki przeciwbólowe nie działały , nawet te mocne.Okazało się ,że to zapalenie najądrza.Ciężko się to leczy i długo a objawy zaczęły lekko ustępować dopiero po tygodniu zażywania antybiotyków (cały czas boli jak po kopnięciu - bardzo).Pomaga noszenie obcisłej bielizny(uniesienie moszny) , leżenie w łóżku , środki przeciwzapalne i najlepiej rozkurczowe i antybiotyk.Ja zażywałem Ciprofloxacinum (Cipropol , Cipronex) w dawce 500 mg 2xdobę przez dwa tygodnie.Do tego No-Spa i Solpadeine.Pobolewało jeszcze przez miesiąc.Sprawę załatwiła szczepionka Uro-Vaxom.Tak czy siak do Urologa trzeba.W trakcie choroby nie uprawiać sexu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem prawe jądro jest powiększone w powyżej jądra nie znam lekarskiego opisu ale tak jakby w brzuchu tuz na prawym jądrem mi strasznie spuchło tak jakby prawe jądro nie w wrodku ale tez pod brzuchem się powiększyło. Boli, czasem da się wytrzymac rzadziej boli tak że jest ciężko. Głownie mam problem gdy siedzę i mam np obcisłe spodnie a tym bardziej bokserki które co chwile trzeba poprawiać zeby było tam luźniej, siedzę z prawą nogą rozchyloną. Jest powiększone cały czas ale boli tylko w ten górnej części jądra w ten w brzuchu. Co to jest ??? I do jakiego lekarza musiałbym się udać? P.S. Mieszkam w wielkiej brytanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz z ozar

boli mnie prawe jadro ktore wyraznie jest wieksze. Na poczatku byl to bol klujacy, lecz potem przeksztalcil sie bardziej w ucisk. Do wytrzymanie bez tabletek przeciwbolowych. Jadro jest wieksze niz normalnie bylo. Czy powinienem sie udac do urologa? Ps. Boje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas meczu piłkarskiego wjechałem na wślizgu i tak nie fortunnie to zrobiłem, że przeciwnik kopnął mnie w jądra... ból niesamowity nie umiałem wstać.. odrazu zszedłem z boiska.. po meczu sprawdziłem co z jajkami, okazało się, że prawe jądro jest 3 razy większe od lewego.. już 2 dzień boli jak cholera.. dzisiaj jade do szpitala, jak myślicie co mi będzie?? PS. Mam 15 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez boli. Taki rwący ból. Jądro 2x powiększone. Wrażliwe na dotyk. Staram się o dziecko od 4 lat z narzeczona i nic. Boje się diagnozy i dlatego nie byłem jeszcze u lekarza. Wiem, że to coś poważnego i chyba usuną mi jądro i wszczepią implant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wczoraj mam ból prawego jądra ból. Ból wyglądał do dnia wczorajszego tak że jak się poruszalem to ból się nasilal. Dzisiaj poszedłem do pracy normalnie bo myślałem że mi to przejdzie bo kiedyś już miałem podobną sytuację do wczoraj. A dzisiaj wygląda to gorzej. Wróciłem z pracy dzisiaj z bólem większym i zauważyłem że prawe jądro jest spochniete i okolicy brzucha i pachwiny. Proszę o pomoc jeśli mi może ktoś wyjaśnić co mi jest ? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×