Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna i ból po operacji usunięcia najądrza


Gość Raf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Tydzień temu miałem operację usunięcia najądrza po nieskutecznym dwutygodniowym zapaleniu najądrza. Wizytę kontrolną mam dopiero za 21 dni. Opuchlizna nadal się utrzymuje i nadal odczuwam lekki ból jądra (nasilający się podczas dotykania, bądź poruszania się). Zgodnie z zaleceniami lekarza, jądra utrzymuję uniesione (nadal stosuję opatrunek, ponieważ nie wszystkie szwy już zeszły i miejscami występuje niewielkie krwawienie, szczególnie w miejscu w którym był umieszczony sączek) i głównie leżę w pozycji *na baczność*. Ból który odczuwam nie wiąże się raczej z ranami po cięciu, bo ten potrafię odróżnić. Czasami przechodzi również na podbrzusze. Często mam też wrażenie jakby do okolic operowanego jądra coś się wlewało. Proszę o informację, czy to normalne objawy po operacji usunięcia najądrza? Czy brak uprawiania seksu po operacji, przy częstej porannej erekcji może powodować nasilenie się dyskomfortu (lub bólu)? Czy mogę prosić o jakieś rady, bądź zalecenia jakie mógł pominąć lekarz w szpitalu? Wspomnę tylko że odnośnie seksu lekarz zalecił przerwę, jednak nie określił okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa w seksie to około miesiąc czasu po zabiegu. Trudno mi określić czy gojenie jest prawidłowe bez badania. Skoro Pan twierdzi, że dolegliwości nie pochodzą ze strony rany, tylko są usytuowane wyżej radziłbym wcześniej udać się na kontrolę do urologa, aby upewnić się czy wszystko jest w porządku. Bóle jednak po takim zabiegu mogą utrzymywać sie nawet 3-4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji najadrza juz 20 dni ,Moje jadro jest twarde i duze wielkosci kurzego jaja .lLekarz zapisal mi Zamur 500 i Aulin gdy mi sie skonczyly inny lekarz byl na dyzurze zapisal mi Zinnat 500 są to lekarze urolodzy.Wszystko to zazylem a jadro duze i twarde. Przy zapaleniu i usunieciu najadrza usunieto wodniaka i wyrostek pochwowy.Czy to jadro bedzie takie duze czy bede musial go usunac ,wcale nie maleje. Tak po operacji trzymalem moszne wysoko ,robilem oklady z lodu.Teraz mam problam pomimo ,ze lakarz urolog twierdzi ,ze to wszystko ustapi. A ja mam watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu miałem usnięte najądrze lekarz mnie uprzedził ze może wystąpić krwiak i wystąpił zaraz po operacji więc wam powiem że ból przez 2 tyg był nie do opisania moim zdaniem spieprzył robotę bo do tego musi być dobry fachowiec nie żałujcie kasy na sprawdzonych urologow pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×