Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwnie zaczerwieniony żołądź


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zaczęło się tak. Pewnego dnia w pracy poszedłem do toalety się wysikać i pod napletkiem na żołędziu bardziej po lewej stronie zobaczyłem 3-4 takie malutkie czerwone ktrosteczki. Przez chyba 2 czy 3 dni te krostki znikały i pojawiały się w innym miejscu, czułem wtedy swędzenie , potem żołądź się zaczerwienił na powierzchni zaraz przy koronie i naskórek zrobił się jakoś dziwnie pomarszczony (wygląda jak lekko wysuszony) a krostki zniknęły. Powierzchnia żołędzia w miejscu zaczerwienienia jak patrze pod światło nie jest gładka. W czasie wzwodu jest to bardziej widoczne i wygląda jak sieć malutkich żyłeczek, aha i podczas wzwodu to zaczerwienienie rozciąga się do cewki moczowej. Po orgazmie jak z penisa odejdzie już krew widać to zaczerwienienie najlepiej przez ok 5 - 10 min. Byłem z tym u dermatologa - wenerologa i na początku przypisał mi krem PIMAFUCOT ale po paru dniech stosowania nie widziałem żadnych efektów, potem zakupiłem maść szałwiową ELISSEA i też nie pomogło. Zwróciłem się znów o pomoc do dermatologa i tym razem dał mi lek TRAVOCORT (lek sterydowy) i kazał smarować żołędzia raz dziennie przez 2 tygodnie. Stosuję go już 3 dni i nie widać żadnej różnicy, wręcz przeciwnie wydaje mi się że delikatnie się to powiększa. Dodam jeszcze że nie jest to spowodowane przez stosunek z kobietą ponieważ takowy bez zabezpieczenia odbyłem ok roku temu a dziewczyna była zdrowa 100 %. Ostatnio miałem przygodę z jedną dziewczyną ale do stosunku nie doszło, bawiła się moim penisem dłońmi, może to ma jakiś związek. Sytuacja ciągnie się od około miesiąca, może dłużej. Przy sikaniu nic nie piecze, nie szczypie, nie ma żadnej wydzieliny z nikąd ale wydaje mi się że odczuwam czasem taki dziwny ból. Kiedy np. przyciskam to miejsce palcem to zachowuje się jak skóra, robi się przez pół sekundy jak bez krwi i znowu robi się czerwona. Na żołędziu mam jeszcze zaraz pod cewką moczową naczyniaka płaskiego, ale mam go od dziecka i wątpię że ma to jakiś związek(byłem z nim u lekarza ale stwierdził że przez próbę zamknięcia naczyń krwionośnych można narobić więcej szkód tym bardziej na tak ukrwionym narządzie i zdecydowałem się go nie ruszać ponieważ nie przeszkadza w niczym, poprostu jest i już, taka uroda). Jeśli miał ktoś taki problem i uporał się z nim to proszę o pomoc, albo jeśli ktoś wie co to może być niech mi pomoże bo jestem już załamany całą tą sytuacją. Naczytałem się o jakiś chorobach itp, zobaczyłem parę zdjęć i jestem przerażony tym wszystkim. O higienę dbam, nie kocham się z żadną kobietą a tu takie coś, pierwszy raz coś takiego mi się zdarza. Mam nadzieję że przedstawiłem sprawę w miarę dokładnie i jasno. Dodam że mam 21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dermatolog powiedział że to raczej nie żadna grzybica bo przy grzybicy pojawia się zawsze jakiś nalot itp a u mnie nie ma żadnego nalotu. Jeszcze patrząc pod światło widzę nierówności wyglądające jak ukłucia samym czubeczkiem szpilki, normalnie ich nie widać a są tylko w miejscu gdzie występuje zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wygląda to na reakcję alergiczną lub infkecję grzybiczą. W takim wypadku zmiany skórne nie znikną od razu, ale stopniowo w miarę stosowania przepisanych leków. Jeśli jednak i to nie pomoże warto udać się ponownie do dermatologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poczułem dyskomfort penisa, nie pieczenie, nie swędzenie, nie potrafię tego określić dokładnie, takie jak by pulsowanie albo coś w tym stylu, nie cały czas. zastanawiam się czy nie zacząć używać RIVANOLU dodatkowo bo czytałem że wielu ludziom pomógł. A w najlepszym wypadku po jakim czasie stosowania leków zmiany mogą zniknąć?? Pytam ponieważ z moją dziewczyną prawdopodobnie zaczniemy życie seksualne i ta zmiana mnie denerwuje, jeszcze będę jej musiał wytłumaczyć że ten naczyniak to nic groźnego i zaraźliwego (poprzedniej dziewczynie wcale to nie przeszkadzało więc myślę że będzie dobrze *)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to byłem u bardzo dobrego dermatologa i powiedział że to co mam mieści się w normie i nie ma się czym przejmować bo to normalne takie zaczerwienienie ale nie jestem do końca przekonany co do tego i muszę się wybrać do niego jeszcze raz. Powiedział że jak nie zobaczę poprawy po 2 tygodniach stosowania kremu *Cicalfate* (drogi bo prawie 50 zł za niego dałem) to żebym przyszedł się pokazać. Minął już miesiąc i prawdę mówiąc nie pomogło mi nic, może taka już moja uroda i tak ma być. Naskórek nadal dziwnie jest pomarszczony choć nie zawsze, a to zaczerwienienie wygląda z bliska jak popękane naczyńka krwionośne. Z chęcią bym Ci pomógł ale niestety nic konkretnego nie mogę Ci doradzić. Spróbuj tym kremem co wyżej napisałem. Podobno przyczyną mogą być bakterie, tak powiedział mi dermatolog ale to może być też normalny stan. W każdym bądź razie trzeba się wybrać ponownie. Jeśli masz takie coś i uda Ci się to wyleczyć to napisz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi szczerze powiedziawszy nie pomogło, może minimalnie mniej marszczy się naskórek w tym miejscu po tym kremiku. Ogólnie to ten krem ma właściwości gojące, antybakteryjne i regenerujące więc jeśli ktoś ma otarcie albo jakieś podrażnienie alergiczne to pewnie pomoże w bardzo krótkim czasie. Ja to się zastanawiam czy powodem mojego problemu nie będą żylaki powrózka nasiennego, tzn nie mam ich stwierdzonych ale wydaje mi się że je mam bo ostatnio pobolewa mnie lewa pachwina, tzn zaczęła tak ok 2 tygodni po tym jak pojawiło mi się to zaczerwienienie a jak się ma te żylaki to podobno wszystkie naczynia krwionośne się powiększają i mogło pojawić się takie przebarwienie. Jak chcecie to wstawcie zdjęcia a ja wam powiem czy to takie coś jak mam ja i ewentualnie wykluczyć którąś z możliwości. Ja niestety nie posiadam cyfrówki a telefonem to lipa straszna wychodzi i nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Ja mam taki sam problem i też nie wiedziałem co jest tego przyczyną. Do czasu. Któregoś dnia zmieniłem papier toaletowy na taki zapachowy, o bardzo intensywnej woni. Mam taki zwyczaj, że zawsze po sikaniu wycieram penisa papierem toaletowym. Związki zawarte w papierze w połączeniu z moczem wytworzyły coś, co bardzo podrażniło żołądź. Też była pomarszczona, zaczerwieniona, łącznie z napletkiem. Miałem wrażenie, że pod skórą żołędzia znajdują się małe krostki. Wszystko to zniknęło oprócz zaczerwienienia. Częstą przyczyną może być także źle wypłukana bielizna. Proszek także podrażnia. Po zastosowaniu Clotrimazolum wszystko zniknęło. Zaczerwienienie tylko zostało. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problemod roku swedzi mnie i piecze penis , bylem juz nie u jednego dermatologa , robilem w3szystkie badania lacznie z hiv , badania wyszly dobrze i nie wiem co dalej robic , czy moze to byc jakas grzybica ? jak to wyleczyc moze ktos wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, ja mam chyba to samo co Rafał, czyli ogólnie zaczerwieniona żołądź, ale ja mam dodatkowo bardzo wysuszonego.. byłem u dermatologa.. i powiedziała że wszystko jest ok i że ona nic nie widzi, ja natomiast upierałem się że coś z nim jest nie tak i że od jakiegoś czasu jest zaczerwieniony (i w niektórych miejscach widać jak pisał Rafał malutkie żyłeczki- naczynka krwionośne) zapisała mi dwie maści oraz płyn do przemywania i jakieś tabletki ale efektu nie widzę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zmartwiona żona...

witam mój mąż ma właśnie takie zaczerwienienie na mosznie , krostki na pachwinach i małe czerwone plamki na żołądzi swedzi i piecze go podczas brania prysznicu i ogólnie wieczorem jeszcze nie bylismy z tym u lekarza ale narazie smarujemy cloktimazolem moze pomoże tak ogólnie na początku mysleliśmy ze to otarcia po stosunku ale podejżewam ze może to być uczulenie- ostatnio zmieniłam proszek piszcie panowie co Wam pomogło w zwalczeniu tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda woda woda myć tylko obficie wodą.. ewentualnie do mycia używam mydła *biały jeleń* które nie uczula.. ogólnie nie myje się zwykłymi mydłami i broń Boże,, niby specjalnymi płynami do higieny intymnej. używałem takich środków na prawdę wielu i od nich właśnie się łapie różne rzeczy dziwne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo od 8 miechów, 3 dermatologów i NIC. Badania nie wykazały NIC, ciągle ta sama gadka, że nie ma się czym przejmować a objawy identyczne: zaczerwienienie czasem dziwne pulsowanie lub *wysuszenie*. Jakaś masakra. To chyba jakieś zmutowane *gówno*, na które nawet lekarze nie mają złotwgo środka. Jeżeli komuś się uda to niech pisze jak dokonał tego cudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szare mydło!!!!!!!!!! biały jeleń.. teraz jest tak popularne, z powodu nękających ludzi przykrości skórnych... biały jeleń!!!!!!!!!!!!!!!! teraz mają bardzo ładny zapach!!!! mnie pomogło! a miałem zaczerwienionego cały czas!!! czerwony i suchy jak pieprz że nie mogłem zciągnąć skórki.. zwykłe mydła i niby specjalne żele do higieny intymnej dla mężczyzn.. mnie tam wysuszały.. i dlatego niszczyły jego naturalna ochronę.. i łapały mnie jakieś czerwone plamki itd... odkąd zacząłem używać szarego mydła wszystko przeszło!!!! teraz jego kolor jest okej... jasny nie ma żadnych plamek przebarwień itp.. skórka schodzi zawsze tak jakbym go trzymał w wodzie cały dzień!! POLECAM WSZYSTKIM!! szkoda mi tylko kasy na specjalistów i leki którą wydawałem na marne!!! nic mi nie było a ja myślałem że jakaś choroba weneryczna bo sie naczytałem na necie!!!! tzn.. lekarze mówili że nic nie widzą ale ja widziałem... widziałem że był suchy czerwony.. tak więc jeszcze raz piszę SZARE MYDŁO!!!!!! I PO KILKUNASTU DNIACH WSZYSTKO WRÓCI DO NORMY ps: ja mam obseje na punkcie utrzymywania wysokiej higieny osobistej... zeby zawsze był swiezy itd... myje go po kazdym sikaniu!!!!!!! a i tak teraz nic sie z nim nie dzieje!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorz

ZENADA!!!! tez mnie to meczy.... z tym,ze ja mialem przygodny kontakt,ale z prezerwatywa..... bylem u urologa-stwierdzenie wzystko ok! zoladz pomarszczona swiecaca,w zwodzie jakies podskorne krostki... czasami pobolewa zoladz... poszedlem wiec do dermatologa-wenerologa... definicja -otarcia,lecz trwa to juz 5 miesiecy.... wedlug pani dermatolog nic wenerycznego tylko otarcie...ale tak dlugo trwajace??? nigdy nie mialem z *nim* problemow wiec pomyslalem,ze moze sie myli i zaczalem sie badac... a wiec: kila-pudlo rzezaczka-pudlo hiv-pudlo wzw b,c -pudlo rzesistkownica-pudlo chlamydia pneumoniae-pudlo chlamydia trachomatis-pudlo posiew moczu-wporzadku wymaz z cewki-wporzadku nic nie wykryto ureoplasma-pudlo wszystko ok drozdzyca-pudlo toksoplazmoza-pudlo morfologia-ok prc-ok ob-ok czy sa jakies choroby,bakterie ktorymi mozna zarazic sie przez kontakt plciowy oprocz tych kore wykonalem?? czy jest tu ktos,moze jakis lekarz znajacy sie na rzeczy?? nie mam juz do tego sily-po prostu nie mam... niby wszystko ok ale nie do konca... pozbawiony jakby tego ochronnego naskorka,swiecaca sie pomarszczona skora,czasami pobolewanie istny szoooook.... ktos to wyleczyl?? jesli tak odezwij sie na meila... gregor9021@wp.pl z GORY DZIEKUJE za pomoc jesli taka nadejdzie,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Horse&Horse

To co napisze nie jest wyśmiewaniem ani ironizowaniem. Mój kolega jest wenerologiem i powiedział ,że 80% problemów z penisem jest od nadmiernej masturbacji. Problem występuje w sekwencyjnym i powtarzalnym niszczeniem naskórka w jednym miejscu. Praworęczni mężczyźni najcześniej problemy mają po lewej górnej stronie, ponieważ kciuk niszczy wam ptaki! Często kciuk jest też brudny, jednak to nie brud, a tak jak powiedziałem - powtarzalne, mechaniczne uszkadzanie naskórka prowadzi do nadkażeń. Dodatkowo później po skończonej *robocie* napletek jest naciągany i beztelnowce szaleją tworząc owrzodzenia, grzybice i nadżerki. Często choroby te trwają od dzieciństwa, kiedy to mechaniczne uszkodzanie jest najbardziej intensywne. Trudno jest to leczyć..., ale na pewno leczy się to nakładając jakieś maści (rózne w zależnosci od bakterii) w KONIECZNIE w połączeniu z ściaganiem napletka. Czyli , ściągamy napletek, kładziemy maść, bandażujemy. Tylko z dostępem powietrza leczenie bedzie efektywne! Ważna uwaga! NIe wolno bandażować zbyt mocno na noc, ponieważ jak wiemy , mężczyźni mają noce wzwody....co może okazać się bardzo bolesne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość steryd tylko zaszkodzi

maści sterydowe tylko pogorszą sprawę, powiększą naczynka, doprowadzą do prawdziwych problemów, kobieta dermatolog nie pomoże w takiej kesti tylko głupoty wymyśli, najlepiej iść do doświadczonego ginekologa i to prywatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×