Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Strzelanie w żebrach lub płucach


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc. Od pewnego czasu co jakiś czas coś mi przeskakiwało tak jakby zaraz pod żebrami po lewej stronie. Czasem mi się wydawało, że jest to na wysokości tych małych kosći żebrowych na dole. Dzisiaj zauważyłem siedząc na łóżku lekko obrócony w lewą stronę i mając lewą rękę na oparciu łóżka dziwną rzecz, która mnie bardzo wystraszyła. Drapiąc się prawą dłonią po brzuchu przejechałem dłonią na jednej z tych 2 małych kości żebrowych po lewej stronie. W jednym miejscu delikatnie uciskając coś mi tam przeskakuje. Jak ściągnę dłoń, a konkretnie palec z tego miejsca to to coś wraca na swoje miejsce. To przeskakiwanie jest tak silne, że roznosi się po całych żebrach. Można to porównać do dosyć mocnego uderzenia dłonią w żebra - tego typu odgłos. Proszę mi powiedzieć co to może być? Coś się mogło urwać w jamie brzusznej? Czytając tutaj tematy na forum często pojawiają się choroby nowotworowe - czy to może być jakiś guz?? Dodam, że to mnie nie boli tylko zaczyna mi przeszkadzać takie strzelanie w brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest jakaś zmiana. Występuje tyko strzelanie i przeskakiwanie tam w pewenej pozycji. Coś mogło się tam urwać? Czy są tam jakieś ścięgna które mogą przeskakiwać? A czy nowotwór może dawać takie objawy? Jakiś guz? Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale jakieś 3 miesiące temu miałem robione rtg kręgosłupa lędźwiowego i usg jamy brzusznej - wyniki były dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skórze nie ma żadnej zmiany i na powłokoach brzucha też nic nie ma. Próbowałem zbadać to miejsce dłońmi to chyba tam jest wszystko w porządku. To miejsce jest w górnej częsci brzucha po lewej stronie. Co tam się znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×