Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Łopatka przeskakuje wręcz spada ocierając o żebra


Gość ADA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Mam problem z łopatką,mianowicie przeskakuje wręcz spada ocierając o żebra. jest to część diagnozy jaką stwierdziło już kilku specjalistów jednak nie wiadomo co to jest ponieważ zdjęcia RTG ( nawet przestrzenne) niczego nie wykazały. Zaproponowano mi sterydy bym nie czuła bólu jednak stwierdzam, że to nie jest rozwiązaniem gdyż sam dźwięk przy każdym ruchu jest tragiczny. Mam 17 lat i chce rozwiązać ten problem tylko co to może być? i czy może to mieć związek z moją chorobą- jestem po operacji kciuków rąk- miałam klinodaktylię, miałam również wypadek ok.3lat temu ( problem jest od około roku) - spadłam z konia.Czy powinnam się zdecydować na operacje? Boje się, że może mnie to w pewien sposób ograniczyć. Proszę o odpowiedz i z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Być może dolegliwość związana jest z urazem po upadku z konia. Musi Pani skontaktować się z kliniką ortopedyczną która zajmuje się problemami stawu ramiennego. Prawodpodobnie to zmiany w obrębie samego stawu lub aparatu więzadłowego są przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17lat i również mam ten problem. Trwa on już ok.2 lat . Po roku *przeskakiwania* tej łopatki nie wytrzymywałam i udałam się do ortopedy, ten zlecił mi rtg i tomokomputer. Na rtg niczego nie widać, teraz czekam na zdj z tomografii, ale ból nasila się coraz bardziej. Gdy leżę, siedzę, długo stoję....Jest to piekący ból do momentu kiedy poruszę ramieniem, gdy staram się to ignorować ból przechodzi w mrowienie i rozchodzi się po dalszej części kręgosłupa.Zwykłe tabletki kojące ból już nie pomagają, lekarz zapisał mi silniejsze leki, po których jestem senna i przeszkadza mi to w nauce .Ortopeda stwierdził, że łopatka opadła na żebra i przeskakuje pod czas ruchu, bez operacji się nie obejdzie.Trochę się boję oto czy będę dalej mogła jeździć konno ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od niedawna jak się śmieje za długo albo kaszlam a leże to coś .. mi ociera o żebra w brzuchu nie wiem co to jest nie miałam wypadku ..:/ nawet jak mi tak ociera to nie boli ale mam wrażenie ze coś się dzieje.. a boje się iść do lekarza.. doradźcie ci co mam zrobić i co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dawna drętwieją mi stopy np. gdy siedzę i mam nogę na nodze. Czasami, gdy nawet stoje to drętwieja mi tak palce u stóp, że nie da sierady ustać. Może wiecie cos na ten temat.... Dodam, że mam 16 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×