Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągłe kruczenie i przelewanie w jamie brzusznej


Gość ViV

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo o pomoc. Od jakiegoś czasu ciągle mi się przelewa, kruczy, strzela mi w jamie brzusznej. Jak tylko rano otworzę oczy to praktycznie po kilku minutach zaczyna się koncert, który jest w różnych miejscach brzucha: na środku, w żołądku, po lewej lub po prawej stronie brzucha, nad pępkiem, pod pępkiem, zaraz pod mostkiem. Czasem czuję jak mi drga jelito grube w różnych miejscach. Drgania jelita czuję nawet w odbycie. Co mi może dolegać?? Ten problem coraz bardziej mnie niepokoi. Obawiam się najgorszego, jakiegoś nowotworu. Wykonałem następujące badania: morfologia krwi (OB, Aspat, Alat, fosfotaza, CRP, amylaza, GGTP), mocz, cukier, pasożyty w kale, krew utajona, USG jamy brzusznej, RTG kręgosłupa, kolonoskopia, Helicobacter z krwi z palca. Wszystkie badania wychodzą dobrze. Czy stres oraz ciągła obawa o swoje zdrowie może nasilać takie objawy? Do kogo powinienem się udać? Naprawdę nie mogę już wytrzymać z ciągłym przelewaniem w brzuchu. Nie miałem badanych jeszcze: żołądka, dwunastnicy i przełyku - to może stanowić problem? A może to jest problem jelita cienkiego? Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, drgania jelit, przelewanie, bulgotanie nie wiem czy w zołądku czy w jelicie, a ostatnio mnie totalnie zakorkowało nie jem drugi dzien i nie jestem głodny, za to odczucie na wymioty. Jelito skacze jakby cos je poraziło. A może to, co lekarze zwalają na zespół jelita bla bla to jakieś porażenie nerwów jelita przez działanie wirusa/bakterii/pasożyta?????????????????? Nie gra mi to, że zaczęło się nasilać ostatnio. Fakt że jem bardzo łapczywie i nieregularnie, połykam nerowowo nie gryząc dokładnie, ciągle się spieszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem ale z moim synem.Kacper ma 8 lat i ma chorobę Hirschprunga od urodzenia czyli zwężenie jelita grubego miał już parę ciężkich operacji nosi od urodzenia worki na kału cztery lata miał wyjętą kolostomię a teraz ma ileostomię z jelita cienkigo.problem polega na tym że cały czas mu się przelewa i bulgocze w brzuchu aż pojawiają się dziwne dołki w brzuchu są takie momenty że Kacper aż się kuli z bólu i muszę podawać mu nospę ostatnio byliśmy w szpitalu miał robione usg i inne badania wszystko wyszło dobrze nie wiem co to może być jak mówię o tym lekarzom to twierdzą że ma dużo gazów w sobie żeby podawać leki więc podaję a to nic nie daje.najgorsze jest to że mój syn chyba na stałę pozostanie ze stomią i co tak całe życie będzie mu bulgotało i przelewało się w tym brzuchu???? bardzo prosiłabym o pomoc.dziękuję.Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi cos tak burczy pod mostkiem i robi sie niedobrze ,szukam na necie co to morze byc ,morze zrobie se gastroskopie bo juz tak kiedys mi burczalo i wyryli mi w zoladku jakas bakterie i bralem antybioty przez miesiac i przeszlo pozdrawiam Alek 43 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo wyniki poprawne ALAT. ASPAT. CRP. badanie USG jamy brzusznej w normie byłem u Gastrologa zapisał mi Ulgix wzdęcia.Kreon.Debretin po 10 dniach ustało łącznie z biegunką za 2 tygodnie wizyta u gastrologa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod temat. Mam dokładnie to samo o czym mówi autor. Wszystkie badania w porządku, drugi raz na gastroskopii mi wykryło helicobacter. Pierwszy dzień z antybiotykiem dziś. Męczy mnie ta sytuacja okropnie z tym przelewaniem, jakby coś mi skakało tam w środku. I żaden lekarz nie wie co to jest. IBS może, tak mi jeden gastrolog powiedział ale objawy bez bólu brzucha i biegunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz29

Ja mam to samo. Z tym wyjątkiem że oprócz ciągłego przelewania w brzuchu cierpię na bóle prawego podbrzusza, podwyższone leukocyty, okropne zaparcia, wzdęcia, nudności, zielone stolce... hemoglobina w normie, krwi utajonej nie stwierdzono, morfologia dobra, usg bez zmian, co mi może dolegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wrzodziejące zapalenie jelita grubego albo choroba crohna. A jak crp? Można wykonać badanie kalprotektyny. Jeśli nic nie wykaże to najprawdopodobniej nie są to powyższe choroby, jeśli przekroczy normę to należy zrobić kolonoskopię w celu wykluczenia powyższych schorzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Lambrie. One potrafią zabić człowieka. Niby wszystkie badania ok, a człowiek umiera. Zróbcie sobie baanie na lambrie z krwi (z kału nie wychodzą). Metroniddazol na 7 dni, zmiana diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×