Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co znajduje się pod żebrami, z przodu brzucha, blisko lewego boku?


Gość Kazimierz G.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kazimierz G.

Proszę o informację co znajduje się zaraz pod żebrami, z przodu brzucha, dosyć blisko lewego boku ciała? (jelito grube, cienkie, żołądek, śledziona)?? Czasem miewam takie uczucie, że jak siedzę i odchyle się mocniej w lewo np na stołku, to tam coś jakby przeskakiwało. Tak jakby coś o coś było sparte i jak się odchylam to wtedy to coś spada z siebie. Nie wiem czy się dobrze i zrozumiale wyraziłem. 5 miesiący temu wykonywałem kontrolne badania, w tym również rtg kręgosłupa lędźwiowego, ponieważ mam skoliozę (nie wiem czy na takim zdjęciu coś byłoby widoczne z narządów jamy brzusznej) oraz usg jamy brzusznej. W obu badaniach w tych miejscach nie stwierdzono zmian. Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazimierz G.

Jeśli można jeszcze zapytać - co ma wspólnego skolioza odcinka lędźwiowego z przeskakiwaniem czegoś w lewym nadbrzuszu? Jestem laikiem w tych sprawach. Co takiego tam przeskakuje? Czy w ciągu tych 5 miesięcy od poprzednich badań mógł się rozwinąć jakiś guz na żołądku, jelicie lub śledzionie, który mi teraz przeskakuje? Proszę jeszcze raz o udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazimierz G.

Zauważyłem, rzecz następującą. Jeśli zeprę lekko ciało na lewym łokciu np na stołku łokciem się lekko podepre, to wtedy jak dotknę się prawą dłonią pod lewym żebrem to coś tam strzela. Jak przykładam dłoń to coś przeskakuje i jak odciągam od ciała to też. To mnie nie boli, ale bardzo nie pokoi. Co to może być? To jest jakiś groźny stan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lucyna N.

Od jakiegoś czasu boli mnie pod lewym żebrem proszę mi powiedzieć co to może być? z przodu żebra jak siedzie to boli a jak chodzę to nie co tam sie znajduje proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×