Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie po badaniu jelita grubego


Gość Arturrr

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu miałem robioną kolonoskopię, ponieważ od czasu do czasu miałem bóle w dole brzucha po lewej stronie. Były to bóle napadowe, kujące, trwałjące kilka sekund. Podczas kolonoskopii nie wykryto żadnych zmian w jelicie grubym, poza lekkimi zrostami w okolicach jelita esowatego. Na drugi dzień po badaniu rano byłem już w WC i wypróżniałem się. Stolec był bardzo miękki. Nic mnie nie bolalło. Natomiast od popołudnia coraz częściej mnie kuje w dole brzucha po lewej stronie tak jak dawniej, z tym, że bóle są częstsze i dużo silniejsze. Czym to jest spowodowane? Czy coś mi tam mogli uszkodzić? Czy jelito może być obolałe przez badanie? (moje badanie trwało dosyć długo, bo ponad godzine). Czy mogli mi przestawić jelito w inne miejsce i teraz te zrosty dają mi w kość??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Kolonoskopia jest badaniem inwazyjnym, może dojść do uszkodzenia jelita, jednak jest to zauważalne w postaci krwawienia czy nagłego pogorszenia stanu. Dyskomfort towarzyszy pacjentom również przez jakiś czas po badaniu, w czasie którego do jelita wtłaczne jest powietrze porzeszające jego światło. Raczej nie jest możliwe *przestawienie* jelit podczas badania. Przyczyną dolegliwości są na pewno wykryte zrosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorze, a jak można się pozbyć tego bólu? Przecież nie mogę ciągle jechać na lekach rozkurczowych. Czy kiedykolwiek mnie to przestanie boleć? I czy aby napewno takie kujące bóle, które dochodzą nawet koło pępka po lewej stronie oraz poniżej i powyżej niego są od zrostów?? Ten ból uzależniony jest również od tego jak szybko i w jakim kierunku rusze tułowiem. Mogę one pochodzić np od jelita cienkiego np od jakichś zatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×