Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lewe jądro, ból, dyskomfort, dziwne w dotyku


Gość andy89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat. Od prawie pół roku czuje lekki ból lewego jądra. Nie jest on bardzo uciążliwy ale strasznie niekomfortowy (takie uczucie ucisku). Lekko nasila się po dotykaniu. Zauważyłem też, że jakby jest ono troszeczkę powiększone i twardsze (choć to może akurat efekt przewrażliwienia) a także staje się grubsze przy wciąganiu powietrza (potocznie nadymaniu się..). Byłem u dwóch urologów. Jeden nic nie stwierdził, drugi w sumie też nic.. jedyne co mu przychodziło do głowy to żylaki powrózka nasiennego ale to tak w ostateczności. Miałem też badanie USG (gdzieś 3 miesiące temu), które nic nie wykazało oraz zwykłe badania (mocz, krew), które wykazały wszystko w normie. Ból praktycznie jest nieodczuwalny podczas ruchu (choć to też nie jest zasadą) ale marne z tego pocieszenie. Sam już nie wiem co mam robić, tyle czasu się to utrzymuje a nikt nie może na to nic poradzić.. Dobija to także psychicznie bo boje się jakiś późniejszych komplikacji albo pogorszenia stanu. Mam już dosyć.. Co robić dalej ? Jakie wykonać badania ? Gdzie się zgłosić ? Co może być przyczyną ? I czy to może być coś bardzo poważnego ? PS: Nie chce słyszeć o lekach przeciwbólowych bo nic nie dają, zresztą nie jest to aż taki straszny bół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jyrymiosz

Ja się męczę z tym już kilka lat. Czasem ból się nasila wtedy zakładam gumową opaskę obejmującą jądra i penisa, łażę z nią cały dzień i potem mam spokój znów przez jakiś czas. Do lekarza się na razie nie wybieram bo się wstydzę. A ból jest do wytrzymania i nie powoduje grymasu na twarzy. Jak będzie dalej ....zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×