Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na żołądku


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam podczas przeciągania niewielkie zgrubienie z lewej strony brzucha pod żebrami. Tak jakby na żołądku czy dwunastnicy. Gdy przestałem się przeciągać to tego czegoś już nie wyczuwałem. Proszę o odpowiedź na pytania: 1. Czy taki guz byłby widoczny na usg? 2. Czy guz na dwunastnicy lub żołądku może się pojawiać jak się przeciągam i napinać tak jak mięśnie, a gdy jestem rozluźniony to on znika? 3. Czy taki guz może pochodzić z wnętrza jamy brzusznej i podczas rozciągania, gdy zmniejsza się odległość między brzuchem a plecami to wtedy się pojawia i staje się wyczuwalny? Gdzie on może być umiejscowiony? 4. Jakie są objawy guza na żołądku i dwunastnicy, który jest już wyczuwalny podczas badania palpacyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw musi zbadać Pana lekarz, aby wykluczyć lub potwierdzić obecność guza. Guzy brzucha nie zawsze są widoczne w USG. 2. Raczej nie. 3. Raczej wygląda na to, że guz może wywodzić się z powłok brzusznych - np. jest to tłuszczak głęboko usytuowany w powłokach brzusznych. 4. Guz wyczuwalny przez powłoki wywodzący się z przwodu pokarmowego z reguły daje już bardzo nasilone dolegliwości np. wymioty, zaparcia, niedrożność jelit, żółtaczka, niedokrwistość, silne bóle i inne. Proszę w tej sprawie skontaktować sie bezpośrednio z lekarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×