Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji hemoroidów


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj mialem operacje hemoroidow, po 24h od operacji wypuscili mnie do domu i proponowali mi oddanie stolca w swojej ubikacji. Obecnie jestem w drugiej dobie po zabiegu, nie dostalem zadnych przeciwwskazan co do spozywania pokarmow, tzn. nie stwierdzono zadnej diety. Generalnie jestem najedzony z bolaca d##ą i marzę by się załatwić a ból nie daje mi zyc. Wypilem juz dawke syropu ulatwiajacego wypruznianie o nazwie Lactolosum i nadal problem pozostal tam gdzie byl. Za chwile wybieram sie ponownie na oddzial, gdzie wczesniej spedzilem 3tygodnie,bo z bolu nie moge wytrzymac a mialem tylko wejsc i wyjsc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po operacji trzech guzków metodą operacyjną postanowiłem poszukać jakiegoś forum. Przypadkiem odnalazłem właśnie to. Zgadzam sie ze wszystkim co jest tutaj napisane. Ból jaki towarzyszy przy wyróżnianiu sie po operacji jest nie do opisania. Ja nie jadłem nic przez 4 dni aż do osłabnięcia. 5 dni i nocy nie przespane. Brałem trzy razy dziennie  Ketonal 100 i do tego 2 paracetamole500. Wtedy ból ustępował na tyle ze mozna bylo sie zdrzemnąć na godzinę czy dwie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to by znaleźć b.dobrego chirurga który to zrobi. Mój był rewelacyjny bo juz po 10 dniach ból ustąpił, rana goi sie rewelacyjnie. Gdybym miał powtórzyć taką operację raczej bym jej nie zrobił, bo to co przeżywałem przez pierwszy tydzień było czymś chorym i nie pojetym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  w szkole uczą nas mapy politycznej Afryki, mitologi, ........, co działo się na ziemi 100mln lat wstecz  ALE TEGO JAK BOLI DUPA po wcięciu hemoroidów to niestety nikt nam nie przekazał. Gdybym mógł się cofnąć w czasie zmieniłbym kilka rzeczy aby uniknąć tego co mnie właśnie doświadczyło. Po zabiegu było super a nawet w dniu kolejnym nic nie bolało. Problem pojawił sie drugiego dnia pomino że jem tylko płynne posiłki jakoś trzeba się wypróżnić .......au..auu....auuuuuu...ku..wa ......au....auu. Zobaczymy co będzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czytam wasze wypociny i z bardzo wieloma także się zgadzam. Ja miałem zabieg w prywatnej klinice, koszt 5000 zł, mega znieczulenie, prywatna opieka, kroplówki przeciwbólowe i następnego dnia powrót do domu. Przypisane zostały mi leki przeciwbólowe, środek zmniejszający produkcję kwasu żołądkowego, rozrzedzający stolec oraz przypisana przez dietetyka dieta bogatoresztkowa, bogata w błonnik spożywczy, wymuszający oczyszczanie się jelit. Pierwszy dzień po zabiegu był zupełnie w porządku, impreza rozpoczęła się, kiedy kroplówki ze mnie wyparowały i musiałem samemu wypróżnić się w domowej toalecie. Powiem jedno - to piekło, koszmar, bol nie do zniesienia, miałem nogi jak z waty, zimne poty, leciało mi z czoła jakbym biegał w maratonie, do tego później prysznic... tragedia. Już jest 5 dzień od zabiegu i mam się nieco lepiej, wszystko wydaje się zmierzać w dobrym kierunku, a przypisana dieta sprawia, że wypróżnienie się jest znacznie łatwiejsze, a przy tym czuje się syty i zdrowo najedzony. Wciąż występuje krwawienie i wyciek ropny z ran szytych. Wczoraj udało mi się wyciągnąć nawet nić w trakcie prysznica, ale lekarz w trakcie rozmowy telefonicznej potwierdził, ze to nic takiego i należy kontynuować leczenie. Mam nadzieję na naprawdę fajne efekty po zabiegu. Szczerze przyznam, że zastanawiam się nad stosunkiem analnym z moją dziewczyną po zagojeniu ran, jako z nią w pozycji dominującej. Takie moje małe marzenie. Moze będzie możliwe? 😉 Życzę wszystkim wytrwałości i odwagi w walce z tym cholerstwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałam zabieg usuwania hemoroidów metodą gumkowania ale ból po nim był delikatny. Zabieg miałam robiony przed doktor Kołodziejczak ze szpitala św.Elżbiety a Warszawie i od razu po nim dostałam odpowiednie zalecenia co do diety oraz postępowania żeby uniknąć bólu, zmiekczyć stolec oraz zapobiec nawrotowi hemoroidów. Mam nawet taką specjalna poduszkę-oponkę do siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość liloooooo

dzis jest 3 styczen, operacje mialam 29 listopada, nie mieszkam w Polsce, operacje mialam w prywatnej klinice , zostaly chyba najpierw scisniete , wyciete i rana zostala zszyta szwami rozpuszczalnymi, wycieto tez szczeline. Po operacji horror jak u wiekszosci przypadkow,pierwsze posiedzenie w pozycji kucnej bol,pieczenie ,miska z ciepla woda po to  prawdziwe wybawienie,uzywajcie jej!

Pisze glownie po to ,zeby pomoc ludziom po operacji to przetrwac. Bo to jest surviwal. Po operacji dostalam 2 anybiotyki na caly tydzien,leki z kortyzonem, lek na dobre krazenie, venoruton. niektorym lekarz nie przepisuje tu na forum nic i mnie to dziwi,przeciez to rana w odbycie,caly czas sa tam zarazki, moze sie zrobic przetoka, jak wybralam antybiotyki to dosatlam masc z antybiotykiem,ktora kolejny tygodzien aplikowalam do odbytu. Po 5 dobach bolalo  juz tylko po kupie, po  2 tygodniach przestalam juz krwawic, caly czas dieta,warzywa,owoce i ryby, duzo wody, wspomaganie sie blonnikiem, czasem laktosa, bralam tez kolagen rozpuszczalny, na szybsze gojenie, wystawialam  goly tylek na slonce codziennie przez godzine, po 3 tygodniach juz wszystkie szwy wypadly, po 4 tygodniu juz o wiele mniej bolalo przy posiedzeniu ale ciezko sie przeciskal wiekszy klocek. Po zabliznieniu sie ran moj odbyt jest wezszy wiec zaczelam codziennie  cwiczyc po dwie minuty z  dilatorem wielkosci grubego palca.Troche boli ale warto, po 2 dniach juz poprawa, kupa latwiej przechodzi. Zwezenie odbytu sie zdarza po operacji, jak ktos zauwazy ze jest ciasno to lepiej szybko zaczac dzialac!

po 5 tygodniach zaczynam dostrzegac plusy, nie czuje juz ciaglego uczucia czegos w tylku,niec nie wychodzi po wydalaniu, nic nie krwawi, mam wrazenie pustego odbytu, i jest to mile uczucie, warto bylo cierpiec ale wiem ,ze drugi raz bym sie nie zdecydowala. Operacje porownuje do porodu, mialam znieczulenie miejscowe, choc trwalo to 15 minut, prawie zwymiotowalam w trakcie, przed znieczuleniem spray ,pieklo jak cholera i tak  czulamuklucia zastrzykow w odbyt , bolaly cholernie, potem uczucie otwarego odbytu,czulam napieranie czegos, a mialo nic nie bolec i byc super,!  Potem morfina i bol nie do opisani, z reka na sercu lepiej wspominam porod. Podsumowujac ; warto sie zoperowac ale sie trzeba liczyc z ogromnym cierpieniem i powiklaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hemoszczerol

Witam,

Jestem już prawie dwa miesiące po operacji wycięcia Hemoroidów, szczeliny, przetoki i zwisających fałdów anodermy. Dopiero od niedawna czuję prawdziwą ulgę. Nic nie boli i nic nie czuję w tej okolicy. W Szpitalu po operacji był horror. Ból nie z tej ziemi. Dostawałem dwanaście kroplówek dziennie. Środki przeciwbólowe to Morfina, Ketanol, Pyralgina i Paracetamol na zmianę co kilka godzin. Środki przeciwbólowe odstawiłem dopiero po czterech tygodniach z tym że po dwóch tygodniach brałem Je tylko po wypróżnieniu. Bardzo polecam żel o nazwie Unigel który przyspiesza gojenie ran i minimalizuje krwawienia praktycznie do zera. Aktualnie spokój w tej okolicy a męczyłem się przez parę lat na zmianę raz że szczeliną a raz z hemoroidami. 

Mnie do operacji zmusiła jeszcze inna dziwna przypadłość taka jak uczucie niepełnego wypróżnienia które dopiero ustępowało po paru godzinach od opuszczenia rano toalety. Mogłem siedzieć długo a i tak czułem jakbym nie zrobił tego do końca. Tego obecnie też nie mam. Teraz idę do toalety, chwila moment i po sprawie. Nawet nie zdawałem sobie sprawy że tak było przez te schorzenia w tamtej okolicy.

Mimo bólu jaki przechodziłem to myślę że poszedł bym na operację jeszcze raz jeśli by była taka potrzeba. Nikt za Was tam nie pójdzie a jest święty spokój. Aż chce się wyjść na spacer z dziećmi, pójść na zakupy itp. czyli normalnie żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze wypowiedzi po chirurgicznym usuneciu żylaków odbytu i jestem w lekkim szoku bo mnie nic nie bolało, nawet lekarz nie chciał mi wierzyć. Zabieg był wykonany skalpelem, z zastrzykiem znieczulającym. Przepisał mi Ketonal, wzięłam jeden zaraz po zabiegu ale tylko dlatego że miałam takie zalecenie. Nie boli przy wypróżnianiu, krwawiłam  mocno, ale tylko w nocy po zabiegu. Każdy człowiek jest inny i inaczej przechodzi leczenie, może hemoroidy nie były duże, fakt że chirurg do którego poszłam, jest świetnym specjalistą też ma znaczenie. Nie wycina wszystko na raz tylko najpierw jeden duży, wkrótce usunie jeszcze dwa małe. Zanim wybierzecie specjalistę, czytajcie opinie na forum o swoim lekarzu. Polecam doktora w Gliwicach, dr Żaworonkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja również chce się podzielić swoją historią, być może moja wypowiedź pomoże komuś przejść przez ten horror. To coś, co kiedyś zostało w końcu zdiagnozowanie jako fałdy anodermy pojawiły się u mnie bardzo wcześnie, sięgam pamięcią, że w wieku 14 lat na pewno już to miałam. I tak aż do 2019 roku, też jestem w szoku jak mogłam z tym żyć. Na początku nie zwracałam uwagi, było i tyle. Kiedy zaczęłam pracować fizycznie było już tylko gorzej. Ból był ogromny, nie dawałam rady pracować ale musiałam chodzić do pracy by zarabiać pieniądze, wiadomo. W roku 2012 wybrałam się prywatnie do proktologa w Poznaniu. Owy lekarz podjął się przeprowadzenia zabiegu metodą Barrona, czyli tzw gumkowanie hemoroidów. Koszt około 400zl o ile dobrze pamiętam. Wtedy nawet nie dowiedziałam się jakie jest stadium hemoroidów ani nawet czy będę zdrowa. Podjęłam ryzyko, pamiętam, że miało być szybko i bezboleśnie. Uwierzcie, po wszystkim ketonal nie dawał rady ani żadne inne leki przeciwbólowe. Nie wiedziałam, czy mam stać, siedzieć, czy leżeć. Okropny ból w samym środku odbytu. Na samo wspomnienie jest mi źle. No ale nic, przeżyłam,  a później było już tylko gorzej. Po kilkunastu dniach od zabiegu, kiedy już to co miało się zagoiło ponownie zaczęło wszystko wychodzić z odbytu. Walczyłam na własną rękę, wspomagając się apteką. W 2013r udałam się tym razem do Wrocławia na wizytę do profesora. Leczenie rozpoczęliśmy od maści i czopków z nadzieją, na wyleczenie farmakologiczne. Stosowalam się do zaleceń jednak gdy nie widziałam pożądanych efektów zrezygnowałam i właśnie tu popełniłam największy błąd. Pamiętajcie, im wcześniej tym lepiej, czym dłużej się z tym chodzi tym jest znacznie gorzej się tego dziadostwa pozbyć. I tak oto przez kolejnych kilka lat chodziłam z tym, krwawienia i ogromy ból to był chleb powszedni. W roku 2019 powróciłam do profesora i zdecydowaliśmy o operacji metodą Milligana - Morgana na którą czekałam 2 miesiące. 3 dni przed operacją zaczęłam jeść sam ryż 5 razy dziennie i pić ok 2 L wody. Sam pobyt w szpitalu wspominam mimo wszystko dobrze, przygotowanie, opieka naprawdę wysoki poziom. Przed operacją wykonano 2 lewatywy w celu oczyszczenia całkowicie jelit. Byłam tak głodna, że zjadłabym wszystko w tamtym czasie. Znieczulenie podpajęczynówkowe nawet mi nie przeszkadzało z tego całego stresu (mój pierwszy pobyt w szpitalu w życiu). I teraz całe sedno : po samej operacji spoko, nie czułam nic, bo znieczulenie działało, mimo wszystko już dostawalam kroplówki i dziwiłam się po co, skoro przecież nic mnie nie boli - teraz już bym nie zadała tego pytania. I przyszła noc i przyszedł horror. Ból w skali od 1 do 10 ? Nie chce was straszyć ale nie ma takiej skali, która mogłaby to określić. Boże, ja  myślałam, że tego nie przeżyje. Kiedy obudziłam się w nocy nie wiedziałam nawet jak mam zrobić siku. Cała we łzach stałam bezradna w łazience. Facet ma w tej kwestii łatwiej, kobieta ma przerąbane. Teraz to będzie śmieszne ale później sami zobaczycie, że wcale tak śmiesznie nie jest. Robiłam siku na stojąco pod prysznicem bo nie jest się w stanie usiąść na toaletę ani nawet pochylić aby do niej trafić. Ból jest niesamowity. Mimo przynoszonych mi dzień po operacji posiłków nic nie jadłam bo bałam się wypróżnienia. W 2 tyg schudłam 8kg. W szpitalu spędziłam 4 dni i dowiedziałam się, że miałam 4 stopień hemoroidów. Przypisano mi : nasiadówki z kory dębu 2 razy dziennie, Piankę Proktis-M do mycia okolicy odbytu oraz ketonal. Rzeczy wyżej wymienione okazały się bardzo przydatne jednak musicie kupić na własną rękę syrop Lactulosum (na rozluźnienie mas kołowych by łatwiej się wypróżniać) - o syropie wyczytałam tutaj na forum i dzięki niemu wszystko stało się łatwiejsze. Pierwsze wypróżnienie nastąpiło 5 dni po operacji. Ból nie do opisania (wtedy jeszcze nie wiedziałam o syropie i kał był twardy) możecie śmiało spodziewać się zawrotów głowy i omdleń, zimnych potów czy nagłych uderzeń gorąca, krwawień z okolicy odbytu, wszystko na raz. Powiem Wam, że chwilami miałam ochotę się zabić niż tak cierpieć. Każdy moment zbliżający mnie do toalety był momentem grozy. Zaczęłam czytać jak sobie pomóc, tego dnia przeryłam cały Internet w poszukiwaniu czegokolwiek. I teraz złota rada : syrop wyżej wspomniany stosować jak na opakowaniu do tego przed każdym posiłkiem nawet płynnym łyżka oleju albo oliwy jakiejkolwiek, ona powoduje, że kał szybciej się wydobywa ze środka, taki poślizg powiedzmy. Ja w szpitalu nie dostałam żadnej porady jak mam sobie poradzić w tej kwestii jedzenia i wypróżniania, wszystko dowiedziałam się z Internetu i z tego forum. Jedzenie: od 5 dnia po operacji jadłam wszystko miksowane, blendowane do cna. Wszystko płynne. Piłam do tego 1.5 L wody dziennie. Do tego 2 łyżki wody z kiszonych ogórków codziennie rano i  wieczorem - szczerze mówiąc to było bardzo dobre rozwiązanie. Kał stał się miękki i łatwy do wydalenia. Ok 10 dni od operacji zaczęłam jeść troszkę bardziej syto ale wciąż ostrożnie. Np. Puree z ziemniaków (lać dużo mleka) , buraczki, troszkę mięsa z piersi kurczaka ale mocno rozdrobione. Generalnie człowiek bardzo boi się jeść, ze względu na konsekwencje. Teraz jestem niecały miesiąc od operacji. Wciąż się wszytko goi, gaza nadal brudna od ropy. Syrop pije 2x dziennie nadal, 1.5l wody dziennie, woda z ogórków kiszonych również. Zaczęłam jeść w miarę normalnie ale zdecydowanie powracam do diety bo masa kałowa ponownie stała się twardsza i czuje ból przy wypróżnieniu,  oczywiście miejszy niż po operacji. Na koniec powiem Wam, że stosowanie tego wszystkiego bardzo pomaga przejść przez ten horror. Gdybym wiedziała wcześniej jakiego stopnia to ból, nie wiem czy bym się podjęła operacji. Teraz gdy mam to za sobą , choć może jeszcze nie do końca, jestem dumna, że zwyciężyłam w tej nierównej walce i mam nadzieje, że będę zdrowa. Profesor który mi pomógł i z całego serca go polecam to J. Rudnicki, woj. dolnośląskie, mam tam ponad 100km ale wtedy naprawdę nie ma to znaczenia. Bądźcie silni, jak ja dałam radę to i wam się uda 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 tyg. po operacji hemoroidów metodą Milligana - Morgana (III/IV stopień). Po operacji nie bolało wcale, w szpitalu skutecznie uśmierzali kroplówkami ból, zanim jeszcze zdążyłam go poczuć. Problem zaczął się po powrocie do domu, miałam zapisany ketonal 4 razy dziennie, ale nie brałam go, bo karmię piersią. Ibuprom i paracetamol brane w duecie jakoś dawały radę, z wyjątkiem tych trudnych chwil po wypróżnieniu. Wtedy nieco pomagały ciepłe nasiadówki z Azulanu. Miło nie było, ale dało radę przetrwać. Teraz nadal jeszcze boli i swędzi, ale przez większość czasu obywam się bez środów przeciwbólowych. W każdym razie uwierzcie mi wszyscy drżący ze strachu przed operacją lub umierający z bólu po niej (zwłaszcza panowie jak widzę) - NAWET W NAJGORSZYCH CHWILACH NIE BYŁ TO BÓL MOGĄCY SIĘ RÓWNAĆ Z BÓLEM PORODOWYM, nawet do głowy by mi nie przyszło czynić takie porównanie. Gdybym musiała kiedykolwiek znowu poddać się operacji to uczyniłabym to bez wahania. Nieco cierpienia po operacji to naprawdę nic w porównaniu z udręką jaką są hemoroidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Poharatana

Hej, przeczytałam caly wątek, od deski do deski. Jestem z Was dumna! Czytając te historie miałam oczy wielkie jak 5 PLN. Podziwiam Was. Ja mam tak ogromne faldy anodermy, po prostu maja ze 3 cm i sa do około odbytu. Jedne wezsze inne szersze ale wszystkie długie. Każdy proktologa mowi ze sa ogromne. No i dodatkowo mam hemoroidy.  Nie sa wielilkie, bo to zaledwie II/III stopień ale przez te faldy to musiałabym operować i jedno i drugie. Skieriwanie na zabieg dostałam od lekarza i schowałam do szuflady. Czy Wy wiecie jak ja się boję?!?!?! Okrutnie. Boje się bo juz teraz mam problem z wypróżnianiem. Kal nie może się przedostać przez te j*bane faldy. Boje się tez dlatego, że ja z d*pa to mam problem chyba od dziecka. Mialam szczelina z której zrobil się ropien  a z niego przetoka.  Zabieg na orzetoke. Wtedy chirurg powiedział żebym nie ruszała tych faldow bo dopiero poczuje co to znaczy bol.. Jeśli to bol większy od tego gdy mialam ropien i przetoka to sobie tego nie jestem w stanie wyobrazić. Jejku jak ja się boję. Jak ja się boję zabiegu. Mam 38 lat, 3 małych dzieci, moje mięśnie miednicy nie sa aż tak silne. Co robić, ciąć? Czy czekać aż bedzie gorzej? Chociaż po ostatnim stanie zapalnym tych faldow kiedy ja nawet chodzić nie mogłam to wtedy powiedziałam że tylko operacja. A teraz gdy w miarę nie boli i w miarę funkcjonuje to juz tchorze i nie wiem po prostu co robić. Doradzi mi ktoś coś, co robić? Vzekac kilka lat czy lepiej teraz? One są naprawdę wielkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.. Wasze wypowiedzi bardzo mi pomogły w przechodzeniu tej choroby więc postanowiłam również podzielić się moimi wrażeniami. Jestem tydzień po operacji wycięcia guzków 3 stopnia metodą Morgana. Pierwsze doby po operacji byłam zdziwiona, że tak mało boli. Dopóki nie nastał dzień wypróżnienia w toalecie.. Jest dokładnie tak jak opisywaliście. Olbrzymi ból połączony z pieczeniem, nigdy nie sądziłam, że coś może tak bardzo piec.. dosłownie jakby mi wkładali nagrzaną lokówkę w sam środek tyłka. Zaraz po wyjściu z toalety poszłam wziąć prysznic żeby przemyć ranę. Zrobiło mi się słabo, ciemno przed oczami więc naga doczołgałam się prosto do łóżka. Teraz robię tak: jak wiem, że zbliża się kupa biorę najlepiej nimesil albo coś silnego przeciwbólowego. I potem odrazu do łóżka, w łóżku wycieram się mokrymi chusteczkami (nie jestem w stanie umyć się w łazience) i wkładam maść z czystą gazą. Tak poleżę 15 minut i potem jest już w miarę ok. Tak jak większość z was mam opuchliznę tzn mały guzek. Mam olbrzymią nadzieję, że on zniknie. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie, jest źle ale do przejścia. Tylko trzeba przetrwać te najgorsze pierwsze dni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Czy ktoś przechodził zabieg skleroterapii hemoroidów?w internecie na żadnym forum nie znalazłem opisów osób które to przeszły.

Kilka  lat  temu diagnoza małe hemoroidy stopień 1 ?,maści czopki i brak dolegliwości przez 2-3 lata .W 2021 nawrót dolegliwości diagnoza po anoskopii i rektoskopii hemoroidy  stopień 2 (3 guzki ) .Na początku planowałem zabieg gumkowania ale się naczytałem że nie warto wybrałem nowoczesniejszy  i szybszy zabieg skleroterapii-zastrzyki .W kwietniu 2021 miałem zabieg skleroterapi prywatnie  - kilka zastrzyków   koszt całej sesji  800zł (zależy od gabinetu,średnio 200zł zastrzyk ),praktycznie bezbolesny,-przy ok 5 zastrzykach może w dwóch był ból przez 2-3 sekundy,cały zabieg 10 minut ,wskazania po zabiegu oszczędzanie się przez 7 dni, unikania siadania,dieta bogatoresztkowa,unikanie ciężarów itd.. .Efekt po kilku dniach od zabiegu  ,brak dolegliwości swędzenia ,pieczenia, krwawienia akurat nigdy nie miałem , jedna żyła była już wyczuwalna w końcu odbytu przestała być wyczuwalna, po kontroli 2 tygodnie po zabiegu lekarz potwierdził skuteczność leczenia .Po  ok 3-4  miesiącach nawrót dolegliwości -mniejsze niż na początku ale guzek znów czuć ,do tego swędzenie pieczenie. Czytałem że zabieg moze  wymagać powtorzenia -więcej niż 1 sesja . Skuteczność na poziomie 90% . W internecie wiele klinik oferuje ten zabieg. ktoś miał doswiadczenia z tym zabiegiem ? 

 

Skleroterapia hemoroidów jest metodą mało inwazyjną, nie wymaga długiej rekonwalescencji i pozwala na szybki powrót do codziennej aktywności. Metoda ta polega na podaniu środka obliterującego u podstawy guzka. Celowo wywołany stan zapalny w naczyniu prowadzi do obkurczenia guzka i w konsekwencji do jego zwłóknienia (marskości). Zabieg jest w pełni tolerowany przez pacjenta

Edytowane przez Michał 1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 6 tygodni po operacji i jest super. Miałam usuwane chirurgicznie 2 hemoroidy, o bólu po operacji mogę mówić, że trwał 2 dni i pomagały leki przeciwbólowe. Na drugi dzień po operacji zostałam wypisana do domu. Serio nie było źle, trzeba jednak uważać na to, co się je (nie tłusto lekkostrawne, ale też bez przesady), ja stosowałam dodatkowo parafinę i lactulose. Jedyne przy czym ciut bolało, to wizyty w wc. Bardziej strach i stres niż ból. Operowana byłam w Szpitalu w Legnicy przez super lekarza AH, jeśli ktoś by chciał na niego namiary, to proszę się odezwać. Bardzo dobry lekarz i bardzo dobry człowiek. Pozdrawiam wszystkich z podobnymi problemami i jeśli mogłabym pomóc, to proszę pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4:04:2022 usuwanie 2 hemoroidów wewnętrznych  oraz fałd skóry i kosmetyka dziś jestem w domu  po dobra rada mój lekarz kazał mi jeść przez 1 trzy dni tylko zupy i powiem tak puściły mnie leki ze szpitala trochę boli zjadłem zupę  1 wypróżnienie gładko posLo to tylko zupa więc szybko wyleciało 0 bólu 0 krwawienia oczywiście ból jest sam w sobie więc pylargina 2 razy rano i wieczorem okłady zimne w okolice odbytu maść  powodzenia mam nadzieję że nic się nie zmieni i będzie tak jak jest teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ruda 25lat

14.04.2022 godzina 12.30 usuwanie chirurgiczne 3 cm zmiana. Z gabinetu wyszłam o 13. Znieczulenie miejscowe. Wsiadłam do samochodu i wróciłam do domu (50km). Trochę bolało ale do zniesienia. Bez leków przeciwbólowych. Prysznic co ok 2 godziny. Maść przyspieszająca gojenie. Cały czas w luźnej spódnicy bez majtek. Do momentu jak nie poczułam parcia. Wyleciało całe mnóstwo krwi. Ból tak nieziemski że ledwo równowagę utrzymałam. Stolca nie było tylko ta krew. Zadzwoniłam do lekarza. Mimo że zabieg i cała opieka prywatnie to trochę poczekałam. Dopiero telefonicznie zostałam poinformowana o parafinie płynnej i jedzeniu ciapek. Są święta więc rano na śniadanko weszła biała kiełbaska i jajko 🤦. A ja po prostu nie pomyslalabym, że to może być aż taki ból. Próg bólu mam wysoki.

Lekarz kilka razy pytał czy jestem pewna bo nie było wskazań. Mnie to psychicznie dobijało że dynda mi tam. Na pewniaka oczywiście że tak... 

Gdybym mogła cofnąć czas to bym uciekała szybciej niż struś pędziwiatr. Nie jest to ból wart świeczki. Aż zatęskniłam za tym dyndajacym potworkiem 😭😭😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonielFlari

Best cs:go roulette with free sign-up bonus

1. https://csgoroll.com/r/FREE_START 3 free spins up to $1000
2. https://csgoempire.com/r/free_start Get $0.5 free
3. https://500.casino/r/REF7605BJDLUCTG 500 BUX free
4. https://plg.bet/?r=FREESTARTS 100% deposit bonus up to $1k and 50 free spins
5. https://csgoprime.com?ref=Ryudo $0.5 free for all
6. https://csgofast.com/#r/freestarts $0.50 for Free
7. https://csgetto.games/gift/ItF125fvqKlgMwJ3 free case every day +bonus

There is no need to pay. Good luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonielFlari

Best cs:go roulette with free sign-up bonus

1. https://csgoroll.com/r/FREE_START 3 free spins up to $1000
2. https://csgoempire.com/r/free_start Get $0.5 free
3. https://500.casino/r/REF7605BJDLUCTG 500 BUX free
4. https://plg.bet/?r=FREESTARTS 100% deposit bonus up to $1k and 50 free spins
5. https://csgoprime.com?ref=Ryudo $0.5 free for all
6. https://csgofast.com/#r/freestarts $0.50 for Free
7. https://csgetto.games/gift/ItF125fvqKlgMwJ3 free case every day +bonus

There is no need to pay. Good luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Po zabiegu

Jestem 11 dzień po zabiegu...

19.05 g. 12.00 miałem zabieg usunięcia Hemoroidów 4 stopnia metodą MM  - jednego wycięto, dwa zamknięto laserem.

do 18 leżałem w łóżku - nic nie czułem od pasa do kolan. Gdy wracało czucie zacząłem czuć ucisk i pojawił się problem z oddawaniem moczu. Kroplówki uśmierzały ból jednak ucisk nie znikał. Niestety musiałem być cewnikowany. Do godziny 10 rano na kroplówkach - o 10.00 kontrola wypis -- wsiadłem w samochód i wróciłem 450 km do domu. Raz na jednym raz na drugim półdupku.

Pierwsze 3 dni w domu chyba mnie jeszcze leki przeciwbólowe ze szpitala trzymały. Byłem przekonany, że pierwszy tydzień najgorszy a mi tak gładko poszło, że będzie tylko lepiej.

Kolejne dni były mniej komfortowe ale do przeżycia...Nemisil rano i wieczorem, No-spa Forte co 8 h, doraźnie pbólowe + czopek proktologiczny na wieczór. Dieta lekkostrawna ale bez przesady. Dużo nawadniania... 

i nastał dzień 8 - masakra myślałem że mi dupsko rozerwie - nic nie pomagało. Dzień wcześniej tak dobrze się czułem, że poszedłem z małżonką do kina - wiadomo popcorn + pepsi... i to był chyba zły pomysł. Oddawanie stolca na 3 raty - za każdym razem coraz większe pieczenie. Ból przez 2-3h jakby ktoś czubkiem buta kopnął mnie w sam środek dupy. 9 i 10 dzień tak samo masakra. Ketonal pomagał ale po 2-3 godzinach.

Dziś mija 11 dzień i jest ciut lepiej, ale nadal czuje ucisk bez pieczenia i swędzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Richardanews

If you are finding things to be stale or fading, then take some time out and talk to each other. You will need to actually listen to each other and figure out what the other feels or may wish to alter.

If he is in the appropriate location, a guy generally can tell by the expression on the ladies face.The G Spot porno film is in the vaginal area and should be rubbed in a circular movement till climax.Due to the fact that it will help her reach a climax quicker, it is OK to apply pressure to this location.

In a 2000 Christianity Today survey, 33% of clergy confessed to having checked out a raunchy Web website. Of those who had gone to a porn film site, 53% had actually gone to such websites "a couple of times" in the past year, and 18% go to sexually explicit sites in between a number of times a month and more than when a week. These are our Church leaders. When a woman with a problem visits a man with the same issue, trying to find spiritual support, what else can we expect? Like spirits attract, after all.

Until I was 15 years old I simply gathered my mama's Sears catalogs and I enjoyed, damnit. That all ended the day my father brought house our first desktop. Even though I maintain it was still an intense process in those days, today I can pull out my phone and search any perverted thing I desire with one thumb. I could even do it while talking with my employer, "Uh, I apologize Sir - something just appeared, I'm going to have to provide this my complete attention".

When you are denied of having the ability to alleviate yourself sexually, then it tends to end up being something that you consider a lot. And it likewise tends to manifest itself in the funniest of ways, like getting switched on just by hearing the word sex, or by something as simple as a light breeze. You can wager that your sex life is dead if you find that you have actually been believing about sex porno movie a horrible lot and you have no genuine way of release. And no, it does not truly count if your release comes when you are all alone.

This is simply boring, truly, truly boring. You are filling the primary Facebook feed or Twitter feed with this details, which is of no usage, no interest and no worth to anybody. Even your stalker is bored.

Finally, don't believe whatever you see. There is definitely some movie magic going on. What might look like 15 minutes of straight action is typically a couple of different scenes stitched together.


http://eltipivat.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Ftag%2Fgonzo-xxx%2F
http://knkk.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Fadriana-chechik-with-isiah-maxwell-interracial-anal-sex%2F
http://albaosuna.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Fmy-horny-step-mom-chanel-peterson-suck-my-dick-in-the-kitchen%2F
http://climatechangeclearinghouse.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Ftag%2Fschool-girl%2F
http://can-world.us/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Ftag%2Fpussy-licking%2F
http://proapw.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Fproduction%2Ffamily-strokes%2F
http://ww31.capeatlanticintergroup.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Fnaughty-america-hot-milf-jasmine-jae-with-indian-guy%2F
http://www.petrovsk-online.ru/redirect?url=https://www.pornofilmtv.net/production/brazzers/
http://swisshotelguides.info/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Fmy-horny-step-mom-chanel-peterson-suck-my-dick-in-the-kitchen%2F
https://www.google.gr/url?q=https://www.pornofilmtv.net/blonde-hottie-bitch-fitness-after-training-big-black-cock-hard-sex/
http://gmtv.fr/?p=36
http://torrentfile.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Fbusty-blonde-milf-victoria-lobov-driving-big-cock%2F
http://stanislaw-tabak.com/bitrix/redirect.php?event1=&event2=&event3=&goto=https://www.pornofilmtv.net/naughty-america-hot-milf-jasmine-jae-with-indian-guy/
https://npp-geotek.com/bitrix/redirect.php?event1=&event2=&event3=&goto=https://www.pornofilmtv.net/busty-blonde-milf-victoria-lobov-driving-big-cock/
http://chaosengines.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Ftag%2Fgonzo-xxx%2F
http://prime-members.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Ftag%2Fdouble-penetration%2F
https://solstafir.net/?URL=https://www.pornofilmtv.net/production/family-strokes/
http://kennedyflooring.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Ftag%2Fgonzo-xxx%2F
http://theestradas.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Ftag%2Fschool-girl%2F
http://www.doanhnghiepcantho.vn/index.php?language=vi&nv=news&nvvithemever=d&nv_redirect=aHR0cHM6Ly93d3cucG9ybm9maWxtdHYubmV0L3Byb2R1Y3Rpb24vZmFrZWh1Yi8
http://tomkaplan.info/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Fproduction%2Fdream-tranny%2F
http://wealloccupy.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Fproduction%2Fmofos%2F
http://interfaces.gaiety.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Feliza-ibarra-and-marilyn-johnson-sharing-a-dick-ass-to-mouth%2F
https://login.umt.edu/cas/login?gateway=true&service=https://www.pornofilmtv.net/production/allanal/
https://signl.online/tracker/click?redirect=http%3A%2F%2Fwww.pornofilmtv.net%2Ftag%2Fmature%2F
https://allf0rdj.ru/bitrix/redirect.php?goto=https://www.pornofilmtv.net/busty-blonde-milf-victoria-lobov-driving-big-cock/
https://www.emrahtolu.com/dhcp-server-rolunun-kurulumu-ve-yapilandirilmasi/resim9/
http://kcm.kr/jump.php?url=https://www.pornofilmtv.net/my-horny-step-mom-chanel-peterson-suck-my-dick-in-the-kitchen/
http://bomenzijngoed.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Ftag%2Ftits-fuck%2F
http://www.womensproject.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.pornofilmtv.net%2Fproduction%2Ffamily-strokes%2F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×