Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak jądra u 25 latka


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...w wieku 8 lat zauważyłem ze nie mam prawego jądra nic sobie z tego nie robiłem.dziś mam 25 lat. W okolicy prawej pachwiny gdy uciskam to miejsce wyczuwam jakieś twarde miejsce jakby guzek narosl cos w rozmiaże przyblizonego do mojego lewego jądra gdy ucisne mocniej lub przez przypadek uderze sie w to miejsce czuje ciągnący ból jak przy uderzeniu w jądra.Mam to już ponad 10 lat przez ten okres w jakims tam przypadku specjalnie mi ta dolegliwosc nie dokuczała nawet teraz jest tak jak zawsze od tego czasu...nieraz mam obolałe prawe udo.obolała okolice prawej pachwiny i prawą czesc brzucha w obrebie 90 stopni..co mi jest.czy to brakujące jadro jak tak czy mozna je odzyskac...czy przepuklina czy cos innego prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie pilnie skontaktować się z urologiem. Prawdopodobnie jądra właśnie znajduje się w kanale pachwinowym (tam, gdzie Pan wyczuwa zgrubienie), nie doszło do jego zstąpienia w życiu płodowym i zatrzymało się w pachwinie. Niestety, ale zapewne będzie konieczność usunięcia w Pan wieku takiego jądra (duże prawdopodobieństwo zaniku miąższowego jądra). Takie niezstapione jądro zagraża 20-40 krotnie wystąpieniem raka dlatego zapewne będzie podjęta decyzja usunięcia jądra. O wszystkim dokładnie dowie się Pan po przebadaniu Pana przez urologa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....ja mam podobny problem .tylko mnie prawa pachwina zaczyna bolec przy stosunku a najbardziej przy wytrysku...co mam zrobic....i czy po usunieciu tego bede miec dzieci... teraz mam 30 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×