Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie strun głosowych po operacji tarczycy


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczy mojej mamy. Jest rok po operacji tarczycy. Gdy pojechaliśmy z mamą na pierwszą wizytę do foniatry okazało się że ma w ogóle nie działającą jedną stronę strun głosowych,doktor przepisała zastrzyki i prądy laserowe. Na kolejnych wizytach to samo ,tak ciągle to powtarzaliśmy 4 razy co 3 miesiące jednak było widać że niema żadnej poprawy...mama ma bardzo słaby głos ,strasznie zachrypnięty. Teraz tydzień temu na wizycie okazało się, że niema poprawy i mało tego druga strona strun jest już podrażniona a tego nie było...jasteśmy przerażeni tą informacją i szukamy pomocy. Proszę powiedzieć co może mojej mamie pomóc? Może jakieś prywatne kliniki lub jakieś inne leczenie??albo jacyś specjaliści którzy się tym zajmują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi doradzam, gdyż jest to problematyka nie objęta dziedziną chirurgii ogólnej. Na pewno leczeniem musi zająć się laryngolog, najlepiej z jakiegoś dobrego ośrodka klinicznego. Może także warto byłoby skonsultować się z neurologiem, gdyż w chwili obecnej pogorszenie się stanu drugiej struny głosowej na pewno nie jest powikłaniem po operacji tarczycy lecz może być symptomem jakieś postaci postępującego zwyrodnienia nerwowego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w takiej samej sytuacji - rok po operacji nie ma żadnej poprawy. W dodatku mam problemy z oddychaniem i wkurzajace zasychanie w ustach - do tego stopnia, że musze klikanascie razy w nocy napic się wody. Nie wiem gdzie sie udać -endokrynolog i laryngolog każą czekać a ja widzę, że z upływem czasu jest gorzej a nie lepiej. Czy może mi ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mam na imie madzia jestem miesiac po operacji tarczycy wczoraj tzn 25.03.11 rok dowiedzilam sie ze mam paraliz struny glosowej zalalamam sie zostaly przepisane mi zastrzyki nivalin wit b6 i b1 czy to mi pomoze czy sa jakies szanse ze bede mowic lepiej niz teraz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem miesiac po operacji tarczycy mam paraliz obu strn glosowych jestem zalamana nie moge pozadnie mowic nikt mnie w domu nie rozumie a nawet nie slyszy nie moge isc do pracy a nie jestem przyzwyczajona do siedzenia brakuje mi towarzystwa i ludzi ktorych na codzien potykalam pracuje w chandlu i jak mam isc do pracy z takim glosem j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danka 37 lat

chodze na zabiegi codziennie dostawalam zastrzyki a poprawy nie ma zadnej mysle ze to byl blad lekarza zdrowa pojechalam do szpitala a do domu wrocilam bez glosu lekarz foniatra mowi ze rekowalescecja trwa rok czy ja mam czekac rok a praca za co mam zyc a gdzie tu lekarstwa czy inne zeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji wznowy mam straszny kłopot z odychaniem nie moge przełykac sliny bo dostaje silne skurcze gardła do tego cały czas mam cos takiego jak flegmę i to mi chodzi w gardle dostaje przy tym silne lęki i wtedy biorę trochę afobmu mam porażenie struny głosowej i bardzo często śpie na siedząco bo tak mi lepiej co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dwa lata po usunięciu tarczycy z nowotworem obecnie mam kłopoty z oddychaniem szybko się męczę wchodzenie po schodach jest dla mnie dramatem wydaje dziwne dźwięki i mam wrażenie że zaraz się uduszę.Ćwiczyłam z logopedą oddychanie ale nie wiele mi pomogło jestem załamana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×