Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma tubulare G2


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego chłopaka taty przypadkowo wykryto raka jelita grubego z przerzutami do wątroby i płuc. Tomografia brzuch wykazała: watroba niepowiększona o prawidłowej densyjności. Zmiany hipodensyjne słabo odgraniczone w obu płatach. W seg VIII śr. 46 mm, w seg, VI 19 mm, w seg. IV 25 mm, w seg. II 16 mm i na pograniczu I/VI 2mm. Zmiany we wszystkich fazach pozostają hipodensyjne w stosunku do miąższu wątroby. Obraz przemawia za meta. Tomografia komputerowa klatki piersiowej wykazała w seg. X płuca lewego guzek o gładkich obrysach śr. 8mm, w seg. VIII płuca prawego guzek o dość gładkich obrysach śr. 4 mm, w seg. IV płuca prawego dwa drobne guzki śr 8 i 5 mm. Drobne podopłucnowe pęcherze rozedmowe w płucu prawym o śr. do 18 mm. Węzły chłonne przedoskrzelowe o śr do 16 mm, podostrogowe o śr. 11 mm z drobnymi zwapnieniami, przednaczyniowe o wym 14/7mm. Tetnica płucna i aorta nieposzerzone. Przeszedł on już operację wycięcia guza esicy, obyło sie bez stomi. Jest juz prawie 3 tyg. po operacji i czuje sie bardzo dobrze. Dodam, ze przed operacją w ogóle nie miał żadnych objawow choroby, też czuł się dobrze.Wyniki krwi po operacji sa dobre. CEA 330,9 ng/ml, przed operacją były ponad 500. Otrzymaliśmy teraz wynik histopatologiczny: adenocarcinoma tubulare G2, Emboliae carcinomatosae in uno lynphonadio 1/1. Duces C Castler -Coller T2pT3pN1. Bardzo proszę o przetłumaczenie tego wyniku. Wiem , że jet to rak złośliwy, ale jakie są przy takim wyniku rokowania, dodam, że Tata chłopaka nie poddaje się i chce walczyć. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Zapomniałam dodać, że najprawdopodobniej będzie dostawać chemię w tabletkach Xeloda. Czy jest ona skuteczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×