Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naciągnięty mięsień uda


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem dziś na deskorolce i próbowałem zjechać z rampy.Była to pierwsza próba i wiadomo jak to się mogło skończyć . Ochraniacze niewiele dały ponieważ naciągnąłem sobie mięsień uda ( nie wiem jak się nazywa , prosty czy obszerny ) . W każdym razie ( wiem że to nie za bardzo pytanie do chirurga ale w końcu lekarz do lekarz ) chciałem zapytać , co mogę sobie zażyć lub czym posmarować żeby mięsień szybciej się goił (na razie smaruje maścią końską )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zastosować maści lub żele przeciwzapalne (np. dla sportowców) jakich jest bardzo wiele w aptekach bez recepty. Jednak jeśli w przeciągu 2-3 dni dolegliwości nie ustąpią mimo stosowania leków trzeba zwrócić się z tym problemem bezpośrednio do lekarza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Temat jest już stary ale i tak odpowiem..(może jutro ktoś akurat to przeczyta *)) Myśle ,ze nie ma co panikować */ Ja aktualnie tez mam naciągnięty mięsień uda. Trzeba smarować maścią i oszczędzać noge ( ZERO treningów przez min 2 tygodnie) Organizm sam sie wyleczy. No chyba ,ze po miesiącu dalej będziemy odczuwali ból... Wtedy tylko lekarz. Wiem co mówie bo nie raz miałem kontuzje uda i innych mięśni. Jeszcze nigdy nie byłem z tym u lekarza ( Ból ustępował sam po około 3 tygodniach).Taka moja opinia :D PS. Podobno są też jakieś zabiegi laserem które bardzo pomagają i pewnie nie mało kosztują : :D Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie przy naciągnięciu mięśnia to tak bardzo asekuracyjnie *) tydzien całkowitej przerwy od sportów potem lekkie wprowadzanie i po 2 tyg mozna jechać na 100%. Całkowicie niegroźna kontuzja, leczy się sama. Jednak jeśli zależy Ci, żeby leczenie trwało krócej, ważne jest aby jak najwczesniej od naciągnięcia mięśnia stosować zimne okłady, a później można maści przeciwzapalne. A co do laserów.. wcale tak bardzo nie pomagają i też wcale nie kosztują dużo - 1 zabieg 16-20 zł. Tak czy inaczej, najwazniejszy w tym wszystkim jest odpoczynek dla mięśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×